Vyhovuje vám 1 prevodník, alebo viac prevodník?
1. prevodník 57% [ 132 ]
2. prevodník 32% [ 75 ]
3. prevodník 11% [ 25 ]
Celkový počet hlasov : 232
dotm napísal:
...ak radíš na rockgardene (predpokladám, že smerom k ťažším prevodom), znamená to, že ukazovákom grip určite neobopínaš, čiže grip pevne nedržíš (s gripshiftom ho držíš určite pevnejšie) a už vôbec nemôžeš použiť ukazovák pripravený na brzdovej páčke na prípadne spomalenie

prave ze na rockgardene, hlavne po dazdi, ked vymylo kamene, davam nizsi prevod, lebo je to do kopca 20% a sutre ako tehly velke, aby som mal silu zahrabnut, vyhrabat sa z jamy medzi dvoma kamenmi a nestratil rychlost, lebo by som spadol a uz nerozbehol.
Sli sme dvaja a dalsich dvoch cyklistov sme obiehali. Vsetci traja tlacili okrem mna. Ze naco sa unavujem, to neviem zosadnut? Ked sme sli naspat dole, tak HTckari zosadli, ja som to dal pomaly na fulle. Lenze oni tiez vyzerali asi na 100kg. Ja som presiel po stvrdnutom blate ako po ceste a oni za mnou sa zaborili, az po osku skoro.
19.08.2020 - 14:31:39
00
Pridam este jeden k teme. Mam aj bike do mesta. Ma to tvar celoodpruzeneho mtb, 26'' kolesa.

V predu mal 48/38/28, vzadu 14/28. Kedze som i tak musel na nom menit stredove zlozenie, tak som sa rozhodol vyskusat tomu dat jednoplacku.Najvacsia MTB je 38T co som vedel zohnat (nenapadlo ma v case kupy sa pozriet na cestne prevodniky).

Vyzera to (na to co ten bike je) OK. Ale tak ako som si myslel -- vela krat mi tam proste chybaju tazsie prevody. Nie je to nic drasticke. Je to ale kompromis, ktory sa mi moc nepaci.
Uvazoval som, ze by som vyskusal dat cestnu 1placku s 48T. Neviem ci to mozem skombinovat s mojim viackoleckom a retazou (musim dogooglit). V tomto setupe zase pridem o lahsie prevody. To mi do mesta ale nevadi.

Ale zatial som sa utvrdil, ze s 2-prevodnikom dostavam z mojho XC/enduro bike-u maximum. Alebo teda aspon viac ako kebyze tam dam jednoplacku.
23.08.2020 - 23:00:56
01
Tiez tomu nechapem, preco uz ziadne viac prevodniky, ale aspon niektore znacky nechavaju na ramoch moznost uchytenia. Mam teraz 2x11 a myslim, ze 3x10 mi viac sedelo. Ale hej uznavam vyhody jednoprevodnikov, pre niektorych to je ideal ...
26.10.2021 - 09:37:33
02
Uz so mal vselico, ale 3x10 bol najlepsi system pre frekvencnych jazdcov. A okrem toho bajky mali vtedy 10kg, kluky 600g, kazeta 330g, to sa letelo... :)
26.10.2021 - 10:54:26
01
keyboard_arrow_up