Ahojte. Priatelia, sedaci nerv - robi mu cyklistika dobre alebo radsej opatrne?
Mavam s nim obcas problemy, po fyzickej namahe ma pobolieva. Otazka, ci to moze bicyklovanie este zhorsit alebo je to skor prospesne?
28.06.2021 - 17:35:28
00
podla mna sa to moze zhorsit pretoze vyvijas zvyseny tlak na tie miesta
24.07.2021 - 19:10:59
00
No, zacinam pochybovat, ci to je vobec ischias, lebo sa mi to nejak nezda... mohol by to byt aj bedrovy klb (stary otec s tym mal velky problem, ze by to bolo dedicne?...). Bolest byva na roznych miestach od riti, cez bok az spodnu cast stehna, ja som to prisudzoval tomu sedaciemu nervu, s ktorym som mal kedysi problem, ale praveze dost pohybu ma z toho dostalo a paradoxne teraz mam pohybu viac nez dost a napriek tomu citim bolest... takze to kludne moze byt nieco ine. Netrufam si stanovit diagnozu. Zajdem s tym asi k doktorovi.
26.07.2021 - 09:44:21
00
nieco podbne mam aj ja, zatial som nenasiel pricinu, mozu to byt aj platnicky... asi bez doktora neporiesis
26.07.2021 - 09:47:06
00
Nemôže to byť preslene? Pár dní oddych, kľud vyskúšať
26.07.2021 - 09:49:25
00
Ja som bol kvoli kolenu vo fyzioklinik a tam, ked som po pretekoch popisoval nieco podobne, tak povedal, ze je to presileny jeden dlhy sval. Neviem ako sa vola. Premasiroval to, trochu oddychu a pomohlo
24.09.2021 - 12:33:39
00
ifko
pises ako by si ma poznal :) mam presne rovnake stavy
24.09.2021 - 12:50:08
00
No dlhsim sledovanim konstatujem, ze to bude asi ten sedaci nerv. Ked sa dam do istej polohy (mierne ohnutie a vykrutenie v krizoch) zaboli to presne tam, odkial vychadza z chrbtice. Najviac to boli pri sedeni v aute, pri bajkovani skoro vobec. Viac ci menej pocitujem bolest takmer v celej zadnej nohe az po lytko - typicky symptom ischiasu.
10.10.2021 - 12:51:11
00
A ako to ideš opraviť ?:)
10.10.2021 - 15:45:28
00
jordi napísal:
A ako to ideš opraviť ?:)


Trochu pomaha posilovanie svalov okolo driekovych stavcov (lezis na bruchu a zdvihas ruky a nohy). Ked som to cvicil pravidelne, bolelo to podstatne menej, samozrejme za predpokladu, ze pricinou je vysunuta platnicka, ktora tlaci na sedaci nerv, co je asi pricinou aj u mna. Ze vraj pevne svaly okolo chrbtice drzia platnicky tam, kde maju byt a tak netlacia na nerv. Dava to logiku. U mna je ale problem, ze sa nedokazem prinutit k pravidelnemu cviceniu, takze dlhodobo to neviem udrzat v norme
10.10.2021 - 18:15:41
00
Tak dnes som bol u ortopeda, spravil RTG, ze vraj mam zapal sedacieho nervu kvoli "vysusenym" platickam L4 a L5. Pytam sa, ze ci tomu cyklistika moze ublizit este viac. Hovoril, ze ano, bicyklovanie nie je vobec dobre na sedaci nerv a chrbticu vseobecne. Obavam sa, ze vzdat sa rekreacneho bicyklovania nebude take lahke... :) Asi len zacnem uberat na kilometroch.

Takze priatelia, davajte bacha a neprehanajte to, ak mate alebo budete mat podobne problemy so sedacim nervom, resp. platnickami.
26.11.2021 - 10:26:36
00
Ortopéd to vidí podľa mna správne . No stanoviť neurologickú diagnózu protruziu intervertebralneho disku môže len neurológ a MRI vyšetrenie . Ak máš len iritacne bolesti dá sa s tým veľa spraviť . No pokial budeš lenivý cvičiť a vieš že ti tlači platnicka na miesny koreň L4-5 a nechceš z titulu lenivosti cvičiť , tak si dilino … skončíš ochrnutý a ani operácia ti nepomôže a ostaneš s funkčným deficitom na cely život . Ak to cvičením zastabilizujes, rekreačná jazda aj v tempe 2-3x do týždňa nie je po odznení akútneho stavu problémom .
28.11.2021 - 07:49:28
00
Ramon1 napísal:
Ortopéd to vidí podľa mna správne . No stanoviť neurologickú diagnózu protruziu intervertebralneho disku môže len neurológ a MRI vyšetrenie . Ak máš len iritacne bolesti dá sa s tým veľa spraviť . No pokial budeš lenivý cvičiť a vieš že ti tlači platnicka na miesny koreň L4-5 a nechceš z titulu lenivosti cvičiť , tak si dilino … skončíš ochrnutý a ani operácia ti nepomôže a ostaneš s funkčným deficitom na cely život . Ak to cvičením zastabilizujes, rekreačná jazda aj v tempe 2-3x do týždňa nie je po odznení akútneho stavu problémom .


Bolesti mam len mierne, ale urcite sa idem na to orientovat, cvicim uz dlhsie, ale nie nejak systematicky. Problem je, ze neviem presne moju diagnozu (s tym doktorom je tazsia komunikacia, tak trochu exot…). Pozrel som na tu spravu, ale mudry z toho nie som.Pozeram na info v tvojom profile - ty si fakt doktor? :) Vedel by si z toho vycitat, o co ide v tej sprave, keby som ti poslal foto? Dik
28.11.2021 - 10:38:38
00
Prepošli vysvetlím …
28.11.2021 - 12:02:58
00
keyboard_arrow_up