Ahojte,

Prebehol som vsetky vlakna za posledny rok ohladom HT XCiek v roznych cenovych hladinach ale vacsina riderov he 75kg plus a podobne.
Mam 15 rocny author traction a zistujem ze v bike svete presiel poriadny kus vyvoja.

Moje parametre. 175cm 67kg
Hladam:
- nieco co dobre ide hore kopcom
- povrchy 70% lesne cesty a luky; 20% asfalt: zvysok nejaky narocnejsi teren
- po traily sa prejdem rad ale ziadne dropy, rock gardeny ani nic extremne
- ak by som sa predsa rozhodol casom trosku viac jazdit po trailoch aby som sa zbytocne netrapil
- dobra vidlica

Nemam ziadnu preferenciu znacky. Velmi pekne dakujem za tipy a rady

Michal
07.07.2021 - 15:04:05
00
Skvido Napr. tento, velkost M https://www.lapierre-bike.sk/produkt/lapierre-prorace-59/5979 -- vybava je slusna, akurat skoda, ze s tym rozpoctom sa uz nezmestis do biku s karbonomvym ramom.
07.07.2021 - 20:49:09
00
zomg OK. Lapierre ma napr. ani nenapadol. S FOXkou si vystacim az az akurat si nie som isty pohonom. 1x12 je sice trendy a lepsie ako 1x10 ale neviem si predstavit ekvivalent toho povedzme 2 najlahsieho. Je to napr ako po starom vpredu 2 vzadu 1?

Co sa tyka karbonoveho ramu - poskytuje mi to okrem nizsej hmotnosti aj nejaky iny benefit? Maju krajsie profily trubiek (lebo si to z techbologickeho hladiska mozu dovolit alebo naopak?)
Dakujem
07.07.2021 - 21:19:41
00
Skvido Ked das do Googlu “bike gear calculator” tak ti najde kalkulacky kde si vies porovnat prevody. S 1x12 ziskas jedoduchsiu udrzbu, radenie, retaz nepada, na druhej strane treba trochu lepsiu kondicku lebo skaces po viacerych zuboch, nemas take jemne radenie ako pri dvoch pilach.

Karbonovy ram vydrzi do smrti, material nepodlieha unave, na rozdiel od hlinikoveho sa da opravit aj ked je zlomeny na dve casti. Kedysi bolo, ze hlinikove treba kazdych par rokov menit prave kvoli unave materialu, neviem ci to stale plati, ja mam teraz karbonovy HT ghost lector a celopero cannondale habit s karbonovym prednym trojuholnikom a s hlinikovou zadnou stavbou. Kedysi som jazdil (15 rokov dozadu) na hlinikovom kellys blade, co bol jeden z lepsich bikov od nich, ale na tychto karbonovych je to lepsie
07.07.2021 - 21:42:42
01
Uffff. Ja mam sice na tom authore Traction menene vsetko niekolko krat. Menil som aj vidlicu teraz tam mam rockshox toru (tiez starsiu bez locku). A preto prave nechcem dalsie prachy davat a vesat to na ten stary ram. Odhadom tipujem ze tych 8k - 10k som na nom uz nabehal.
Ja sa nebranim karbonu ale to uz musi byt fakt bajk na 10 rokov. Akurat si neviem predatavit ci sa na karbon moze “zahaknut” cyklovozik alebo detska sedacka na sedlovu trubku.
Tiez som zistil ze od vypknutia pandemie zacali bicyklovat aj taki co nevedeli predtym do ktorej strany sa toci pedalmi a obchody au “vyzrate” :D
07.07.2021 - 21:53:48
00
U HT je rozdiel medzi karbónom a hliníkom taktiež v pohodlí. Karbón pruží tam kde pružiť má a tam kde treba je zas tuhý. Hliníkové ht je oproti karbónovému kostitras. Ale samozrejme záleží od modelu a nájdu sa aj karbónové kostitrasy
07.07.2021 - 21:58:41
00
Za karbónový rám by som cyklovozík nezapájal. Za sedlovku asi problém nebude ak je hliníková.
07.07.2021 - 22:00:58
00
https://www.canyon.com/en-sk/mountain-bikes/cross-country-bikes/exceed/cf/exceed-cf-5/2636.html
Strieborný Exceed vo veľkosti M má doručenie v auguste. Samozrejme výbava je niekde inde ako hliník za tú cenu.
07.07.2021 - 22:04:37
00
Slimoo detske sedacky sa uchytavaju na spodnu cast sedlovej trubky ( 10 - 15 cm nad stred. Takze to asi tiez nebude dobre pre ram.
Da sa teda povedat ze dobre karbonove HTcko je lepsie jak otrasne celopero? To by som sa potesil.

Ked teda slusne karbonove HTcko tak asi musim trosku pritlacit. Povedzme teda 2300 a viac?
07.07.2021 - 22:05:40
00
S fullom by som to zas neporovnával. Skôr ten materiál utlmí drobné vybrácie a pod.
07.07.2021 - 22:08:03
01
To uchytenie sedačky je skôr otázka na výrobcu, ale všeobecne by som povedal, že to nie je dobré niečo na karbónový rám uťahovať a podobne.
07.07.2021 - 22:09:54
01
Ten Canyon ma dobru cenu, tazko sa bude hladat bike s karbonovym ramom za lepsiu, akurat ma NX menic, neviem ako to radi, ja mam GX a ten je dobry. Akurat tie Level T brzdy su take zakladnejsie, ale s metalickymi platnickami sa to da, by default davaju resinove. Kazeta je tiez NX, dost tazka, ale neni s nou problem.
08.07.2021 - 02:41:37
00
Detsku sedacku na karbonovy ram nie, praskne to.
08.07.2021 - 02:42:56
01
https://www.decathlon.sk/bicykel-rockrider-xc-900-id_8643985.html

aj v budgete, aj karbon aj super výbava
akurát dostupnosť lieta hore dole, vždy sa ich pár objaví a hneď zmiznú
08.07.2021 - 06:53:23
01
CyclopathicLaughs napísal:
Ten Canyon ma dobru cenu, tazko sa bude hladat bike s karbonovym ramom za lepsiu, akurat ma NX menic, neviem ako to radi, ja mam GX a ten je dobry. Akurat tie Level T brzdy su take zakladnejsie, ale s metalickymi platnickami sa to da, by default davaju resinove. Kazeta je tiez NX, dost tazka, ale neni s nou problem.


Tie brzdy ani radenie ma az tak moc netrapi aj tak to v priebehu dvoch sezon pojde prec ked sa to zjazdi/dodrbe. Skor zhanam nieco a lahkymi kolesami a privetivou geometriou. Vyslovene nieco co ide lepsie hore a rovno ako dole. Aj ked zaroven sa mi to nemusi rozsypat na modrych trailoch. Na cierne vedome necchodim a na cerveny skor zabludim.
Navrtali ste mi tu ake cheobacika s tym karbonovym ramom.
Ja som vedel ze sem nemam lozit :D
08.07.2021 - 20:11:43
00
keyboard_arrow_up