prečo Ba nikdy nebude čierna?
31.08.2021 - 15:55:07
00
lebo white powder!
31.08.2021 - 15:58:00
011
Lebo tak je postavený covid automat.
"Zaočkovanosť okresu v populácii nad 50 rokov veku v úrovni nad 55% upravuje stupeň
Covid Automat o 1 stupeň nadol za každých ďalších 10% plne očkovaných osôb1
. Prvá úprava smerom nadol nastáva pri 65% plnej zaočkovanosti tejto populácie."

V BA máme zatiaľ 72%, snáď sa to prehupne na tých 76% aby sme mali výhodu 2 stupňov.
31.08.2021 - 16:00:28
00
Všetci si budú chodiť užívať do zelených okresov. Budú k nám chodiť akoby na dovču...
31.08.2021 - 16:39:36
00
Dalo sa to čakať … budem o5 v igelitoch chodiť 😷

Epidemická situácia na Slovensku je zatiaľ dobrá, v nemocniciach je to nateraz stabilné, oznámil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Reprodukčné číslo koronavírusu sa pohybuje na úrovni 1,05 až 1,15.

V súvislosti s koronavírusom je hospitalizovaných 66 pacientov a na umelej pľúcnej ventilácii sú štyria pacienti. Došlo však k zvýšeniu počtu výjazdov záchrannej zdravotnej služby k pacientom s covidom-19. Najviac ich je v Košickom kraji. (tasr)


Oranžových okresov bude od pondelka už 23, denne pribúda viac než stovka nových prípadov covidu-19

Denník N
31.08.2021 - 17:26:33
00
exit2 napísal:
Všetci si budú chodiť užívať do zelených okresov. Budú k nám chodiť akoby na dovču...

Veď už dlho chodia... Síce nie na "dovču", ale za robotou, prípadne "robotou".

V štatistikách sa vykazujú zaočkovaní podľa miesta trvalého bydliska. Bohzná, koľko obyvateľov Hornej Dolnej býva prechodne v Bratislave a koľko z nich je vykazovaných ako zaočkovaných v Hornej Dolnej...
31.08.2021 - 19:08:15
00
Oni tam nechodia za robotou ale robiť na vás. :D
31.08.2021 - 19:12:39
00
Na mňa možno, na mňa robíš aj ty... Ale myslíš si, že všetci Bratislavčania ležia hore klobásami a čakajú čo im padne do huby?
31.08.2021 - 19:22:25
00
Robia aj bratislavčania. Mal som možnost vidiet napr. v pekárni. V Petržalke. Ked som tam brigádoval cez prázdniny v nejakom 1989. Alebo na učilišti SOU elektrotechnické BEZ v 1988 - 1992 ked som robil telovýchovného inštruktora. Samozrejme že neležia hore hubami a nečakajú že im tam budú padat klobásy. :D
31.08.2021 - 19:29:18
00
Takto je to správne , takto to musí byť … dezolé pukaju od žlče ?

V Berlíne znovu otvoria nočné kluby, vstup budú mať povolený iba zaočkovaní alebo tí, ktorí prekonali covid. Uvoľnenie opatrení prichádza desať dní po tom, ako súd rozhodol, že tanečné podujatia v uzavretých priestoroch by mali byť povolené pre tieto dve skupiny.

Vedenie mesta okrem toho rozhodlo, že deti a dospievajúci ľudia, ktorí prídu do blízkeho kontaktu s nakazeným spolužiakom, budú musieť ísť do karantény iba na päť a nie 14 dní. (tasr)

Bavorská vláda ruší povinnosť nosenia respirátorov vo vnútorných verejných priestoroch. Tamojší premiér Markus Söder uviedol, že vstup do väčšiny prevádzok bude povolený len pre zaočkovaných, tých, ktorí prekonali ochorenie, alebo s negatívnym testom.

Počet nových prípadov nákazy v Nemecku postupne stúpa od začiatku júla. Sedemdňová incidencia dosahuje v krajine v súčasnosti hodnotu 74,8 prípadu na 100-tisíc obyvateľov. Plne zaočkovaných je v súčasnosti viac ako 60 percent populácie. (tasr)

Denník N
31.08.2021 - 20:32:37
00
But from the standpoint of public health, you’d still rather be in Tel Aviv than Tulsa Jisraeeeeeel
https://www.washingtonpost.com/outlook/2021/08/31/covid-israel-hospitalization-rates-simpsons-paradox/
31.08.2021 - 20:48:38
00
ivan napísal:
Oni tam nechodia za robotou ale robiť na vás. :D

Pred vyše desiatkov rokov som si vypočul (nechtiac) na zastavke MHD rozhovor 2 mladých žien a ta jedna nebratislavčanka (nechcem menovať skadial bola, nárečie bolo jasné) rozprava tej druhej niečo v tom zmysle, že ma dobre miesto na personalnom u nich vo firme. A teraz ako personalistka bude sem (do Bratislavy) ťahať dalších tam od nich, kde vyrastala.
31.08.2021 - 22:35:02
00
https://dennikn.sk/blog/2515573/antivaxeri-nie-su-ziadna-prevratna-novinka/
31.08.2021 - 22:43:58
01
ftu2 napísal:
...a nepostol to ani domino, ktoremu som to poslal.
Domina to rýchlo prestalo baviť. Ale keď chceš...
ftu2 napísal:
covid lozka 15000 (1.faza -3385 + 2.faza + 5687 +3.faza + 5951)
Nerozumieš tomu textu. Dobre si prečítaj ten článok ešte veľa krát. Je to článok z 23. júla 2020 a hovorí o tom, čo ministerstvo plánuje.
Ak si to epidemiologická situácia vyžiada ... vyčleníme priestor pre takzvaných „COVID pacientov“. Pôjde o 3 385 lôžok .............. K dispozícii bude ďalších 5 687 postelí .............. V nej bude pre „COVID pacientov“ vyčlenených ďalších 5 951 lôžok.
Ďalej: bude mať v lôžkových zariadeniach takmer 2 000 lôžok vybavených prístrojmi na podporu dýchania.
Ide o plán a nie stav. Nikdy sme nemali 15.000 COVID lôžok.
ftu2 napísal:
4. tvoj pripad, doktorka ti to odobrila, lebo to je pre teba vhodne, alebo preto, lebo ta postrasila ze ta nevpustia do nemocnice?
Prelustroval si moje príspevky a nepochopil. Písal som, že už od februára sa snažím, aby som bol zaočkovaný. Ďalej som písal, že koncom júla mi očkovanie povolili a možno zakážu vstup do nemocnice pre nezaočkovaných.
To znamená, že som do lekárov "búšil" už od februára. Povolili mi to až v mesiaci júl. A ako podružná informácia bola o tom prípadnom zákaze vstupu pre nezaočkovaných.
Takže si zo svojho zoznamu otázok vyčiarkni otázku: "Prečo lekár zastrašuje pacienta?"

Minulý mesiac som bol na pohotovosti. Prišiel pár - jeden mal rúško pod nosom, druhý ho nemal vôbec. Manželka ich poprosila: "Dajte si prosím Vás rúško a aj na nos. Môj manžel je vážne chorý a má zníženú imunitu."
Odpoveď? "Nám to nevadí. My sa nebojíme."
Nemalá množina ľudí už nerozmýšľa. Taký človek vytrhnutý z letargie svojho hedonistického života vyhodnotí v jeho predstave podstatné kľúčové slová, priradí váhový koeficient a spustí podprogram pre kľúčové slovo s najvyšším koeficientom.
01.09.2021 - 08:39:04
05
V utorok na Slovensku pribudlo 199 nových prípadov koronavírusu. Pri 6 546 PCR testoch pozitivita dosiahla tri percentá. Nové obete nepribudli, počet hospitalizovaných s covidom alebo podozrením naň stúpol o štyroch na 97. (nczi) denník N

Čísla ako sme predpokladali rastu závratným tempom , no zatiaľ nič čo by nás zaočkovanych nejako “ vyrušovalo “ … prečo asi ? Pýtam sa teraz ja tu diskutujúcich oponentov 🧐 .
01.09.2021 - 10:59:28
00
keyboard_arrow_up