Za “nas vsetkych z toho velkeho mesta” ti dakujem :)) ale ak teda hovorim za seba tu gumu na cvicenie ako ochranu sedlovky si vychytal ?? nic take som doteraz nevidel.. verim, ze to beries sportovo a neurazas sa, ale nechapem zmysel (aj ked teda vobec nemusim lebo je to tvoj bike a ma radost robit tebe nie druhym) .. No a neoprenovy navlek na pruzinovy tlmic ? to je fakt nieco..
20.09.2021 - 22:42:35
00
Zmysel je hlavne asi v miernej forme OCD alebo ako to nazvat. Z rovnakeho dovodu mam na klukach navleky z duse a pod prednym blatnikom vystrihnuty z ciernej folie vacsi blatnik, ktory na bokoch viac kryje horne nohy vidlice. Vsetko to plni svoj ucel. Nevadi mi bike mat spinavy (aj teraz je cely od blata), ale ked sa da lahko predist pripadnemu poskriabaniu citlivych casti, tak mu radsej predidem.
20.09.2021 - 23:24:56
00
veru mudro, kluky su velmi citlive, odporucam sliapat do pedalov len po spickach
21.09.2021 - 00:13:12
01
ace_9 predpokladam ze v aute mas na sedadlach potahy a na gauci deku :)
21.09.2021 - 00:23:45
05
MageZ, takto velmi su tie kluky necitlive:
lfgss.microco.sm
images.singletracks.com
www.mtb-mag.com

Kvoli tej velkej odolnosti laku na klukach voci oderu dava napr. Shimano na nove kluky samolepky a aj kazda vacsia sada s ochrannymi samolepkami na ram ma samolepky aj na kluky.

Takisto aj toto je zbytocny doplnok, lebo kluky nie su citlive:
www.spoke-store.sk
21.09.2021 - 00:39:08
01
kecinko, nemam, pretoze tam to nema vyznam. Ja by som len nemohol mat take osuchane kluky ako mas napr. ty :). Ram predpokladam mas tiez pekne poobijany od kamenov bez folii, ci? Pre mna je to aj trochu o uchovani hodnoty pre predaj v buducnosti.
21.09.2021 - 00:51:33
01
Nahodou ta patka na kluky je fajn ked mas karbonove.
21.09.2021 - 07:01:32
01
Aj na kovove, ak to nechce clovek poobijat. Ja kvoli absencii skusenosti a schopnosti niekedy obucham pedale v technickejsom terene a tak si neverim ani ohladom okrajov kluk.
21.09.2021 - 07:41:18
00
Hosť napísal:
kecinko, nemam, pretoze tam to nema vyznam. Ja by som len nemohol mat take osuchane kluky ako mas napr. ty :). Ram predpokladam mas tiez pekne poobijany od kamenov bez folii, ci? Pre mna je to aj trochu o uchovani hodnoty pre predaj v buducnosti.


Ale ved ta len podpichujeme kvoli tej gume na teleskopke :)
Na rame mam foliu. Kluky ma seru, lebo som ich chcel predat a menit za carbon, ale este sa mi nestalo ze by sa z nejakych takto zosuchala farba.
21.09.2021 - 09:48:43
01
My sme vždy hovorili že "vyleštené kľuky = čaptavý bajker".
Nikdy som s tým problém nemal až teraz keď mám problém s lavým členkom tak mi začal miznúť nápis na ľavej kľuke. Pravá je úplne nedotknutá.
21.09.2021 - 10:04:01
00
kecinko, ja som velky zastanca gumy (pun intended) aj ked viem, ze dnesne sedlovky uz nemaju take problemy so zanasanim prachoviek ako kedysi. Ono sa to moze zdat diskutabilne aj preto, ze vela blata sa nazbiera najma pri jazde so zasunutou sedlovkou, takze sa na nu ani nema ako dostat bordel. ALE pri zasunuti ma ta ovisnuta guma (:D) druhotnu funkciu krytia zadneho svetla, ktore potom nie je tak spinave. Tak trochu som zvazoval aj kusovu vyrobu a predaj, kedze oficialne nic take dostupne nie je, ale asi by to nenaslo vela zakaznikov, lebo je len malo takych pomatencov ako ja :). Inak na kluky funguje aj menej napadne riesenie vo forme priehladnej zmrstovacej buzirky, ale blbe je, ze akonahle nedolieha ta buzirka na okrajoch vodotesne, tak postupne blato vojde dovnutra a je krasne vidiet a neda sa odstranit bez rozrezania buzirky... Taketo veci ma po nociach trapia...
21.09.2021 - 10:09:09
00
vrabc0, nieco na tom bude :D. Ja tiez davam lavu novu vzdy dost blizko kluke a pravu zase dalej (mozno pozostatok z cias jaziev po trojprevodniku), takze lavu kluku som kedysi videl mierne poskriabanu uz po par jazdach a odvtedy davam vzdy na kluky nejake blbosti a tvarim sa, ze to len doplna celkovy hardcore enduro look :D.
21.09.2021 - 10:12:27
00
Skusim inak: Bikujem priblizne 30 rokov, mam alebo mal som rozne kluky, rozne znacky, rozne sirky, aktualne mam 3 biky a jednu kluku na jednom biku som zacal suchat clenkom az po tom co som sa roztrieskal tento rok koncom aprila na skialpoch. Problem s rovnakym clenkom mam i pri dlhsom behu. Co som si vsimol tak to obcas suchnem pri dupani zo sedla. Takze to je len kratkodoby problem predpokladam.
Druha vec je ze na bajkoch nejak neriesim ci su niekde zodrate ci osuchane, ak to nema vplyv na funkcnost alebo bezpecnost tak mi to je jedno.
21.09.2021 - 10:26:12
01
Hosť napísal:
kecinko, nemam, pretoze tam to nema vyznam. Ja by som len nemohol mat take osuchane kluky ako mas napr. ty :). Ram predpokladam mas tiez pekne poobijany od kamenov bez folii, ci? Pre mna je to aj trochu o uchovani hodnoty pre predaj v buducnosti.


Osuchane kluky su na polceste k dokonalosti
https://www.dropbox.com/sh/edjzhau85tznzl3/AAA8bqEsVwKoJe8BucpxmHv_a?dl=0
21.09.2021 - 10:43:53
03
No ved kazdemu ako vyhovuje. Ja zas neodsudzujem ludi, ktori to maju osuchane z takych alebo onakych dovodov. Iba sam to take nechcem tiez z viac dovodov.
A ano, ak su tie kluky komplet vylestene, tak to vyzera dobre, ak teda velmi nekrici ten surovy hlinik oproti ramu a ostatnym komponentom.
21.09.2021 - 10:47:39
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up