Hladam mikcu alebo bundu volneho strihu na pouzitie ako druha vrstva na Brynje sietku do sucheho chladu, z vnutra cesana zvonku idealne hladka. Aktualne na to pouzivam bezecku lidl mikinu 92% polyester 8% elastan, ale po troch sezonach vyzera ze za chvilu pojde to plastoveho neba. Na blind som z tunajsieho shopu objednal Silvini Ferrato Pro, ale nema vnutri vlas, toz asi so sietkou nebude tak dobre fungovat ako som zvyknuty. Nejake tipy ?
04.10.2021 - 12:45:17
00
nemáte niekto reálnu skúsenosť s týmto tričkom? https://www.sportisimo.sk/klimatex/ryn/463419/?panske=1
mám jedno od klimatexu no názov už neviem,zloženie rovnaké,cena bola cca taká istá lenže to moje je ako tenký neoprén,v zime je super,chcel som ešte jedno ale už sa asi nerobia len také niečo ako v odkaze ale to je tenulinké oproti tomu ktoré mám,keď ho dám proti svetlu tak je skoro priesvitné a cez to moje svetlo neprejde,skúšal som ho v obchode ale pocity z neho boli také že...za to čo mám som tých 30e neoľutoval ale za toto dať toľko... neviem neviem...
04.10.2021 - 13:36:22
00
co som skusal v sportisime klimatex tak rok-dva dozadu nekupil by som ani jedno. necitil som sa v tom vobec dobre - prislo mi ze je to nejaka lacnota.
04.10.2021 - 15:13:23
00
Gusto0 no toto na obrázku dole je môj najobľúbenejší "kúsok" zimného oblečenia na bajk, ale to na ktoré som sa pýtal sa mi tiež nepozdávalo preto ma zaujíma reálna skúsenosť
04.10.2021 - 15:59:16
00
Ake rukavice pouzivate bike pri teplotach 2-8° ? Cas jazdy 3h a viac. S membranou / bez membrany, membranove zateplene / membranove nezateplene, prip. ake konkretne modely? Mam trochu starost lebo tento rozsah nemam uplne idealne pokryty. Bud vezmem jedny a po 3h mam ruky prepotene alebo naopak druhe a potom su premrznute.
07.10.2021 - 10:53:54
00
Ak niesi omrzlina ako ja tak tieto su skvele. U mna su skor tak na 5-10 ale su skvele. Zateplene su z hora a nie na dlani ako vacsina. Cize cit ostava ale zaroven ta cast ruky ktora je na vetre je chranena.

https://rukavice.heureka.sk/100-brisker/
07.10.2021 - 11:06:19
00
mne moc ruky nemrznu - ja rukavice zacinam nosit ked je okolo 10-14 stupnov aj to tenke letne dlhoprste- v tych teplotach co pises jazdim v https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/rukavice/zimne/sportful-gore-windstopper-essential2-rukavice-cierne-fluo-zlte-73229.html siel som hlavne po materiale lebo z bundy viem ze dobre funguje.
pri produkte mas aj link na mesiu recenziu

    07.10.2021 - 11:28:59
    00
    Hentie 100% brisker sú úžasné, minule som v nich zmokla a super, zdola sú klasické a len na vrchu majú ako keby neoprénik a aj to izoluje aj vetrá, paráda :)

    Prílohy:

    Resizer_16336003911970.jpg
    Resizer_16336003911970.jpg 1.45 MiB thumb_up0thumb_down

    07.10.2021 - 11:51:22
    01
    Ja nosím castelli tuto nano. https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/rukavice/zimne/castelli-tutto-nano-rukavice.html
    Nato aké sú tenké, tak som až prekvapený koľko znesú. Ale pri tých 2-3°C už váham či nedať zimné.. Poprípade ak sa neviem rozhodnúť, tak ich dám do zadného vrecka, nezaberú veľa miesta
    07.10.2021 - 12:12:47
    00
    Gusto0 Dik za recenziu. Trochu mylne tam ale pises, ze maju GoreTex infinium. Vyrobca ale uvadza Windstopper. Neviem ale aky je realne rozdiel, tipujem, ze Windstopper je viac priedusny na ukor vodeodolnosti, co je aspon pre mna na rukavice urcite vhodnejsi material. Ruky mam najviac citlive na vlhkost. Ked prepotim rukavice, koncim. Alternativou k Sportful budu Gore M WS Thermo. Vcera som ich skusal a zdali sa mi hrubsie, ale ked teraz pozeram na tie tvoje, to zateplenie je +/- to iste. Ked vravis, ze +5° v intenzite dokazu odvetrat, to by bola moja cesta. Pre mna velkou vyhodou Gore je, ze nemaju velcro, co ja nemam velmi v laske na rukaviciach.

    miidlo Tie Tutto su ako na tom s vetruodonostou? Podla popisu to vyzera na ekvivalent NoRain materialu od SF a ten velmi proti vetru teda nie je (ked sa bavime o 5°).
    07.10.2021 - 12:16:12
    01
    To je taky nestastny rozsah aj pre mna, kedy ta spodna hranica je uz aj na regulerne zimne ale tych 5-8 sa da aj v beznych prechodnych vydrzat. Problem je ked to kolise v tom rozsahu :-) Podla podmienok vtedy volim bud nezateplene membranove craft/samizda ich mas aj ty, alebo tieto endury, ktore su z omnoho prijemnejsieho matrosu, ale v tych 3-5 uz to neni ono, neudrzia teplo. Pokial pianko tempo a slnko tak sa da, ale zjazdy alebo tempo na ceste uz je tak trochu za trest. Typologicky to vidim na tie 100%, tiez som ich davnejsie mal vyhliadnute (sice ako regulerne zimne) a porovnaval som ich s tymito, takze na inspiraciu. Odskusane vsak nemam...
    A ked to tu citam tak asi po rokoch konecne zadovazim tie 100% :-)
    https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/rukavice/zimne/alpinestars-stratus-rukavice-acid-zltocierne.html?itm_medium=forum#popis
    https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/rukavice/zimne/grip-grab-ride-hi-vis-windproof-midseason-rukavice.html?itm_medium=forum#popis
    07.10.2021 - 12:24:22
    00
    jachmel napísal:
    Gusto0 Dik za recenziu. Trochu mylne tam ale pises, ze maju GoreTex infinium. Vyrobca ale uvadza Windstopper. Neviem ale aky je realne rozdiel, tipujem, ze Windstopper je viac priedusny na ukor vodeodolnosti, co je aspon pre mna na rukavice urcite vhodnejsi material. Ruky mam najviac citlive na vlhkost. Ked prepotim rukavice, koncim. Alternativou k Sportful budu Gore M WS Thermo. Vcera som ich skusal a zdali sa mi hrubsie, ale ked teraz pozeram na tie tvoje, to zateplenie je +/- to iste. Ked vravis, ze +5° v intenzite dokazu odvetrat, to by bola moja cesta. Pre mna velkou vyhodou Gore je, ze nemaju velcro, co ja nemam velmi v laske na rukaviciach.

    miidlo Tie Tutto su ako na tom s vetruodonostou? Podla popisu to vyzera na ekvivalent NoRain materialu od SF a ten velmi proti vetru teda nie je (ked sa bavime o 5°).


    Podľa mňa sú vetruodolné dostatočne, lebo ak by mi ich prefúklo pri tej teplote, tak určite mrznem. Od Norain mam návleky a keď beriem tutto nano rukavice, tak dávam aj návleky na nohy Norain a stačí mi to, aj keď je pravda, źe nohy mám odolnejšie voči chladu.
    07.10.2021 - 12:26:46
    00
    no musim pozriet co je napisane na tych co mam doma
    k odvetraniu - zalezi komu sa ako potia ruky - mne malo. ale skusenost som mal taku - ze nedavat ich dole z ruk - aj ked som spotil smerom do kopca, vedeli rychlo uschnut v zjazdoch. naopak ked som dal dole z ruk a na kopci studene ruky uz bol problem ich zohriat. lebo ci chces ci nechces aj pri jazde po rovine nieco malo vlhkosti sa do latky dostane.
    07.10.2021 - 13:24:24
    00
    Toto davanie rukavic dole je asi problem pri vsetkych rukaviciach. Radsej ich mat stale na ruke, lebo inac sa tam dostane chlad a potom sa tam zle vytvara teplo.
    07.10.2021 - 14:35:57
    00
    jachmel napísal:
    Gusto0 Dik za recenziu. Trochu mylne tam ale pises, ze maju GoreTex infinium. Vyrobca ale uvadza Windstopper. Neviem ale aky je realne rozdiel, tipujem, ze Windstopper je viac priedusny na ukor vodeodolnosti, co je aspon pre mna na rukavice urcite vhodnejsi material. Ruky mam najviac citlive na vlhkost. Ked prepotim rukavice, koncim. Alternativou k Sportful budu Gore M WS Thermo. Vcera som ich skusal a zdali sa mi hrubsie, ale ked teraz pozeram na tie tvoje, to zateplenie je +/- to iste. Ked vravis, ze +5° v intenzite dokazu odvetrat, to by bola moja cesta. Pre mna velkou vyhodou Gore je, ze nemaju velcro, co ja nemam velmi v laske na rukaviciach.

    V tých rukaviciach je GORE-TEX INFINIUM, vidno to aj na štítku na fotke, i keď v názve majú napísané Windstopper.
    Infinium je len náhrada za Windstopper, vlastnosti budú asi veľmi podobné, obidve membrány sú teda hlavne proti vetru. V novších produktoch je teda už len GORE-TEX INFINIUM.
    07.10.2021 - 17:56:32
    00

    MTBIKER odporúča

    keyboard_arrow_up