Hosť napísal:
Že odblokovaním sa žiadny výkon nezvýši. :-)

a to kde píšem? Môžeme sa chytať za slovíčka, Všetkým je predsa jasné, že odblokovaním sa zvýši prípomoc. Ale chápem, že ak je niekto zvyknutý čítať iba diplomové práce a vyjadrovať sa ako profesor musí byť z môjho písaného prejavu smutný. Ale v tom prípade je ten dotyčný na nesprávnom fóre. Takýmito príspevkami sa tu akurát niektorí "elektrikári" sami zosmiešňujú vymýšľaním rôznych zdôvodnení a výhovoriek. Peace! Je to váš boj. Nech máte baterku vždy radšej poloplnú ako poloprázdnu :lol:
13.10.2021 - 22:05:44
02
Kristina napísal:
a to kde píšem? Môžeme sa chytať za slovíčka, Všetkým je predsa jasné, že odblokovaním sa zvýši prípomoc. Ale chápem, že ak je niekto zvyknutý čítať iba diplomové práce a vyjadrovať sa ako profesor musí byť z môjho písaného prejavu smutný. Ale v tom prípade je ten dotyčný na nesprávnom fóre. Takýmito príspevkami sa tu akurát niektorí "elektrikári" sami zosmiešňujú vymýšľaním rôznych zdôvodnení a výhovoriek. Peace! Je to váš boj. Nech máte baterku vždy radšej poloplnú ako poloprázdnu :lol:

Prípomoc sa nezvýši len max rýchlosť
13.10.2021 - 22:54:25
02
Kristína, chceš sa hádať? 😃
13.10.2021 - 23:58:38
00
Kristinavsetkym je jasne, ze pises hluposti, ak som sa na ebajku neviezol a nemam s nim skusenosti ani radsej o nom pisat nebudem, takto sa len zosmiesnujes, peace
14.10.2021 - 11:54:44
02
cyros Ten bol dobrý. Pobavil si :)
14.10.2021 - 14:32:32
00
Nazgul napísal:
Pokiaľ to pred samotnou reklamáciou vrátia na pôvodné hodnoty, tak ani svätý nezistí, že to odblokované niekedy bolo... A keby aj, tak Crussis to vo svojich Záručných podmienkach nemá, takže reklamovateľné to jednoznačne je...


Citát s návodu Crussis " Z výroby je obmedzenie rýchlosti nastavené na 25 km/h tak, aby spĺňalo normy pre prevádzku elektrobicykla na pozemných komunikáciách. V prípade prenastavenia obmedzenej maximálnej
rýchlosti na vyššiu hodnotu ako 25 km/h, nespĺňa už elektrobicykel príslušné normy a nesmie byť
použitý k jazde na pozemných komunikáciách!!!"
Citát so záručného listu Leader Fox z motorom Bafang M500
"Jakákoliv změna softwaru vede ke ztrátě záruky v souladu s platnou legislativou EU a je na vlastní
nebezpečí a zodpovědnost uživatele!"
"Je zakázáno zasahovat do zapojení elektromotoru, řídící jednotky nebo baterie. Porušení tohoto bodu může
mít za následek neuznání záruky na zboží, případně nenávratné poškození elektrokola."
14.10.2021 - 15:04:48
00
To je pekné, ale o prepadnutí záruky Crussis nepíše... To, čo cituješ, je len informácia o používaní/nepoužívaní odblokovaného ebajku na cestných komunikáciách... LeaderFox neriešim, riešime Crussis... BTW, z akého návodu pre Crussis si čerpala? Lebo slovenský návod pre tento rok nie je, k ebajkom posielajú len český, celú sezónu sa kvôli tomu s nimi hádam... ;-)
14.10.2021 - 17:23:58
00
https://www.akumo.cz/zrychleni-elektrokola-2

Krátko citujem: "Provedená úprava nemá vliv na záruku kola ani motoru" :handshake:
14.10.2021 - 17:31:48
00
https://ekolo.cz/tuning

Zas citujem: "Záruka vám zůstane beze změny - produkt lze snadno odinstalovat a poté není zpětně detekovatelný diagnostikou." :clap:
14.10.2021 - 17:35:24
00
Chcel by sa verejne poďakovať nášmu Nazgul z Ebajk Zvolen :bow: . Super prístup a ochota.Všetkým vrele odporúčam. :y:
21.10.2021 - 15:36:29
11
:-) Ďakujeme za pochvalu, nemuselo to byť takto verejne, ale vždy to poteší... :-) Nech všetko slúži k úžitku...
21.10.2021 - 15:42:28
00
mne to robí to isté - v silnom zábere tichúčko, v slabšom zábere tam niečo šuchá, sviští, Ani sa nepokúšam o reklamáciu. Funguje? Funguje! - by znela odpoveď. Mám len jeden život a jedny nervy.
Čo horšie sa mi stalo - že po roku (cca 4 tkm) mi motor "zhasol" a koniec. Reklamácia, výmena počítača, chvíľu to fungovalo a zas. Druhá reklamácia - vyčistenie kontaktov RJ a zatiaľ funguje.
Do servisného listu zapísali, že odporúčajú nejazdiť v daždi a neprevážať bike na aute na nosiči tiež v daždi....
To je ako ten vtip s topánkami, že reklamujem, že pri chôdzi po mokrom chodníku premokajú...A oni mi vysvetlili, že topánky sú len do truhly.... Čiže beriem to tak, že aj eMTB je len do kuchyne, prípadne obývaku. V opačnom prípade máš problém, chlapče....
p.s. - v daždi som jazdil iba raz, občas nejaká tá mláčka, mini blatko, pravidelné a opatrné čistenie s minimom vody.
25.01.2023 - 14:48:08
00
Ahojte,
chcel by som vás poprosiť o radu/vaše skúsenosti. ... Kúpil som nový Crussis e-Largo s Bafang M500 , na bicykli som si všimol, že hlavne pri šlapaní v záťaži do kopca (stálom rovnakom šlapaní) vypadávala dopomoc motora a to v niekolko sekundových intervaloch aj veľa krát po sebe. ... Bicykel šiel na reklamáciu, vraj na diagnostike neboli žiadne chyby, prehrali tam nanovo software a malo to byť v poriadku. ... Zdá sa, že sa to zlepšilo, ale zas robí inú vec. Mám aktuálne nastavený rozsah 1-9, pri dopomoci 1-4 zaberá motor kontinuálne, od 5-9 pri stálom rovnakom šlapaní (hlavne do kopca) neustále mení intenzitu dopomoci aj keď ja šlapem stále rovnako, sklon stúpania ani prevod sa nemení. (skúšal som aj prestavovať rôzne intenzity snímača v nastaveniach, robí to to isté). Neni to moc príjemné, jednak na pocit a asi to nerobí dobre ani tomu motoru, lebo tie zmeny v intenzite sú výrazné. Stretli ste sa s niečim takýmto ? Viete prosím niečo poradiť, či odporúčate radšej opatovnú reklamáciu :/ ?

Zároveň bicykel robí aj ďalšiu zvláštnu vec. Dosť často si všimnem pri spomaľovaní/zastavovaní, že vyletí rýchlosť na nezmyselnú hodnotu (napr. 65km/h). A niekedy to robí aj naopak, idem kontinualne 26km/h cca a kukam že zrazu je na tachometri po dobu par sekund 0,8km/h (priklad, proste nezmysel). Poloha magnetu je v poriadku.

Ďakujem za rady ;)
29.01.2023 - 21:59:02
00
....mne sa to takto správalo ked som mal poškodený kábel k snímaču rýchlosti.Ak premeriaš el.okruh tých dvoch vodičov ktoré vedu k snímaču a zistíš že su v poriadku,to ešte neznamená že ten kábel je funkčný.Ja síce mám inu značku ale princíp snímania otáčok je rovnaký.
30.01.2023 - 05:57:27
00
mne to občas robí, na najnižších prevodoch (myslené najľahších), keď potrebujem vybehnúť maličký prudký kopček. Cuká a trhá s tým neskutočne, aj vypína pohon. Myslím, že toto ani nie je možné celkom vyriešiť, pretože si to dosť logicky odporuje - chcem silnú prípomoc, ale slabo tlačím do pedálov, keďže mám veľmi ľahký prevod. Toe ten torzný snímač tlaku asi nevie tak citlivo rozslišovať....Ale iba to iba tak odhadujem....
30.01.2023 - 17:41:56
00
keyboard_arrow_up