dojazdim co mam doma a konecne sa po 6 rokoch vratim k turistike :lol: topanky snad budu :lol:
18.07.2021 - 17:08:02
04
Žiaĺ Ani by som nepovedal.... :( napr cena stavebnej ocele stúpla z 625e ( cena stabilná asi 2 roky) na šialených 1200e. Straty na oceli rátame v stavebníctve na státisíce, ceny by podľa Fidic mali byť pevné, materiály na sklad si neobjednavame.
Pokiaľ sa to neuhrá aspoň na náklady, bude to katastrofa. To isté podľa mňa platí asi uplne vo všetkom ak nie horšie, vyvalcovať nejaký roxor nieje technologický zázrak
18.07.2021 - 18:11:08
01
Bohužiaľ je to tak. Dva roky dozadu som kupoval drevo na krov za 190€ m3. Teraz som šiel kúpiť drevo na altánok a skoro ma prehlo - 300€ m3 a viac. Tie ceny šli hore vo všetkých odvetviach nie len v cyklopriemysle, ako sa niekto domnieva.


Naposledy upravil Francisek dňa 18.07.2021 - 18:16:42, celkovo upravené 1 krát.

18.07.2021 - 18:15:42
02
tak dovoz lodný je komplikovaný, na Rusko uvalili sankcie, čína je daleko pridali Clo.... samozrejme že sa to prejavilo na všetkom.. ano podakujme politikom EU nielen korone
18.07.2021 - 18:16:15
04
valecek...ty si z Košíc..ako ty hodnotíš túto situáciu s oceľou na stavebnom trhu, keď číňania si robia čo chcú aktuálne s cenami a u vás je oceliareň skvelých parametrov (ďaleko prevyšujúca kvalitou čínsku oceľ) a v US Steel sledujeme správy, že ľudí presviedčajú na to, aby najlepšie vôbec nechodili do práce. ...Mne to je celkom podozrivé.
18.07.2021 - 18:40:11
00
Hej heeej, za vsetko mozu politici EU... este mi tu chyba trosku strategie pre hokejistov, futbalistov, niekolko prelomovych objavov z oblasti imunologie, virologie, molekularnej medeciny, lesnictva, ekonomie, psychosociologie a vsetkych ostatnych oblasti aby sme tu mali kvalitnu znosku "praudy". 🙄
Sorry ale tieto infantilne ubohe skratky uz su na kazdom rohu a je to utrpenie sledovat /citat / pocuvat... Nezaskodilo by sa pred rozsirovanim cohokolvek najprv zamysliet ci na temu mam dostatok vedomosti, schopnosti a pripadne sa trosku doinformovat o temach z doveryhodnych zdrojov...
18.07.2021 - 18:45:03
021
nuž momentálna situácia ekonomiky jednotlivých štátov facká zľava sprava.

Tešil som sa, že som sa predzásobil a pokupoval nejaký spotrebák ešte v zime a ušetril som. Nejaký rok vydržím so spotrebákom do foroty. Už sa teším, že aspoň môžem jazdiť, lebo to čo som ušetril bude úplne nič oproti tomu, jak pokrváca celá ekonomika ak sa toto v dohľadnej dobe nedostane aspoň trocha do richtigu.
že zaplatim za kazetu 100€ ked som ju predtym kupoval za 70€ je v zásade len veľmi malý prejav niečoho, čo nám dáva pekne "lopatou do ksichtu".
18.07.2021 - 18:59:31
00
Gusto0 napísal:
dojazdim co mam doma a konecne sa po 6 rokoch vratim k turistike :lol: topanky snad budu :lol:

Tak ale aspoň s bikom na chrbte, aby si bol stále platným členom fóra :D
18.07.2021 - 19:46:43
01
Francisek napísal:
Bohužiaľ je to tak. Dva roky dozadu som kupoval drevo na krov za 190€ m3. Teraz som šiel kúpiť drevo na altánok a skoro ma prehlo - 300€ m3 a viac. Tie ceny šli hore vo všetkých odvetviach nie len v cyklopriemysle, ako sa niekto domnieva.


Ono to s drevom je trosku ina situacia a povedal by som ze to minimalne suvisi s coronou.
Vsetko drevo z europy (a asi nielen z europy) skupuje USA a Cina a tu je ho "nedostatok" hlavne preto tak narastla cena
18.07.2021 - 19:54:14
01
zaujmavé že v CR to nieje také divoké ako u nás. ceny stupli len mierne,
drevo na krov beriem od susedov, rovnako aj stropne panely a profilovú ocel, u nas je to bud nedostupne, alebo mega drahé.... :swear:
stale ma to aj s dopravou vychádza lacnejšie ako u nás... tu na orave bol problem už aj s latami na bednenie :fubar: :fubar: :fubar: :swear:
18.07.2021 - 20:00:49
01
Ja keby robím hocičo s domom, hocikde na SK, isto 90% robia poliaci. Na čo som ich mal, to urobili, síce niekde sa muselo tvrdšie na nich (napr kuchyňa) ale všetko čo robili, urobili jak trebalo. Ale zas väčšinu sme si robili aj tak samy... zihadlo 5 nerobíš s oknami?
18.07.2021 - 20:14:35
00
nie, robím ocelové dvere.
18.07.2021 - 20:15:33
00
porter ale ved uz mame aj MTHiker a turisticke temy vo fore su tiez uz dlho. Vedia to ti manageri co robia :lol:
18.07.2021 - 21:02:09
00
Nakoniec to tu aj tak skončí ako portál o hrách, alebo zoznamka :D
18.07.2021 - 21:26:00
04
zihadlo 5 napísal:
zaujmavé že v CR to nieje také divoké ako u nás. ceny stupli len mierne,
drevo na krov beriem od susedov, rovnako aj stropne panely a profilovú ocel, u nas je to bud nedostupne, alebo mega drahé.... :swear:
stale ma to aj s dopravou vychádza lacnejšie ako u nás... tu na orave bol problem už aj s latami na bednenie :fubar: :fubar: :fubar: :swear:


Toto co pises platilo uz davno pred koronou. Pravidelne posielam dielenky na ocelove vyrobky/konstrukcie na vyrobu do cz. Vzdy su s cenou+doprava na tom lepsie, ako ktorakolvek oslovena sk firma.
Dovod netusim.
19.07.2021 - 07:23:42
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle)
keyboard_arrow_up