Bol som pri canyon endurace medzi L a XL. Pojazdil som rok a pol L a vzhladom na situaciu nasledne to L predal v podstate za to, za co som to pred rokom a pol kupil a kupil som XL vo vysej vybave. A je to idealne aj podla fittingu aj pocitovo. osudy a skusenosti su rozne :) kazdopadne pytat sa takuto otazku naozaj nema zmysel (nemyslim to v zlom ale tych premennych je tolko ze fitting pre kupou je najlepsie riesenie a navyse tie miery potom vyuzijes aj na spravne sedenie).
17.09.2021 - 19:14:59
00
@mipo13: precitaj si to este raz... napoveda: ironia
Na tomto fore je v mimoriadnej oblube odporucat vacsiu velkost uplne komukolvek a kedykolvek. Ak Ti stranka vyrobcu radi velkost M a si parametrami prakticky v strede intervalu tak vazne nechapem co Ta vedie k tomu prist sa pytat na forum ci si nemas kupit vacsi...?? Pripada mi to totalne absurdne...
17.09.2021 - 20:04:09
01
Tak irónia neirónia, svojho času (teraz to už až tak nesledujem, tak neviem či sa to zmenilo) ich kalkulátor spravidla hádzal menšiu veľkosť. Viď môj Nervák v profile, neviem si ho predstaviť v M-ku ako mi ho odporúčalo ;-) .
Nebudem rozpisovať všetky dôvody prečo som tú otázku položil, ale popravde najviac ma z neistila odpoveď z podpory :-), kde mi napísal, že budem mať dosť vysunutú sedlovku a kľudne by som mohol mať aj L-ko. Až tak úplne v strede intervalu nie som. Výška sedla bude 800mm, čiže rezerva je len 20mm a týmto údajom som presne v strede L-ka.

Ale už to nechajme tak, veď nekupujem žiadnu šlehu, je to základ od Canyonu, tak pojazdím a uvidím ;-). V podstate ani neviem koľko sa tomu budem venovať. Pár rokov som robil iný šport, ale pre zdravotné dôvody som musel skončiť (kým sa nedám do poriadku), tak som sa vrátil zase k cyklistike. Len jazda v teréne mi zrovna zdravotne tiež moc zdravotne nepomáha, tak jazdím prevažne asfalt, čo mi zase naopak pomáha. No a je mi blbé drať húpačku (full) na asfalte, tak som sa rozhodol kúpiť cesťak. Takže čas ukáže či som sa rozhodol správne, či už v jednom, alebo druhom ;-) .
18.09.2021 - 12:31:44
01
Tak ja som tiez zaskoceny, mne vyslo tiez Mko, pricom u inych vyrobcoch mi Lko padne jak uliate. Tak som trochu nervozny, lebo cakam kym budu mat Lux cf9 tusim, a dat 5000€ a nebude to dobre, tak to zamrzi. Ale v najhorsom budem laborovat s predstavcom. Skoda ze nepoznam nikoho, aby som si na to aspon sadol ze co a ako.
19.09.2021 - 10:42:13
00
Podľa mna ta kalkulačka je super. Mám 181 inseam 87. Bežne jazdím L, pri Canyon mi vychádza všetko M. Teraz som kupoval Grail CF SL 8 v M, bol som aj na bikefitting kde vyšlo tiež M a ten bike mi sedí ako uliaty.
19.09.2021 - 11:26:48
00
Ide aj o to že mám dosť dlhé nohy inseam 87 a krátky trup, čiže si porovnaj podľa geo vysunutie sedlovky čo pri M nemám žiadny problem. Teraz chcem objednávať Lux Trail a tiež pôjdem do M.
19.09.2021 - 11:28:46
00
https://geometrygeeks.bike
https://pedalforce.com/online/bikefit.php
https://www.jensonusa.com/bike-fit-calculator

Rozmery potom porovnat s tym co ma ten ktory vyrobca v geometrii. Treba mat na pamati, ze nie kazdy model biku je vhodny pre kazdeho, aj ked by sme to velmi chceli, pretoze sa nam paci/pomer cena-vykon.... Tiez to poznam, a sice som nelaboroval s 20-timi predstavcami, 16 sirkami riaditok, 5 dlzkami kluk, ale dodnes mi na biku nieje uplne pohodlne....

stacilo ale sadnut na iny bike v "defaultnom setupe" ale s geometriou ktora aj podla tych kalkulaciek lepsie zodpovedala mojmu telu a pozitivny rozdiel bolo citit hned.
19.09.2021 - 11:37:26
00
Áno to je pravda mal som GT grade aj na fitting som bol s ním ale stále má pobolievala bedrová chrbtica po celom dni jazdenia a sadol som na grail jazdil cely deň a nič. Ako vravíš treba nájsť aj tu správnu geo.
19.09.2021 - 13:06:18
00
A keď by som mal poradiť tak radami že zober radšej vacsi alebo niekto napíše že vyšlo mu M ale zobral L lebo to tak cíti by som sa moc neriadil lebo každý má iné telo, najprv by som sa riadil fittingom alebo kalkulačkou ktorá asi už je trochu overená a keby už potom nesedel tak by som riešil výmenu.
19.09.2021 - 13:10:21
00
Tiež som urobil tu chybu pri GT grade všetci písali že je to veľký rám radšej menšiu veľkosť aj vo videách recenziách tak som išiel do 54 a potom mi bol maly aj na fitting ukázalo že som mal mat 58. Tie rady od ľudí nemusia vždy sedieť na každého.
19.09.2021 - 13:12:40
00
Ahojte, viackrát sa tu spomínali poškodenia na novo doručenom bicykli.. Tak pre vyváženie (lebo je pravda, že skôr sa ozve niekto, kto má problém) - pridávam sa k tým, ktorým všetko prišlo v perfektnom stave, nikde ani škrabanček (Endurace CF SL 8 Disc). Mesiac po objednaní - o mesiac skôr, ako bolo ohlásené, ráno po 7 mi volal kuriér UPS, že má pre mňa bicykel - krabica bola tiež bez akéhokoľvek poškodenia. Nie som žiaden macher na servis, ale zmontovať som to zvládol bez problémov, i momentové kľúče boli pribalené, aj vazelína na karbón. Držal som sa veľkosti, ktorú odporúčal výrobca - teda L, mám 189 cm. Zdá sa mi to fajn, ale nie som expert na fitting :)

Prajem aj ostatným, nech sa zadarí nákup bez problémov!
20.09.2021 - 20:37:13
07
Tak drzim palce nech si spokojny :) ja mam tiez 189 tiez som bral L a nasledne skoncil na XL + 13cm predstavec (mam neproporcne dlhe ruky) podla fittingu. Ale na tom eLku sa mi jazdilo tiez super :)
20.09.2021 - 21:37:19
00
Pridam aj ja skusenost. Kupili sme Neuron manzelke. Vyska 170, rozkrok 78. Kalkulator nam hodil Sko. Ked som skusal nahadzovat ine cisla, vychadzalo to ze by musela byt este o 3cm vyssia a +2cm rozkrok, aby jej vyslo Mko. Podpora mi potvrdila, ze pre jej rozmery odporucaju Sko. Bike je uz doma a mam trochu zmiesane pocity.
Opticky je bike oproti telu akoby maly, ale ked na nom sedim (aj ja mam 170cm), pocitovo je to OK. Dokonca jej stara 26ka na ktorej doteraz jazdila mi pride co sa tyka ramu vacsia (samozrejme iny typ biku)
NO nic. Pojazdime - uvidime.
24.09.2021 - 08:55:32
00
Mko by mohlo mat aj tazsie odstranitelne nevyhody...
- dlhsie kluky (175ky pre nizsich do terenu nie su prave vyhoda)
- dlzka biku naladena na stred Mkoveho intervalu -> velmi pravdepodobne vymena predstavca za kratsi
- nemoznost pouzit dropper-post s vacsim zdvihom (150tka sa tam uz evidenntne nezmesti) -> btw. pri Mku je minimalna vyska sedla 70cm od stredu takze by sa mohlo stat ze by bola tiez potrebna vymena (ja mam pri 177cm sedlo nastavene na 72cm od stredu...)
- mensi ram = lahsia manevrovatelnost aj manipulacia...


Naposledy upravil DI2F4Y dňa 24.09.2021 - 09:52:55, celkovo upravené 1 krát.

24.09.2021 - 09:51:34
01
Treba si pozriet geometriu daneho bicykla. Momentalne jazdim KTM Scarp MT vo velkosti L. Ked som si to porovnal s Canyon Lux Trail vo velkosti M, tak velkosti ramom sa takmer zhoduju. KTM mi odporuca L, Canyon mi odporuca M. Podla mna sa netreba bat mensej velkosti u znacky Canyon.
24.09.2021 - 09:52:15
01
keyboard_arrow_up