Takze asi tam tiež majú svojho Matoviča 🤡 … a , vraj podľa miestnych dezolov , my sme príliš prísni 😳 .

Veľké mestá na severovýchode Číny podstatne sprísnili opatrenia po pár nových prípadoch nákazy. Napríklad Chej-che s 1,3 miliónmi obyvateľov zaznamenalo štyroch nakazených, z toho troch bez príznakov. Zastavilo však priemyselnú výrobu, verejnú a leteckú dopravu a obmedzilo pohyb. (reuters)

Denník N
28.10.2021 - 09:08:33
00
https://hnonline.sk/svet/12023181-vo-viedni-je-nemecka-lod-v-karantene-80-ludi-na-palube-ma-koronavirus

neviem kto je vacsi inteligent - zakaznik ktory v case pandemie ide na vyletnu lod, alebo prevadzkovatel ktory od zakaznikov nevyzaduje kovidpass
28.10.2021 - 09:31:14
00
Ramon1 napísal:

Dalsi hoax dennika N, vyvrateny datami bez patosu.
28.10.2021 - 09:56:01
36
Pred par dnami som cital ze to ma dostat kazdy. Ci ako to teda je? :D Poprosim nazor odbornikov tu z fora

Prílohy:

startup.jpg
startup.jpg 94.27 KiB thumb_up0thumb_down

28.10.2021 - 10:08:22
00
ltoPotvrdzujem tu haluz s RS. Prepocital som si to. "Novinari" z dennika N zase bezia svoju propagandu a seru na to, co je pravda.
Príloha:
Screenshot from 2021-10-28 10-23-00.png
Screenshot from 2021-10-28 10-23-00.png 43.58 KiB thumb_up0thumb_down



Prepocital so si to a v okrese RS je narast PCR pozitivnych za poslednych 7 dni do vydania clanku 67%. Cele Slovensko narastlo za poslednych 7 dni o 64% (tu je dvojdnovy posun, ale to uz velku ulohu nehra).

Cize, pokial sa konzistentne testuje a pozitivita AG zodpoveda pozitive PCR, tak okres RS rastie zhruba rovnako ako Slovensko. A nie 200 % ako tu titulkuje mienkotvorny DENNYK.

A potom sa cudujte, ze tu ludia veria kadekomu. Ked mainstream takto fabuluje.
28.10.2021 - 10:29:31
25
will napísal:
Pockaj, ono je to inak.
4300 bol maximalny pocet. Ked zdravotnici "nerobili ine iba sa starali o covidakov". Tych 1300 aj teraz je cca 1000 navyse oproti normalnemu stavu co by mal byt v nemocniciach.
Zdravotnici budu vytazeni stale. Akurat niekedy na roznych diagnozach a niekedy iba na covide. Niekde pridas = niekde uberies.

no ved ja viem, preto nepovazujem 4300 a ani dnesnych 1300 za normalny zvladnutelny stav, lebo proste nie su ludia, nie su kapacity, presuva sa uz kadeco atd...
normalnu kapacitu pre kovid povazujem taku, ze to nic neobmedzi a ani lekari nebudu musiet koli tomu stresovat a nadcasovat. urcite nie taku ze sa vsetky kapacity presunu len na kovid a lekari su v praci o 50% dlhsie kazdy den
28.10.2021 - 10:34:00
00
dellax napísal:
Pred par dnami som cital ze to ma dostat kazdy. Ci ako to teda je? :D Poprosim nazor odbornikov tu z fora


ak rata len s tymi co idu na test tak by to aj vychadzalo, lebo ked priratas tych co nejdu a hlavne tych co nemaju priznaky tak sa ti to cisielko pekne znasobi
28.10.2021 - 10:38:47
00
lto napísal:
Dalsi hoax dennika N, vyvrateny datami bez patosu.


Lubo , to že si taký polovičný kovidovy troll antivaxerskeho razenia je tu prítomným viac ako jasne … to čo je Triki v téme politika , ty si tu v bledomodrom . Ale toto som chcel . Dáta bez pátosu mi v poslednom príspevku pripomínali ufňukanu škaredu pukaňu do ktorej nechce nikto namočiť svoj štetec . Bolo by profesionálnejšie keby “ produkovali “ menej hystericky a nezvalovali všetko na Matovica a Mareka spasiteľa . Ešte raz pre všetkých premudretych , cely svet sa učil a nikde to nebolo ideálne . Spomeňte si na prvú vlnu v Taliansku akú extrémnu úmrtnosť tam mali . Tak
isto v NY, Madride teraz v Moskve . O lockdowne vo WuChane ani nehovorím . Bo trepať od stola je jedno a “byť tam “ je už iné kafe …

V okresoch Rimavská Sobota a Revúca už pomáhajú s trasovaním vojaci. Aktuálne tam je zatvorených 129 tried v materských, základných i stredných školách.

Od začiatku týždňa Regionálny úrad verejného zdravotníctva dohľadával takmer 800 úzkych kontaktov pozitívnych.

Situácia so šírením koronavírusu sa podľa regionálnej hygieničky Tatiany Majanovej zhoršuje, ohniská nákazy evidujú najmä v školách, na pracoviskách a v rodinách. „Týždenne sa počet ochorení v porovnaní posledných dvoch uplynulých týždňov znásobil,“ dodala s tým, že v oboch okresoch dochádza ku komunitnému šíreniu.

Okres Rimavská Sobota bude od pondelka preradený z červenej do čiernej farby, okres Revúca bude bordový. (tasr)Denník N

Pre nic za nic nebude RS z cervenej na čiernu . Obdobný “skokan “ je už len rodisko “ zla”
Topoľčany . Až taký extrém nárastu po Ficovom vystupeni to nebude , no uvedomte si , že kto na kovid neverí , pôjde na test aj do nemocnice až so smrtkou na ramene .
28.10.2021 - 10:39:22
04
will napísal:
Cize, pokial sa konzistentne testuje a pozitivita AG zodpoveda pozitive PCR, tak okres RS rastie zhruba rovnako ako Slovensko. A nie 200 % ako tu titulkuje mienkotvorny DENNYK. A potom sa cudujte, ze tu ludia veria kadekomu.


Ja za seba sa čudujem tomu, že sa niekto verejne pohŕdavo vyjadruje o haluzných výpočtoch novinárov a potom sa mu podarí zadrieť, že „zdvojnásobenie je nárast o 200 %“ napriek tomu, že nárast o 67 % vypočíta správne :tmi:
28.10.2021 - 10:45:29
11
A kolko je teda zdvojnasobenie ? Viem, ze tu ma slovencina problem ale pouzitie predlozky "o" a "na"
Tiez som mal vzorec suma1/suma2 = 1.67 ... -> to je narast na 167% alebo narast o 67%.

Ano, z mojho textu vyzera, ze ten rozdiel je vacsi. Nebol to zamer. Chcel som len povedat, ze 1.67 nie je 2. Najma vtedy, ked priemer narastu celeho Slovenska vychadza o 2 dni neskor na cislo 1.64.

Ten nadpis v denniku N vsak zamer je.
Clanok hovori o navyseni na 2 , ale z dat take navysenie vypozorovat nejde. Mozno nemam spravne data, oprav ma a ospravedlnim sa.
Uz viakrat som s nimi riesil nejasnosti. Nemal som vsak nejaku opravu. Uz sa mi to s nimi riesit nechce.
28.10.2021 - 11:11:00
01
heled len ti hovori ze zvysenie *na* 200% je na dvojnasobok a *o* 200% je na tronasobok ...
28.10.2021 - 11:28:43
00
takto vznikaju hadky. will nikde nenapisal ani "o" ani "na".
to zase len gebula pretocil.
28.10.2021 - 11:46:02
00
Aktualizované 28.10.: Pôvodný titulok „V Rimavskej Soboty sa týždeň po proteste Smeru počet infikovaných zdvojnásobil“ sme upresnili.

Epidemická situácia v okrese Rimavská Sobota sa výrazne zhoršila. Podľa úradu verejného zdravotníctva počet ochorení na covid-19 stúpol v ostatnom týždni o 99,4 percenta v porovnaní s týždňom predtým.


K tej zmienke o slovenčine sa neviem vyjadriť, ale zdvojnásobenie mám stále spojené s nárastom o 100 % - dajú sa použiť aj vyššie spomenuté dáta - základ je 131, nárast o 67,18 % je 219, nárast o 100,00 % by bol 262 a to je zhodou okolností aj dvojnásobok základu. Denníka N sa nezastávam, zdroj ich dát neviem (možno napr. počítali aj výsledky Ag, tažko povedať), zámery komentovať nemôžem a vzhľadom na pomerne masívne zvážanie čiapkových demonštrantov zo širokého okolia si ani netrúfam vyvodzovať závery. Len mi pripadá titulok celkom konzistentný s článkom a po priznanej korekcii (viď citácia vs. „V Rimavskej Sobote sa počet infikovaných zdvojnásobil“) sa prikláňam skôr k zbytočne unáhlenej reakcii, ako premyslenej manipulácii ...
28.10.2021 - 11:47:18
00
manipulacia to bola preto, lebo cele slovensko stuplo priblizne rovnako, nie len Rimavska Sobota, lebo Fico.
28.10.2021 - 11:55:29
00
ftu2 napísal:
takto vznikaju hadky. will nikde nenapisal ani "o" ani "na".
to zase len gebula pretocil.


Tu našťastie netreba vôbec nič pretáčať. Bez ohľadu na predložky to použitie čísiel nesedí, či už sa použije 1,67, 1,64 a 2,00, alebo 67, 64 a 200. Stačí sa radšej viac ako na poučovanie o slovenčine sústrediť na to, či som naozaj napísal to čo som chcel - lebo aj keď mám predstavu o zámere toho komentára, že to tak bolo v tomto prípade naozaj nie som presvedčený.

Nechám už len na fantáziu čitateľa, či eviduje výhradu akurát k výpočtom a či vyjadrením „RS + SMER + protest = nárast pozitívnych je zbytočne unáhlená reakcia“ s dotyčným skôr súhlasím, alebo mám záujem vyvolávať hádky ...
28.10.2021 - 12:24:34
00
keyboard_arrow_up