To sa mi nejako nezda, mam soot 30tku, a teda so spravnymi tlakmi je to dost pohodlny bajk. Upgrade mam len lacnu karbonovu sedlovku, sedlo z dekaca (to kellys je hrozne) a bezduse tufo thundero. Na gravel treba vyberat traay a menit tlaky podľa povrchu. Tiez mam fulla ale to je taky traktor . Na cestu mam druhy set kolies s 28mm plastami. Ked chcem idem s kamosmi na ziletkach a ked nie idem si svoje gravel trasy asfalt strk les a je to mega univerzalny bajk. 100km na gravli v zmiesanom terene nie je cislo ale na fulle by som zdochol...
30.07.2021 - 01:07:10
02
Nemal si nabombovane plaste? Ja na CX hlinikovom jazdim aj niektore traily ale tak full som nikdy nemal len par krat jazdil na testovackach a mne zas to prilisne pohodlie na ukor hmotnosti nevyhovuje. Ht uz jazdim uplne minimalne.
30.07.2021 - 12:05:56
00
Ja som tiež akurat včera išiel s gravelom posunúť moje limity a dalo sa ísť od Slivu po modrej cyklotrase smerom na BK 😁nízke tlaky a ideš. Parádny gravel/lesná cesta.
30.07.2021 - 12:32:58
00
Nemal som ich praveze nabombovane. Proste mi to nesadlo, celkovo aj ten posed a barany. Necitil som sa na tom dobre.
30.07.2021 - 12:33:35
00
BigGuy napísal:
Ja som tiež akurat včera išiel s gravelom posunúť moje limity a dalo sa ísť od Slivu po modrej cyklotrase smerom na BK 😁nízke tlaky a ideš. Parádny gravel/lesná cesta.

ja som na tom siel koziarku, krasnansky az po horaren, sv1-4 a 4-1, vsetky mozne zvaznice co kde su a to nemam ani hydra brzdy, tie moje mechaniky viac piskaju ako brzdia. ani bezduse nemam.
30.07.2021 - 13:37:20
01
Ja som mal tiez slzy v ociach ked som dal svoju prvu jazdu asi 15 min po vybaleni z krabice na svojom novucickom graveli proste tak ako mi ho chlapci z Koblenzu zabalili. V tej euforii ma ako jedine napadlo si to plynule struhnut v asi 40 km/h rychlosti z asfaltky na fajne Zetorom rozrypanu a vytvrdnutu polnacku. Musel som predsa vyskusat o kolko rychlejsie to viem rozbehnut po asfalte oproti mojmu 26 palcovemu HTcku :). Tie kopance co som dostal do ruk aj zadku si doteraz zivo pamatam. Normalne som sa pristihol ako kricim: to snad nieje pravda, co s tym kostitrasom budem teraz robit? Euforia hned opadla, cestou domov som som rozmyslal ze to idem rovno rozobrat, zabalit a poslat nazad. Nastastie som dal tomu sancu, pohral som sa s nastavenim, posedom a hlavne som ubral tlak z kolies. Tiez neboli nabombovane mali cca 5 barov. No dnes hoci som 95 kilovy tucniak jazdim max 40 PSI na zadnom, zatial bez jedineho defektu. Prestriedal som tri sedla kym som trafil svoje, vymenil omotavku a doteraz sme velki kamarati.
30.07.2021 - 15:10:15
05
To si ma inšpiroval 😁 Ja mam 92kg a dávam 46 PSI. A to som si myslel, ze idem "na hranu"
30.07.2021 - 15:21:32
00
mam 40 mm plaste a bezduse a rockgardeny moc nejazdim, sice niekedy tie polne navazky z akoze rozdrveneho stavebneho odpadu kde casto vidim roxory a sklo su podla mna o dost horsie. No zatial bez defektu, teda bez takeho ktory by som musel riesit.
31.07.2021 - 07:41:35
01
Hej hej. Ja tam mam zatiaľ 38mm. A mal som jeden defekt, ktorý som nemusel riešiť (klop klop). Tak skúsim ísť nižšie.
01.08.2021 - 08:35:25
00
No neviem ake mate plaste ale na mojich 35-kach je maximum tych 5 barov :D ked sa mi nechce dlhsie fukat ide to dolu na 2.... potom citit pohodlie riadne uz :D

Ale tak chce to urcite zjazdit sa s tym bicyklom. Ked clovek presadne zo sirokych rajd na uzke plus posed je uplne iny aj gumy aj to makke hompalanie sa. Ale tak aj asfalt je nieco ine ako rockgardeny :D
01.08.2021 - 21:37:54
01
keyboard_arrow_up