No nevedel a to pritom o Radone ako znacke viem uz dost dlho (zjavne nie dost...). Necitavam si bezne info stranky e-shopov :D. Mali by to mozno mat trochu jednoznacnejsie napisane na svojich Radon strankach. V zivote by ma nenapadlo, ze nejaky e-shop moze mat vlastnu znacku bicyklov, ktora nie je len o preznackovani inej malej znacky alebo o generickych ramoch z ciny a namontovanych komponentoch.
25.08.2021 - 12:29:30
00
Ja som od nich objednaval bezne veci za 300eur asi par dni po zaplavach presne 20.7 a prislo to takmer hned az som bol prekvapeny, lebo niekde sa pisalo tusim na ich stranke ze su tymi povodnami zasiahnuti - avsak nie priamo sklady a priestory firmy ale ich ludia ktorym odplavilo domy. Osobne si ale skor myslim ze to nevedia zlozit ze im chybaju nejake komponenty.

A ano RADON a bike-discount je jedna firma. Este som niekde cital ze tie radony davali dizajnovat do CUBE ale uz si to robia samy od urciteho casu.
25.08.2021 - 16:21:30
01
Hej, ja som aj tu na fore a aj na youtube v komentaroch cital, ze niektorym ludom bez problemov prisli aj cele bicykle inych znaciek pomerne rychlo. Preto som bol trochu podozrievavy, ze by zrovna jeden model bikeu mal byt taky nedostupny a uvadzana skladova dostupnost nesuhlasila s tvrdenim, ze maju take problemy. Ale je to asi ako pises, ze su skor zasiahnuti ludia, ktori maju priamo na starosti Radony alebo mozno bola zasiahnuta vyroba alebo sklady iba Radonov. Pripadne je dost mozne aj to, ze fakt chybaju suciastky :D. Kazdopadne uvidim no. Jednemu cloveku, ktoreho som kontaktoval na youtube slubili skompletizovanie a odoslanie bikeu tento tyzden, tak som zvedavy, ci to splnia. On chudak cakal uz riadne dlho. Ak maju velke problemy, tak by mohli jednoducho uviest, ze bikey budu, ale bude to napr. az od polovice septembra. Na to by som nepovedal pol slova. Ale viac ludi sa chytilo na to, ze uvadzaju dostupnost skladom, co je lakave obzvlast v case terajsej globalnej nedostupnosti. No zaujemcovia potom vytriezveju, ked bike neprichadza :D.

Edit: Teraz uz aj vidim, ze Swoop 10.0 vo velkosti L uz nie je uvedeny skladom, takze uz tu dostupnost zacali aktualizovat. Tak dufam, ze ten moj mi este pride.
25.08.2021 - 18:13:00
00
Hej Prebuďte sa to ma na svedomí "tzv corona kríza" nie sú dostupné súčiastky, pre veľký dopyt..A myslím si, že Radon je rovnako dobrá značka ako iné..Dokonca sponzorujú alebo sponzorovali M:Carpenter WC DH C.. Pomer cena výkon vynikajúca.
Bikediscount celkom dobý obchod, nemal som zaťial,žiadny problém.
Myslím si že ti príde ten bike.. Hádam by nechceli anti reklamu.
26.08.2021 - 12:10:18
00
No praveze toto nie je coronou, ale zaplavami. Dnes uz mi aj prisiel mail, ze bike je zabaleny a coskoro poslu, takze nakoniec mozno pride este v ramci povodne deklarovanej doby dodania max. 20 dni, co je super. Ono keby hned na zaciatku udavali dodaciu dobu dlhsiu alebo uviedli nejaku poznamku, ze dodanie sa moze oneskorit kvoli tomu a tomu, tak by som vobec nepanikaril. Bolo to len o tom, ze viac info som sa dozvedel az po dvoch mailoch.
26.08.2021 - 12:28:32
00
To chápem...jedno s drhým.. Hlavne, nech ti to dôjde.. Ale to je "nemecké" komunikovanie.. Asi sme pre nich "tretia krajina! . Ja som zatiaľ nemusel riešiť ani nič. Nepísal. objednal som a za týždeň som mal súčiastky doma. Ale to bolo pred coronou a záplavami.
26.08.2021 - 12:44:09
01
Komunikácia je od nich úplne bezproblémová. Už pár rokov objednávam.

Prílohy:

IMG_20200825_110852_5f49f63722162.jpg
IMG_20200825_110852_5f49f63722162.jpg 457.22 KiB thumb_up1thumb_down

26.08.2021 - 13:03:36
01
ace_9 si len trochu nedockavy asi :) ak to pride cca do mesiaca tak super. Nepoznam ziadnu inu znacku ktora by vedela tak rychlo dodat tuto kategoriu bajku. Ja som len na ram od commencalu cakal skoro 3 mesiace
26.08.2021 - 19:34:26
00
No nedockavy som, ale tipujem, ze ty si asi vopred vedel, ze na ram budes cakat, nie? Nebolo to tak, ze by si objednaval skladovy ram s udavanou dobou dodania max. tri tyzdne, ci? Lebo je ine vediet hned o tom, ze nieco potrva ako sa to dozvediet az na priame otazky a dostat taku nemilu info.
No zaroven opat musim povedat, ze si fakt svihli a po maili vcera, ze sa pokusia mi ho poslat cim skor, tak dnes uz aj zabalili a mam aj trackovacie cislo, ale realne ho kurierska spolocnost este nevyzdvihla, takze este sledovanie nefunguje, no to uz nie je problem. Po prvej pesimistickej mailovej odpovedi som bol pripraveny cakat este viac ako dva tyzdne az do 13.-17.09. Takto je to od objednavky 10.08. este ok a vzhladom na to ze fakt mali problemy a aj dostupnost uz aktualizovali, tak je to uplne super a nemozem viac povedat kriveho slova.

Swarz a co za specialny ram si to objednaval? :) Stalo to za to cakanie?
26.08.2021 - 19:47:04
00
Takže "búrka v šerbli"... dva týždne tu vypisuješ, aký si nespokojný s e-shopom, že ti mešká zásielka a ono to vyzerá tak, že asi príde v rámci deklarovanej doby dodania 😜....
26.08.2021 - 20:53:08
02
No, to si trosku prehnal s tym vypisovanim (ked niekto za rok napise tri spravy, tiez podla teba rok vypisuje?) a ani to nebola nespokojnost s meskanim, ale s neinformovanim. Staci citat...
26.08.2021 - 22:01:11
00
ace_9 commencal clash, moderny 27.5 ram. Zatial ho nemam este zlozeny ale dojmy z finishu a riesenia ramu mam vyborne 8)

Daj vediet pocity z toho radonu ked pride,tiez som o nom pred casom uvazoval
27.08.2021 - 11:10:32
01
No, commencaly su pekne bikey. Clash sa mi tiez paci, aj ked by som ho nevyuzil. Aj som nedavno predal 27,5" enduro, lebo do bikeparkov nechodim, schopnosti na to nemam, resp. ani sa nesnazim, mal som uz dost zlomenin v zivote :D A chybal mi aj trosku vacsi ram a hodit sa budu aj vacsie 29" kolesa na take univerzalnejsie jazdenie. Ale keby som to bral vaznejsie, tak Clash by bol v uzkej vyberovej skupine. Tie ramy su aj esteticky velmi pekne a moderne. A hej, napisem potom ako sa mi pozdava ten Swoop. A aj ty napis, ked poskladas a daj sem fotky niekde a pripadne, ak mozem poprosit, tak spomen moj nick, aby ma to upoornilo, rad si pozriem ;).
27.08.2021 - 12:47:38
00
Jasne swoop je univerzalnejsi na dlhsie vyjazdy kvoli vacsim kolesam.
Inak aby si vedel tak zadny zdvih toho swoopu je v skutocnosti 160mm nie 170mm. Len tak pre info, mohlo by ta to aj potesit ked hladas univerzalnejsi bike. Mali ho v teste bike-magazin.de.
27.08.2021 - 15:57:41
00
Ako to ze zdvih nie je 170? :-o To kde pisu? Aj ked niezeby som ten centimeter nejako strasne pocitil :D. A link na ten test posles prosim ta? Nenasiel som tam nic suce. Jeden clanok bol iba v podstate vypis katalogovych udajov a dalsi bol nejake porovnanie s Propainom Spindrift, za ktore som este aj zaplatil tych 1.45 € a cakal som dlhy clanok s detailnymi info, ale realne tam bolo naviac len zopar kratkych viet ani nie na tretinu A4 :D V podstate hlavna informacia tam bola to, co som uz aj vedel, ze tlak aj vo vidlici aj v tlmici museli dat ovela mensi ako fox odporuca na hmotnost jazdca, aby ten Swoop vyrazne zehlil nerovnosti a vyuzil sa maximalny rozsah zdvihu.
Je to asi ciastocne aj geometriou, ale aj moje doterajsie skusenosti s vidlicami fox boli take, ze som musel mat tlak dost vyrazne pod odporucanym. Ale celkom mi to tak vyhovuje, lebo radsej mam tvrdsie pruzenie s tym, ze ked to prezeniem niekde, tak to nebuchne az nadoraz.
A teda v tom teste Propain mal pruzinu, takze jasneze bolo zadne pruzenie ovela citlivejsie, tak napisali, ze sa im propain v tom tlmeni zdal trochu lepsi :D Necakane no :D. Nestalo to ani za otravovanie sa s registraciou a platobnou branou, nieto este 1.45 € :D.

https://www.bike-magazin.de/mtb_news/mtb_neuheiten/radon-neuheiten-swoop-2021
https://www.bike-magazin.de/freeride/test/test-2021-radon-swoop-gegen-propain-spindrift
27.08.2021 - 17:09:32
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up