Stracam sa v tom.
Ak si kupil bajk v MTBIKERI tak si ho mal nechat tam za tych 300-500 eur. Naco si isiel do Kubicasport ?
To ti v MTBIKERI povedali, ze ti ho opravia az koncom roku 2022 ?
Este by si mohol napisat aky bajk to vlastne mas.
15.10.2021 - 09:47:40
00
Najprv som bol v Kubica, podom som ho mal tyden v Mtbikeri. Ale kedze nie je v ich silách vymenit motor v krátkom case, tak mi ho vrátili. Nenechám tam bike celý budúci rok. Ak budú motory skladom, tak ho tam znova dám. Predtým ešte musím urobiť rozborku a zborku morora, lebo nik sa do toho nevie pozrieť. A ak má tam byť nejaká mechanická vada, tak by sa to asi dalo odstrániť. aj tak nič nepokazím, keďže sa motor v chybe E010 vymieňa. Bike mám KELLYS THEOS AM 70 ročník 2019.
15.10.2021 - 10:15:40
01
https://www.emtbforums.com/community/threads/steps-e8000-motor-service.16542/

Veľa šťastia! :y:
15.10.2021 - 10:53:57
00
Tuším žene tiež vyhadzovalo podobnú chybu. Zistil som, ze ma na zadnom kolese posunutý magnet
15.10.2021 - 11:35:39
00
Kuknem na to. Díky
15.10.2021 - 12:33:23
00
benedeknemaffy- presne toto by som chcel urobiť. už som to pozeral, nemal by byť veľký problém, ak to bude len nejako zanesené.
15.10.2021 - 12:35:07
00
Tak ak ti naozaj v MTBIKERI vratili neopraveny bajk, ktory si u nich kupil a povedali, ze skuste za rok, tak to je od nich ciste zufalstvo. Tym padom asi tazko najst niekoho na Slovensku kto by to oficialne opravil.
Ten Kubicasport za 700e by to za aky cas opravil ?
Ktovie ako je to s motormi inych znaciek po zaruke.
Predajci by len predavali a po zaruke po nas potopa a kup si novy bajk. Tovar v rozpeti cca 3000-10000 euro sa teda z ich pohladu asi stava spotrebak.

Chcel som preventivne objednat ten set lozisk na E 8000 z Anglicka a oni, ze do EU neposielaju, lebo brexit. Odkazali ma na tychto poliakov, ti oficialne aj opravuju ebajky: https://www.jacotbike.com/

V Polsku to ide a u nas nie ?
15.10.2021 - 14:49:04
01
U Kubicu to isté ako inde. Ložiská hádam budú aj u nás, je tu slušný výber, uvidíme keď to rozoberiem, čo tam je. A posunutie magnetu bolo, ale E010 nezmizol. Kuknem ešte tých Poliakov.
15.10.2021 - 15:29:56
00
simecek napísal:
Tak ak ti naozaj v MTBIKERI vratili neopraveny bajk, ktory si u nich kupil a povedali, ze skuste za rok, tak to je od nich ciste zufalstvo. Tym padom asi tazko najst niekoho na Slovensku kto by to oficialne opravil.
Ten Kubicasport za 700e by to za aky cas opravil ?
Ktovie ako je to s motormi inych znaciek po zaruke.
Predajci by len predavali a po zaruke po nas potopa a kup si novy bajk. Tovar v rozpeti cca 3000-10000 euro sa teda z ich pohladu asi stava spotrebak.

Chcel som preventivne objednat ten set lozisk na E 8000 z Anglicka a oni, ze do EU neposielaju, lebo brexit. Odkazali ma na tychto poliakov, ti oficialne aj opravuju ebajky: https://www.jacotbike.com/

V Polsku to ide a u nas nie ?

Je taká všivavá doba.Niesu komponenty na žiadny typ biku.Ked tak v malom množstve a záleží čo odíde.Niesu ani na Boch čo viem.Nejlepšie je tuším na tom momentálne Bafang.Ja mám na mojom motore 8000 Km.Zatial jedna závada.Odišiel prepínač módov.Vymenené ešte v záruke do dvoch týždnov.Zatial u mna všetko ok,len ked tu čítam tieto komenty,tak začínam mat aj ja obavu.Veru lacný špás to teda nieje.Ale aspon keby si vedel nejako človek pomôct.Presne ako píšeš.Len predat a kašlat zákaznika.No a staraj sa.Pomaly drahšie,ako jazdenka auto.
15.10.2021 - 16:26:07
01
Ono je to zľahka inak ako píšeš... 1) Prvá vec je vybaviť opravu v rámci záruky... Tam si nikto nelajsne nemať komponent, resp. to bezdôvodne zamietnuť... Predsa len máme inštitút súdnych znalcov s európskym certifikátom... No a na tento účel sa rezervuje väčšina voľných komponentov... 2) Druhá vec sú opravy mimo záruku... No a tu už nastáva problém (tak ako je trebárs uvedené vyššie)... Keď jednoducho súčiastky nie sú (a tak skoro nebudú) tak je ústretovejšie to zákazníkovi povedať rovno, ako zobrať od neho bajk a mať ho tam pol roka s tým, že mu budeme každý mesiac hovoriť jóbovky... S tým ale nijaký servis nič neurobí, jednoducho nieto... 3) Čo sa týka Boschu, tak tam to je zatiaľ ešte OK, zatiaľ sa mi nestalo, že by niečo nebolo dostupné... 4) Čiže citujem "predať a kašlať na zákazníka" - takých servisov je dúfam minimum, ale zázraky nikto robiť nevieme a komponenty si z prsta nevyčarujeme... Inak - ložiská na Bosch a Yamahu beriem z Talianska - firma Axevo, ale na Shimano (zjavne neradi dávajú licencie) nie sú... :-(
15.10.2021 - 17:35:26
00
https://www.performancelinebearings.com/product/motor-bearing-kit-for-shimano-e8000/

alebo keď je problém brexit:

https://www.tiendamtb.com/en/shimano-ebike/2048-shimano-motor-bearings.html#/bearing-full_kit
15.10.2021 - 17:51:37
04
Performancelinebearings je problém, tí nám odmietli poslať, ten druhý odkaz vyzerá schodne...
15.10.2021 - 17:59:29
00
Nazgul napísal:
Ono je to zľahka inak ako píšeš... 1) Prvá vec je vybaviť opravu v rámci záruky... Tam si nikto nelajsne nemať komponent, resp. to bezdôvodne zamietnuť... Predsa len máme inštitút súdnych znalcov s európskym certifikátom... No a na tento účel sa rezervuje väčšina voľných komponentov... 2) Druhá vec sú opravy mimo záruku... No a tu už nastáva problém (tak ako je trebárs uvedené vyššie)... Keď jednoducho súčiastky nie sú (a tak skoro nebudú) tak je ústretovejšie to zákazníkovi povedať rovno, ako zobrať od neho bajk a mať ho tam pol roka s tým, že mu budeme každý mesiac hovoriť jóbovky... S tým ale nijaký servis nič neurobí, jednoducho nieto... 3) Čo sa týka Boschu, tak tam to je zatiaľ ešte OK, zatiaľ sa mi nestalo, že by niečo nebolo dostupné... 4) Čiže citujem "predať a kašlať na zákazníka" - takých servisov je dúfam minimum, ale zázraky nikto robiť nevieme a komponenty si z prsta nevyčarujeme... Inak - ložiská na Bosch a Yamahu beriem z Talianska - firma Axevo, ale na Shimano (zjavne neradi dávajú licencie) nie sú... :-(

Ono sa to netýka iba ložisiek.Tie sa dajú pokial viem číslo zohnat aj na SK.Myslel som to vo všeobecnosti.Pokial je aj ebike v záruke a nieje n.diel ,tak s tým aj tak nič neurobia.Možno vrátenie €.Je to bieda a myslím,že bude ešte väčšia.Treba len verit,že sa nič nepokazí.Na bežnú údržbu sa komponenty ešte ako-tak kúpit dajú.Aj tie ubúdajú.Absolutne netuším akú má motor životnost.
15.10.2021 - 18:10:36
01
Skúsil som napísať Poliakom- https://www.jacotbike.com/ . Písal som im o probléme, a teraz večer mi odpísali, že môžu opraviť, prines bike. Tak 440 km štreka ak sa mi to nebude podomácky dať nejako spraviť.
15.10.2021 - 20:10:46
00
S Poliakmi opatrne... Jeden mi poslal ponuku na opravu tlačidiel na Yamaha SideSwitch (zvyčajný problém) a odvtedy som nevidel ani ovládač (120,- Eur) ani firmu... Tak si to radšej 3x prever...
15.10.2021 - 21:41:47
01
keyboard_arrow_up