Toto je vsade, uz som sa parkrat stretol s tym ze som v upozornoval freemapistov (lebo tie
mapy pouzivam v locuse) na zle vyznacene cyklotrasy, pesie, alebo napr. taky detail zle oznacene rampy na
mape cez ktore sa nedalo navigovat. Proste usek v mape oznaceny ako zakaz vjazdu, pritom vedie cez neho znacena cyklotrasa. Drobnosti, ale nepotesia napr. v planovaci ktory potom rata obchadzku kvoli malemu useku. A to vsetko chyby len tu v Karpatoch, co su turisticky zname.
Vzdy to bolo o tom ze sa to berie z openstreet map a museli to prepisovat. Pri takom mnozstve dat to nemaju ako vsetko skontrolovat v terene. Preto neberiem mapove servery a vyznacene trasy ako presne, doplnam to strava heat map a podobne.
Kamarat teraz ide peso cely Karpatsky obluk z Rumunska, riadi sa hlavne locus a mapycz mapami. Kolkokrat ho nepotesilo ze sa mu stratila znacka, chybal pramen vyznaceny na mape, vecer nenasiel utulnu co tam mala byt. A zase kolkokrat sa potesil opacne, ze to co bolo vyznacene naozaj nasiel. Nie vsetko je aktualne, niektore podklady su roky stare a nieco nove este nieje ani len vyznacene.
Takze beriem to tak, ze mapy tvori komunita, ta sa moze mylit a s tym sa drzim pri vyletoch.