Ahojte, chel som sa informovať, či máte niekto skúsenosti s týmito bajkami SAVA : https://www.recenz.sk/sport-hobby/bicykel-sava/
Vyzerajú celkom dobre, len neviem či ten karbón v tej cenovej hladine bude ok...
27.08.2021 - 20:18:35
00
Ja nemam vlastnu skusenost, ale od dvoch ludi, ktori sice nemali karbonove modely, ale lacne zakladne hlinikove. Cenovky boli fakt nizke, nizsie ako za zakladne modely bikeov znamych znaciek, lenze na to bol aj velmi dobry dovod. Zdaleka nejde len o ram, aj ked tam by som sa bal tiez. Ide aj o zliatinu hlinika pouzitu na komponentoch, aj kvalita materialu malych gumovych a plastovych dielov, tolerancie niektorych spojov, pouzite loziska a tesnenia, antikoroznu ochranu skrutiek a inych ocelovych komponentov, dizajn (resp. skor absencia realneho dizajnu) geometrie ramu a jeho vlastnosti atd.
Jednoducho sa niekde setrit musi a setri sa najma na veciach, ktore nikto nepozna bez toho aby ten bike rozobral a analyzoval alebo ho vlastnil aspon par tyzdnov a zazil sam prekvapka v podobe vydrateho zavit pedalu v kluke vyrobenej z plasteliny a vypaceny pedal, tesneni vidlice z papiera, loziska bez tesnenia alebo s tesnenim s toleranciou ako keby tam ani ziadne nebolo a podobne... To su vsetko veci, ktore v e-shope ani nazivo pri novom bikeu s velmi lakavou cenovkou clovek nevidi bez rozoberania a skumania.
A ak chces karbonovy ram, tak by som povedal, ze nie si uplne nenarocny cyklista, ktory len chce obcas zajst par km po ceste a lesnom chodnicku rekreacnym tempom. A tak odporucam vyhnut sa takymto bicyklom. Lepsie mat kvazi-horsi hlinikovy, ale spolahlivy bike ako karbonovy zlepenec, ktory bude robit iba problemy, pripadne rovno odide do vecnych lovist kompletne. Riskovat by sa mozno oplatilo iba ak by si nasiel niekoho, kto ma presne model aky chces a da ruku do ohna za to, ze ten bike nema problemy a zaroven mu iba nestoji doma v sklenenej vitrinke...
Napis presne aj o ktory model mas zaujem. Ale ak cenovka je VELMI lakava v porovnani s inymi znackami, tak bez debaty ruky prec!
27.08.2021 - 21:09:12
02
Ja tiež len sprostredkovane, ale naozaj z prvej ruky.
Kolega má Sava Denon 7.1. - karbón full komplet na SLX. Kúpil ho naozaj za super prachy cez bazoš, ani moc neriskoval keďže cena bola blízko k cene tej SLX sady...
Do kúpy jazdil take hobby XC, tak to nebola od začiatku nakladačka a stále to asi není nejaký hardcore, ale zbehne aj nejaký ten bikepark, a čo to aj skočí a bike zatiaľ drží už skoro rok.

Pokiaľ uvažuješ nad kupou, tak asi budeš typ čo jazdí len čierne traily a dávaš každý drop čo vidíš... Preto aspon podľa jeho skúsenosti by si mohol byť spokojný.
Tiez keď by sa pri takom normalnom jazdení niečo vy...o tak to asi nebude fatálne a poškodenie by riešila reklamácia, sa mi zdá že tam bola na rám dlhšia záruka.
A
29.08.2021 - 00:57:10
00
môže mi niekto vysvetliť, prečo má ten istý bajk v rôznych veľkostiach tak rozdielne ceny?
M - 1129€
L - 775€
alebo som si len niečo nevšimol?
29.08.2021 - 13:06:17
00
Rad by som aby dobra dusa, ktora oznacila moj prispevok ako nekvalitny alebo ofenzivny, napisala preco :D. Autor temy ani nenapisal o aky model ma zaujem a ja som videl ake komponenty su na niektorych Sava bicykloch a svedomie mi nedovoli napisat nieco ine ako som napisal... Tym som ale nechcel povedat, ze odsudzujem majitelov Sava bicyklov alebo ze vsetky bikey tej znacky su nekvalitny odpad.
29.08.2021 - 13:07:48
00
@milarin Alza ma niekedy taketo akcie, ked sa chcu z nejakeho dovodu zbavit poslednych kusov. Musel by si priamo napisat do Alzy a opytat sa. Dovody byvaju rozne.
A mimochodom, odporucam precitat si aj recenzie :) Mne sa to ani za tych 775 € nezda ako vhodna kupa.
29.08.2021 - 13:13:39
00
andrey84 napísal:
Ja tiež len sprostredkovane, ale naozaj z prvej ruky.
Kolega má Sava Denon 7.1. - karbón full komplet na SLX. Kúpil ho naozaj za super prachy cez bazoš, ani moc neriskoval keďže cena bola blízko k cene tej SLX sady...
Do kúpy jazdil take hobby XC, tak to nebola od začiatku nakladačka a stále to asi není nejaký hardcore, ale zbehne aj nejaký ten bikepark, a čo to aj skočí a bike zatiaľ drží už skoro rok.

Pokiaľ uvažuješ nad kupou, tak asi budeš typ čo jazdí len čierne traily a dávaš každý drop čo vidíš... Preto aspon podľa jeho skúsenosti by si mohol byť spokojný.
Tiez keď by sa pri takom normalnom jazdení niečo vy...o tak to asi nebude fatálne a poškodenie by riešila reklamácia, sa mi zdá že tam bola na rám dlhšia záruka.
A

Tento príspevok bol myslený celý ironicky, či len tá 2. časť? Alebo to nebodaj bolo mylsené vážne s tými bikeparkmi a dropmi ? :) Lebo príde mi to dosť úsmevné aj s tými čiernymi trailmi na takomto biku :)
29.08.2021 - 14:48:44
01
imro1
Začnem tým že to bol preklep a samozrejme keď pozerá Savu tak NEBUDE typ na dropy a čierne traily...

Inak tam nebola irónia, treba kuknúť ten bike, rám je sice Sava, no ten zvyšok je ako z ozajstného biku. Komplet SLX, pruženie X-fusion tuším že 160/160.
On prešiel s HTcka a takej naozaj hoby cyklistiky tak asi tomu nenaklada ako niekto čo jazdí 10rokov, ale do kalnice chodí... A bike drží.
A
29.08.2021 - 15:16:56
00
Tak potom tam je zlý link, alebo len mne sa tam ukazuje XC HT? Ak myslíš nejaký bike na 160/160 mm, tak žiadný taký tam nevidím, keď tak daj link :)
29.08.2021 - 16:50:00
00
imro1 on myslel ten Denon 7.1, ktory sa ale uz nepredava...
29.08.2021 - 17:57:04
00
Som videl len ten link z 1. préspevku , židný iný :) Preto sa mi to zdalo dosť divné aby niekto taký bike odporúčal na náročnejšie jazdenie, keďže je to XC HT :) Pozrel som ten Denon7.1, tak potom chápemm, to je celkom iný bike. Teda asi tiež nie na nejaké extrémy, ale teda isto toho znesie o dosť viac ako to HTčko :)
29.08.2021 - 19:08:17
00
Jasné, je to úplne iný bike ako v jeho linku, no ja som reagoval na bike Sava z Alza ako taký, čo je aj ten Denon.

Tak sa mi marí (sme to vtedy v robote riešili či do toho ísť) že Sava je čínsky (alebo nejaká Azia) výrobca carbon rámov, takže aj keď to asi nebude to čo nejaká zabehnutá značka, nemusel by to byť uplný prepadák.
29.08.2021 - 20:11:45
01
keyboard_arrow_up