Ahojte, prechádzam z MTB biku na gravel. Mám na výber dva gravel biky : Bicykel Giant Revolt 0 Gunmetal Black 2021 v cene 1649€ a druhý GT Grade Expert Jade 51 cm 2021 v cene 1759€. Chcel by som vás poprosiť o radu ktorý kúpiť. S gravelom nemám skúsenosti.
Ďakujem pekne za každú odpoveď
05.10.2021 - 20:51:13
00
Cau, ja mam GT Grade Expert cca 2000km,
Som vcelku spokojny, kupoval som za 1699 v juli 2021.

minusy
- plaste od vyroby som zjazdil za 400 km :D, aj ich grip bol tragicky
- po umyti puka :)
- Hybridne poskladane tiagra brzdy, grx 400 prehadzovacka, kluky fsa
- kable vedene spodnou ramovou trubkou sa na nako**t umyvaju ked prides zablateny (ze vraj jednoduchsi servis... ?)
- bez folii na zakladnych miestach kontaktu bowdenu s ramom (manzelkin cube za 400€ to ma osetrene :D), bowden mi zodral lak (ale to je moja blbost ze som si to nepozrel)
- podivne cislovanie velkosti, daj pozor pri vybere
- pedale s kosikmi od vyrobcu mi pridu ako prvoaprilovy zart

plusy
+ pomerne lahky
+ sedlo ma milo prekvapilo, fakt dobre sa mi na nom sedi
+ rozsah prevodov na "gravelove" jazdenie je super, pokial neplanujes trhat rekordy na strave, tak to staci
+ ked ides do baranov na spodny uchop prekvapivo dobre odfiltruju aj riaditka vela otrasov
+ jedinecny design, malokde ho uvidis
+ odolnost (cudujem sa, ze bez tlmenia sa este nic nepo*ralo), len taka ta plastova krytka za kazetou sa rozpadla

Funkciu triple triangle designu velmi neviem posudit, ale je to pohodlne vozenie.
Komfort dosiahnes predovsetkym bezdusovymi plastmi.

Osobne sa neviem rozhodnut ci oproti verzii Elite sa mi oplatilo priplatit si 600e (no chcel som hydraulicke brzdy a grx sadu :D ), lock na prehadzovacke som parkrat vyskusal, ale zatial som neprisiel na nejaky realny benefit retaz som dokazal zhodit aj na nom)

-----

Ten Giant je na gravelovej GRX sade kompletne, vyhoda by mal byt ina mechanika brzd, aby sa lepsie brzdilo aj pri uchope zhora - co by teoreticky malo umoznovat aj prudsie zjazdy v terene s vrchnym uchopom (na tiagre neviem v terene dostatocne efektivne brzdit zvrchu)

Osobne mi pride ten giant lepsie vybaveny, a asi by som siel do neho, aj ked ku rafikom a inym komponentom sa vyjadrit neviem. za usetrenu stovku nahodis kvalitne plaste a bezduse.

-----
Ale ak by som mal kupovat este raz tak kupim romet aspre 2 z alzy :D ... neuveritelny pomer cena/vybava (akurat mensi rozsah prevodov), kamarat to kupil a som cumel ze jaky bike za tie €€€. Je ale pravda ze on s tym jazdi len asfalt, ja na tom GTcku som polietal uz kadejake prasaciny, popadal vela krat, a zatial sa nepolamal drzi.
06.10.2021 - 09:22:43
00
Ďakujem pekne za vyčerpávajúcu radu 👍. Ja som zatiaľ skôr rozhodnutý pre ten Giant. Dnes idem pozrieť gt, uvidíme. Ešte raz ďakujem .
06.10.2021 - 09:27:51
00
keyboard_arrow_up