Presunúť XCM Slovenský raj na jar, organizovať ho v lete alebo na jeseň?
jar 10% [ 8 ]
leto 27% [ 21 ]
jeseň 62% [ 48 ]
Celkový počet hlasov : 77
Takže tešte sa, na Cyklomaratóne Slovenský raj som začal s bikom, lebo ma zaujala atmosféra, ktorá tam bola.


Minuly rok som nebola, ale pred dvomi rokmi ano a bol to moj prvy maraton. A velmi sa mi pacil :lol:
01.07.2008 - 10:29:21
00
Po ohlasoch v Zlatej bani, kde chalani a kočky prišli vyhrkaní ako lentilky:-) som sa rozhodol ponechať niektoré asfaltové úseky - snáď jediné miesta, kde sa bude dať na XCM Slovesmký raj oddýchnuť :-)

Dávam na schválenie dve trasy - uvidíme, ktorá bude ochranou prírody schválená, a potom to celé spustíme :-)

Myslím, že sa máte na čo tešiť :-)

Dúfam, že v kalendári už máte rezerváciu :-)
06.07.2008 - 10:57:30
00
Ja sice s tymto postojom k trati nesuhlasim, ale samozrejme kedze nie som organizator, tak sa mozem len prisposobit a bud prist abo neprist. Ale nechavat zbytocne viac asfaltu nez je nutne na MTB maratone? :? Ked mam mat na MTB maratone asfalt aby som si tam oddychol, tak je niekde chyba. Ked totiz ide niekto na cas, tak si na asfalte neoddychne, lebo dupe este viac a ak niekto berie maraton ako vylet, tak si oddychne aj na lesnom chodniku. :idea:
06.07.2008 - 15:26:53
00
Ale nechavat zbytocne viac asfaltu nez je nutne na MTB maratone? :? Ked mam mat na MTB maratone asfalt aby som si tam oddychol, tak je niekde chyba.

MTB pretek je aj o vyhrkani v terene :wink: Kto chce oddychovat nech jazdi rekre. Hoci si treba uvedomit, ze je to pretek vedeny Slovenskym rajom a obmedzenia tam su :cry: Asfaltu zo sedla Sucha Bela sa da krasne vyhnut, ale asi to znovu narazi na Spravu NPSR :cry: a toto je len a len na organizatoroch ako to zvladnu.
06.07.2008 - 17:48:43
00
jednoduchý ako jednoduchý :-)

strácajú sa náväznosti na rebríky v Tiesnine, krátke singlíky a pod., takže berme to tak, že najkrajší maratón v Slovenskom raji sa dolaďuje postupne a ostáva nám veriť, že raz bude najkrajší na Slovensku :-)

Je to veľká výzva, lebo podmienky na to máme, nemáme však voľné ruky.

Tento rok je sprístupnená Glacká cesta len so sprievodcom - kto však môže povedať , že ňou nikdy nepôjde trasa maratónu? Akcia ako maratón je raz za rok, ale záleží aj na bikeroch ako sa budú správať - viď. SLOMBA - super myšlienka - škoda,že sa neviem naklonovať, lebo určite by som sa v nej angažoval :-)

Pred tromi rokmi som šiel 3x okruh hore na Kláštorisko a asfalt som si nevedel vynachváliť :-) Takže sorry bude aj asfalt :-)
06.07.2008 - 18:11:44
00
Takže sorry bude aj asfalt :-)

Skoda, velka skoda.
06.07.2008 - 21:06:35
00
Takže sorry bude aj asfalt :-)

Ked zvladnem cykloturistiku (tlacenie popri biku), tak zvladnem aj asfalt. :lol:
06.07.2008 - 21:08:25
00
Jezus, veruze, na slansky si mal dojst: ) Asfaltu tam vela nebolo, zato zopar malych kamenov; ) To vies, chrtom nevyhovies, ked cely rok trenuju na ziletke a potom maju ist do terenu, tak im aj na MTB maratone vyhovujuce viac asfalt: )
06.07.2008 - 21:15:44
00
Úspešne sme absolvovali pracovné rokovanie s vedením národného parku a dohodli sme sa.

Nebudeme zasahovať do najprísnejších lokalít a ani do Glackej cesty, kde beží skúšobne sprístupnenie cyklotrás so sprievodcom - inak nemôžem nič iné len ich doporučiť :-)

Moje návrhy do Betlanovskej by mali byť schválené, takže niekedy v pondelok budem zverejňovať mapy a foto z trás.

No a čo sa týka ďalšieho sprístupňovania našich pekných kopcov - môžeme ísť smerom - Huta, Grajnár, Hnilčík, Závadka ,Poráč - budeme mať rokovania na úrovni mesta a ak by mesto malo záujem ... necháme sa prekvapiť :-)

Raj ostáva na jeseň.

Myslím, že sme sme si všetko rozumne vyjasnili a spokojnosť je obojstranná.
09.07.2008 - 11:29:18
00
termin uplne famozny, well done oganizatori,

rada by som vedela viac o trasach, kategoriach, ubytko atd.... no stranka nejak nefunguje a goolge sa nechyta.... prosim pomoc :)
09.07.2008 - 18:46:20
00
termin uplne famozny, well done oganizatori,

rada by som vedela viac o trasach, kategoriach, ubytko atd.... no stranka nejak nefunguje a goolge sa nechyta.... prosim pomoc :)


na schválení tratí všetko stálo :-)

keď budeme mať "bumážku" tak idú von propozície, mapy, profily, hlavné ceny, tombola, promo - ciže balíček pre štartujúcich, on-line prihlasovací systém atď.

Ja osobne sa najviac teším na panoramatickéfotopropozície :-)

to ešte také namali nikde na SK :-) šaak aj také ťažké slovo :-)

stačí :-)
09.07.2008 - 19:29:09
00
ahaaa a ja sa mozem trapit s prihlasovanim :)

no tak to teda je poriadne tazke slovo, to tu este nebolo, no tesiiim sa na tie one propozicie :)
09.07.2008 - 19:42:34
00
http://www.xcmaraton.sk/XCMslovakparadise2008w.jpg - veľkosť cca 2 MB

neoficiálna mapa XCM slovak paradise 2008

tmavá zelená - okruh 40 km
oranžová - okruh 20 km

trasy budú premerané v teréne, chystáme značenie, smery jazdy, fotografie križovatiek, profily, GPS údaje atď. atď.

všetko beží :-)

očakávame naozajstných cyklistov :-)
10.07.2008 - 08:06:42
00
Ak dobre pozeram, tak ten dlhy okruh je +- taky isty ako trasa minuly rok, nie?
10.07.2008 - 11:49:51
00
časť ktorá je v chránenenej oblasti je zastabilizovaná - čiže - Podlesok - Kláštorisko - vrchol Suchej Belej - Podlesok - rebríky - to je vlastne už nemenné :-)

ostané meníme v dojazdoch, singloch a hlavne v Betlanovskej doline, kde sú cyklisti vytiahnutí až na hlavný hrebeň, odkiaľ sú super výhľady a odtiaľ "novinkami" spletito dole :-)

info bude :-) fotky už sú :-) budú na webe na týždeň

momentálne robíme ceny a on-line prihlasovanie :-)
10.07.2008 - 21:31:46
00
keyboard_arrow_up