Z tvojho vykladu by som si vybral ten hlinikovy Canyon Endurance, ak pises ze primarne na cestu. Niekto v tejto teme spominal ze to poberie aj 35mm plaste tak neni o com. Mas tam regulernu cestnu sadu s kompakt prevodnikmi a 11-34 kazetou tak na asfaltove aj sotolinove kopce je to postacujuce a na rovine mas normalny cestak. Ked tam hodis karbonovu sedlovku a bezduse citelne zlepsis komfort ak ti nebude stacit v povodnej zostave. Aj ten hlinikovy grail je fajn ale ten by som ti odporucal keby si chcel jazdit primarne mimo asfalt.
08.10.2021 - 20:36:31
01
Ja mam Endurance CF 7 a 35mm plaste mimo cestu neodporucam. Opticky sice vyzeraju v pohode, ale ked sa tam nalepi bordel, tak to schyta ram. Takto vyzeral moj ram, ked som skusil raz na cca 100km ture prehnat asi 15 km mimo cesty (vedel som, ze chcem ist mimo cestu, vtedy som prvy krat nahodil tie 35mm Gravelking SK) . Hliniku to vadit nemusi, neviem posudit, ale CF by som ja osobne uz 35mm nejazdil. Foto pridam neskor z mobilu

Prílohy:

IMG_20211008_145319.jpg
IMG_20211008_145319.jpg 817.13 KiB thumb_up0thumb_down

08.10.2021 - 21:05:06
01
urcite nie mimo cestu, tam treba ratat s tym blatom a kamienkami a aj s nizsim tlakom zvacsa. Ja mam nahodene 40mm plaste na mojom biku este povodne od vyroby a mam podobne doskrtanu zadnu vidlu, to este tusim uvadzaju ze max priepustnost ramu je 42 mm.
08.10.2021 - 21:31:34
00
Vďaka za odpovede. Už mám objednaný canyon endurace, ale kým ešte nie je zaplatený tak stále pokukujem po gravel bajku. Všetci známi mi hovoria, že nech idem do toho, tak som zneisteny. Ale ked nič nenájdem tak ostanem pri endurance a keby mi náhodou nesedel, tak by som ho hádam potom predal.

Maroshito prosím ta máš skúsenosti s karbónovou sedlovkou? Tu na fóre som čítal, ze niektorí nebadali rozdiel.
11.10.2021 - 20:34:00
00
Neviem ci mozem porovnavat klasicke karbonove sedlovky s tou listovou VCLS co mam ja. https://www.canyon.com/en-bt/gear/bike-parts/contact-points/posts-and-clamps/canyon-s14-vcls-2.0-cf-seatpost/148286.html Tato funguje vyborne, az sa cudujem ze mi vydrzala, par slusnycj kopancov, som totiz na jej zatazovom limite s mojimi 95+ kg?. Som si raz skusil nahodit hlinikovu na skusku a bol to neskutocny rozdiel. Povedal by som ze k pohodliu a istej forme tlmenia vibracii prispieva vyraznejsie ako tie dvojplosnikove barany hoverbar. Inak aj ten Al endurance co si objednal ma karbonovu sedlovku. Tak vyskusas. Pri sedlovke a jej schopnosti viac ci menej tlmit asi dost vplyva ako velmi je vysunuta z ramu. Tak pri ht mtb ramoch s vyraznejsim slopingom je rozdiel asi citelnejsi ako pri cestakoch kde je sedlovka az tak nevytrca nad ram.
11.10.2021 - 22:13:32
00
Pravdepodobne to bude tym, ze cim vacsie nerovnosti, tym viac citit ten rozdiel, preto Ty na graveli vidis velky rozdiel a niekto, co jazdi po kvalitnej ceste, ho tam az tak neciti. Takze zase sa len vraciame k tomu, ako casto bude jazdit mimo cestu. Samozrejme najviac spravia bezdusaky, ale hlavne pre mikrovibracie na drobnych nerovnostiach urcite karbonova sedlovka vyzehli hodne.
12.10.2021 - 03:52:06
00
Ahojte,
Trošku sa vopchám do témy. :)

Už dlhšie premýšlam, že začnem s cestnou cyklistikou a chcel by som si zadovážiť cesták k mojmu MTB Kellys Spider 70. Mám 191 cm a výška rozkroku 91 cm, Chcel by som Vás poprosit o radu. V hľadáčiku mám prakticky tri bike-y od Canyonu. Mám v pláne jazdniť vačšinou po ceste, asflatka, hrádza atd. možno trochu zájsť na nespevnený povrch.

Canyon Endurance AL 7 / CF 7
https://www.canyon.com/cs-sk/road-bikes/endurance-bikes/endurace/al/endurace-7/2733.html?dwvar_2733_pv_rahmenfarbe=BK%2FBK

https://www.canyon.com/cs-sk/road-bikes/endurance-bikes/endurace/cf/endurace-cf-7/2735.html?dwvar_2735_pv_rahmenfarbe=BK%2FBK

Je tam rozdiel 300 eur al vs cf. Kedže som nikdy nemal cesták neviem rozdiel. Oplati tých 300 eur investovať do carbonu ? Rozdiel vo váhe je 400 g.

Ešte čo sa týka veľkosti, na endurance sa mi odporúča L alebo XL ale skor L. Ktorý mi bude lepšie sediet ?

Potom je tu ešte aj Gral 7. Je tam rozdiel v geometrii, čo myslíte stačil by aj tento ?
https://www.canyon.com/cs-sk/gravel-bikes/all-road/grail/al/grail-7/3093.html?dwvar_3093_pv_rahmenfarbe=GN%2FBK

Ďakujem za všetky rady.
05.10.2022 - 19:27:04
00
Pri tvojej výške, predpokladám váhu tak 80+kg. Ušetriť v tom prípade 400g na bicykli je skoro nič, navyše asi budeš jazdiť prevažne roviny. Teda efekt minimálny. Pretekať s tým asi tiež nedudeš. Za mňa osobne hliník je v pohode a 300€ sa dá minút aj inde. Hlavne pri cene toho bicykla v carbone, to nebude úplný top carbon rám. Ale nájdu sa tu ľudia, čo budú tvrdiť, že len carbon je cesta.

Ak vieš anglicky, tak tu je celkom pekné video na tému hliník vs carbon. https://youtu.be/e4oUAH4UWVQ
05.10.2022 - 21:34:56
01
a zober si L-ko. ja mam sice Grail aj ked nie hlinikovy ako si dal linku ale L-ko mi sadlo pri tvojej vyske. Tie endurance modely su fakt ze identicke tak je to len o tom ci chces za kazdu cenu karbon. Nemozem ti poradit na hlinikovom biku som nesedel snad nikdy a posledne roky mam len karbon. 300 Eur mozes vyuzit na solidne oblecenie napriklad. A co sa tyka vahania nad tym Grailom, pokial ako pises budes sa vozit len po asfalte, sem tam nejaka sotolinka, betonka a hradza tak by si s tym Endurance ramom mal zvladnut vsetko, vraj tam prejdu az 35 mm gumy s tym mozes kludne lietat aj po sotolinach. Endurance je skor cistokrvnejsi cestak, hlavne tam mas rychlejsie prevody kedze je tam klasika compact stred cize 50/34 oproti tomu GRX-ku . Takze ak by si jazdil sviznejsie asfalt alebo nebodaj aj dake vyjazdy v skupinke v baliku tak ta 105ka ti bude asi vhodnejsia. Na druhu stranu z toho Grailu lahko spravis cestak ked das slicky 28-30mm a priechodnost ramu je asi 45 mm - niesom si isty, tak na opacnom spektre by si mal priechodnejsi bike aj na polnacky a lesne cesty. Hlavne ak das bezduse a nizke tlaky. A mozno nakoniec zoberies ten, ktory sa bude dat realne kupit, ta dostupnost vyzera dost biedne.
05.10.2022 - 21:56:15
01
@Jano1987 Super video. :)
Aj ked objednávat chcem cez zimu, pojdem asi do AL verzie, myslím, že na moje potreby mi to stačí.

@Maroshito Určite pôjdem do Endurance a zoberem L-ko.
06.10.2022 - 17:02:22
00
Neviem kde ste prisli na to, ze rozdiel je 400g. Canyon uvadza 8.6 kg pre karbonovy VS 9.2 kg pre hlinikovy. Ja by som si na Tvojom mieste uz len kvoli hmotnosti tie tri stovky priplatil. 600 gramov je sakra rozdiel. Ak by si chcel v buducnosti bicykel odlahcit, na zhodenie 600 gramov budes potrebovat uplne inu sumu ako 300 Eur.
09.11.2022 - 21:05:08
03
IngVisitor Akurat to pozeram a vidim ze mate pravdu bud to bola hmotnost v case prispevku ina alebo som dal preklep. :D Mate pravdu. Najskor som bol dost prikloneny do AL ale teraz som si precital aj par clankov a videl par videii a mozno bude CF lepsia moznost. Dakujem za nazor. :)
11.11.2022 - 14:26:28
02
keyboard_arrow_up