diky, ja som zvazoval ERGON SM3
pozeral som kopec vyrobcov a na trail/enduro davaju shallow/flat sedla.
doteraz som mal iba radius..
skusim sa spytat v jumpsporte, ci nemaju nieco podobne.
15.07.2020 - 08:37:58
00
no, maly update..
skusal som specialized phenom comp 143.. celkom fajn, ale nesedel mi tam ten XCckarsky whale tail.
Tak, ze skusim specialized henge comp 143... prva jazda a po vyslape na bankov mi nestrpla noha, podstatne menej to tlaci na sedaciu kost.
Padding je sice level 3, ale vobec to nie je mäkota ako by niekto ocakaval.
Samozrejme doslo aj na poladenie vysky sedla, islo asi o 1cm dole. a aj rajdy isli o jednu podlozku dole..
Sedlo mam do stredy, cize snad este nejaky vyjazd na nom dam..
17.07.2020 - 19:08:09
10
Mňa začala boliet prdel ešte v roku 2019 (alebo 2020, uz si nepamatam presne). Niekto by povedal ze z nicoho nic, sedlo bolo to iste, nastavene vodorovne. jeden cas som mal nastavenu zle vysku (to som mal ale len par odrenin na vnutornej strane stehna). Na dlhsie vyjazdy (1h-2,5h) som nosil kratasy + pred kazdou jazdou pre prevenciu namazany niveou ale presiel som na nechtikovu indulonu (mozem odporucit na rekreacne vyjazdy). Do roku 2018/2019 vsetko v poriadku. Teraz nedavno si moj brat kupil bicykel (Ctm Rambler 1.0 29) a tak ze idem vyskusat, sadol som si, pojazdil tak polhodku a uplne bez problemov (sedlo je tusim Ctm Caliber alebo take nieco). Na mojom sedle uz po 5km (v poslednej dobe) som mal slzy na krajicku a prdel ma bolela 2 dni spolu s fajnymi opuchmi atd, sudocrem mal co robit. Tak som prisel s teoriou ze to sedlo proste zostarlo a pena za tých 9 rokov stvrdla (Bicykel Author Dexter 2012 sedlo stock), resp. uz mi nesedi tak ako dakedy. Problem zo zapalmi mam doteraz, sice to nie je caste a je to mozno aj vyvolane tym ze posledny rok som sedel hlavne doma na riti na online škole, pri pisani prace atd.
24.07.2021 - 17:31:18
00
Ramon1 napísal:
Ale vtedy ešte boli chlapi s pevnými zadkami a oceľovými guľami ... nie ako dnes fnukači .

z gulami som na bicykli nikdy problém nemal, skor ma boleli/bolia sedacie kosti
25.07.2021 - 11:28:37
00
Ši rok hibernoval 🧐 ? …
25.07.2021 - 15:49:54
01
:D :D :D bicykel som odlozil na rok, nevedel som co s tym a mal som vela inych starosti
25.07.2021 - 16:17:37
00
Vela bolesti zadku,resp kolien a pod je od častého cyklistickeho neduhu,mať sedadlo velmi vysoko. Ono sa to strati pri kratkych jazdach,ale postupne ak si zacne cyklista pridavat,odrazu sa objavia problemy. Ono to vyzera efektne,ale casom to zacne bolieť. Pritom.nemam na mysli extrem PRESYPACOV čo sa prehadzuju z boka na bol,ale tych čo tlacia spickami na pedale....
25.07.2021 - 18:42:21
00
No priznám sa že pred 5 rokmi som este nevedel ako čo a tak som mal sedlo vyššie a nebolo to boh vie čo. Doslova som presypal bokmi ale nic ma nebolelo a spokojne som si do kopcov slapal ako keby sa nechumelilo. Ako som písal v predošlom príspevku, sedlo by malo byt nastavené ok ale vyzera to tak ze samotne sedlo je uz kaput, no ma za sebou velmi vela, uz aj tie lyziny su komplet ohnute ako luky. Napriklad priklad pucoval som teraz brata za to, ze ked som mu pomahal nastavit vysku sedla tak mal nohu vystretu a pedal natoceny dozadu, pricom by mal byt kolmo na pomyselnu stredovu os kluky ak sa nemylim.
25.07.2021 - 21:33:35
00
Skusim aj ja,

v poslednom case mi nici radost z vyjazdov, bolest v slabinach ale len na lavej strane,
nechapoem skusil som roznych vyrobcov nohavic, vzdy len lava strana
aj 2 rozne sedla, na jednom o cosi lepsie ale stale to tam je...

akoby sa mi na tej lavej strane vlozka navrstvila a potom viacej materialu tlaci...
ci by to mohlo byt nastavenim posedu? V pripade, ze nohy nemusia byt rovnake dlhe a pri pedalovani ju viacej natahujem?

Neviem... skusam hladat este nejake sedla ale uz ma to nebavi :D
26.07.2021 - 09:38:04
00
Vcera som prisiel z 5 dnoveho tripu s novym sedlom a myslim, ze som konecne po dlhych skusaniach inych sediel nasiel to prave!
A nie je ani extra drahe.

Prílohy:

IMG_20210725_154010.jpg
IMG_20210725_154010.jpg 602.62 KiB 1 thumb_up1thumb_down

26.07.2021 - 12:28:36
01
zihadlo 5 napísal:
lto8kg na hrbe to . Mas zatrest?. 4 rozky 2l vody a fukerka stacia na cely deň. Ci tam vozis ešte tehlu na stavbu?

Zo 4 rozkov sa nenajes za den. Ale tak len orientacne /aj ked reagujem trosku neskor :lol:/ .. 15l batoh cca 1.1kg, vodny vak tusim 200g, 2l vody (ked je teplo , alebo dlhy den tak viac), 400-500g jedla (na dlhy den aj viac), nejake tycinky .. to mas uz aj 4kg.
Nahradna dusa, imbusove kluce, nejaka vesta do zimy, pripadne navleky na nohy ( stale pisem o teplych dnoch, nie ked je zima), pumpa, mazanie na retaz, mobilny telefon, doklady, peniaze, par drobnosti a hned mas dalsie kilo :) Svetlo, nabijanie, nahradne baterie (tyka sa skor kratsich dni), nitovacka a mas hned dalsi polkila.
Ak ides niekam, kde nepocitas s tym, ze sa mozes niekde najest /napr. kdesi v keli na hrebeni hor/ , nevies kde budes mat vodu (ak ides sam, moze byt problem volne nechat bajk), potrebujes nejake oblecenie, viac vody, a zopar veci, ktore mozu byt dolezite (lekarnicka), na 8kg sa dostanes velmi lahko /je este par veci, co som nespomenul .. napr. aj taka blbost ako sitie/ nie vsetko vyuzijes, vela veci casto vobec, ale stryko Murphy nespi :)
Krasne casy boli, ked na celodennom maratone mal batoh aj s vodou so vsetkym tak 2kg a staral som sa len o slapanie :D .. ale ked mi obcerstovacky nikto neprichysta tak si ich musim vozit sam :)
Tazky batoh je otravny, ale k lahkej cykloturistike patri :)
26.07.2021 - 17:30:50
04
heh, tak tak, ono je to tak isto na turistike. Su ti co nosia velke a tazke batohy. A potom su ti co sa spoliehaju na to ze tam niekto s tym velkym a tazkym batohom bude :lol:
26.07.2021 - 17:40:10
05
lto napísal:
Zo 4 rozkov sa nenajes za den. Ale tak len orientacne /aj ked reagujem trosku neskor :lol:/ .. 15l batoh cca 1.1kg, vodny vak tusim 200g, 2l vody (ked je teplo , alebo dlhy den tak viac), 400-500g jedla (na dlhy den aj viac), nejake tycinky .. to mas uz aj 4kg.
Nahradna dusa, imbusove kluce, nejaka vesta do zimy, pripadne navleky na nohy ( stale pisem o teplych dnoch, nie ked je zima), pumpa, mazanie na retaz, mobilny telefon, doklady, peniaze, par drobnosti a hned mas dalsie kilo :) Svetlo, nabijanie, nahradne baterie (tyka sa skor kratsich dni), nitovacka a mas hned dalsi polkila.
Ak ides niekam, kde nepocitas s tym, ze sa mozes niekde najest /napr. kdesi v keli na hrebeni hor/ , nevies kde budes mat vodu (ak ides sam, moze byt problem volne nechat bajk), potrebujes nejake oblecenie, viac vody, a zopar veci, ktore mozu byt dolezite (lekarnicka), na 8kg sa dostanes velmi lahko /je este par veci, co som nespomenul .. napr. aj taka blbost ako sitie/ nie vsetko vyuzijes, vela veci casto vobec, ale stryko Murphy nespi :)
Krasne casy boli, ked na celodennom maratone mal batoh aj s vodou so vsetkym tak 2kg a staral som sa len o slapanie :D .. ale ked mi obcerstovacky nikto neprichysta tak si ich musim vozit sam :)
Tazky batoh je otravny, ale k lahkej cykloturistike patri :)


Mna by hlavne zaujimalo kde by sa taky cyklista isiel najest ked ide co ja viem hodinu v 27 stupnoch. Ja som po polhodine vyjazdu (ked jazdim do stupakov) spoteny tak ze mi ide cicerkom pot z prilby kes si ju dam dole a plus zachladnut ked si uz rozcviceny a rozjazdeny tiez nie je boh vie co. Asi je aj tak najlepsie si zobrat nieco. Ja chosim nabaleny hlavne s naradim a s vodou plus vypijem tak 1,5 l vody ked je horúco. Doteraz som ani velmi nemal odvahu nakracat v cyklistickom do potravin a ist si daco kupit :D
26.07.2021 - 19:46:00
00
stanos4 napísal:
heh, tak tak, ono je to tak isto na turistike. Su ti co nosia velke a tazke batohy. A potom su ti co sa spoliehaju na to ze tam niekto s tym velkym a tazkym batohom bude :lol:


Batohy sa nosia hlavne preto lebo su tie cyklo tasky predrazene alebo take nieco? ale to narusi balans?
26.07.2021 - 19:47:41
00
marwek201 napísal:
Skusim aj ja,


v poslednom case mi nici radost z vyjazdov, bolest v slabinach ale len na lavej strane,
nechapoem skusil som roznych vyrobcov nohavic, vzdy len lava strana
aj 2 rozne sedla, na jednom o cosi lepsie ale stale to tam je...

akoby sa mi na tej lavej strane vlozka navrstvila a potom viacej materialu tlaci...
ci by to mohlo byt nastavenim posedu? V pripade, ze nohy nemusia byt rovnake dlhe a pri pedalovani ju viacej natahujem?

Neviem... skusam hladat este nejake sedla ale uz ma to nebavi :D


co presne myslis slabinou? ludovo povedano lave trieslo? a si pravak alebo lavak. mna zas bolela / sem tam boli prava slabina (chodza atd, niekedy aj na biku) lebo mam doninantnu pravu nohu plus som mal lavu zranenu teraz nedavno tak som ju odlahcoval a bolelo ma to az v dvoch prvych krizovych stavcoch a v pravom nadsemeniku, presto zábavka so slabinami co ti poviem :D :D dakedy nepomoze ani ibalgin nepomáha
26.07.2021 - 19:53:30
00
keyboard_arrow_up