vseliake tielka pouzijes aj co mas doma. brynje je skvele ale nosim ho az ked je pod 8 stupnov. nanho bud rovno bundu . perfetto spravi velku sluzbu aj pri vyssich teplotach a s 2 spodnymi vrstvami kludne po nulu. sportful robi tusim fiandre pro. alebo dalsie tielko - mne sa celkom zapacilo ako stredna vrstva merino ale nemusi byt. kludne nieco s dlhym rukavom co mas doma. na nohy sportful total comfort napr. ak nechces ist pod 3 stupne. tam uz zacina chybat membrana. do mrazu by som vyberal asi len z polare od castelli alebo infinium od sportful. oproti lacnym znackam nieje nejak ustrelena cena ale tie materialy naozaj funguju.
no a nezabudni este na rukavice, ciapku, tretry/navleky ..... :lol:

kazdy inak vnimame chlad a jazdime nieco ine v inej intenzite - takze niecom zacni a postupne dokupis podla vlastnych pocitov. mne sa za par rokov nazbieral celkom slusny cyklostanik az mam problem sa niekedy obliect lebo si neviem vybrat :lol:
30.10.2021 - 20:05:58
11
Vacsinou som používal lacnejsie veci nejak mi to neprekazalo, ale vždy bol nejaky kompromis. No povedal som si ze tuto zimu si zaobstaram nieco kvalitnejsie co aj funguje uz ked travim na bicykli tolko casu.
Gusto0 vdaka pomohol si mi aspoň mam co postudovat.
30.10.2021 - 20:18:32
00
Brynje a perfetto u mna az pod 8 stupnov. Dnes som mal a tam kde bolo viac, napr v raci bolo aj 12 som myslel ze sa uvarim. Musel som mat rozopnute uplne.
30.10.2021 - 20:22:05
00
Ja vcera brynje + kratky dres merino isadore a veru zo zaciatku dres stale rozopnuty. Neskor ked sa ochladilo zo 14 na 10 uz to bolo ok a potom som nahodil neprefuk. Ale zas isiel som intenzitu.

Mne sa to brynje velmi osvedcilo na intenzivne jazdy v kombinacii s merino dresmi dlhe/kratke od isadore. Necitim sa ako v tych neprefukavych sackoch a zaroven mi neprefukuje ladovy vzduch rovno na telo. Ak sa zotmie a teplota poklesne o 5 stupnov stačí nahodit neprefucku a pohoda.

Ale ja sa zas potim aj ked mi je zima takze treba skusat pokus omyl ?
30.10.2021 - 21:31:06
00
lubo.k pozri aj stranku castelli.sk maju dobre popisy (vlastne su aj tu v shope) maju tam aj velke obrazky s rozdelenim co na co je, do akych teplot a pod. niektore kusky su sportovo ladene niektore menej - treba vyberat aj podla toho lebo tie sportove su dost na telo a treba mat na to postavu cestneho cyklistu. sportful je velmi podobna znacka - co plati u castelli plati aj u nich. gore robi volnejsie strihy. no maju tak mizerne popisy ze som nikdy nic od nich nekupil lebo neviem na co ten konkretny kusok vobec je.
ja som tiez zacinal s lacnym obleckom ale nebolo to ono. kedze v zime kedze je bez snehu najazdim toho dost tiez som investoval. membrany gore prip. polartec neoshell su vlastnostami uplne niekde inde ako lacne membrany. je jedno aka znacka ich pouziva - tam je rozdiel uz skor v strihoch.
30.10.2021 - 21:54:49
02
Mám sieťkové tričko Merino Light SS podobné ako Brynje od Isadore. Skvele funguje aj v horúcich dňoch.
31.10.2021 - 08:04:12
00
Tip na overene, naozaj teple ponozky na zimu? V zime mam vzdy najvacsi problem s pocitom chladu od noh....
31.10.2021 - 09:53:07
00
https://outdoorguide.sk/eshop/sherpa-x-juncal-seda/p-1258980.xhtml
Skus tieto, za mňa ok
31.10.2021 - 10:42:08
01
Ďakujem všetkým za rady. Viem že oblecenie sa nedá zovšeobecniť ale ako som pisal nemám to obhliadnute a vobec sa v tom neorientujem.
Ale aspon niečo som na zaklade vasich rad popozeral a mam vybraté od sportfulu, niekde zacat musim 😀
31.10.2021 - 12:52:13
00
skus pozriet aj ceskeho vyrobcu Moira. Pouzivam od nich ako prvu vrstvu Ultralight New.
31.10.2021 - 16:49:56
01
Wlady1980 napísal:
Tip na overene, naozaj teple ponozky na zimu? V zime mam vzdy najvacsi problem s pocitom chladu od noh....

https://www.rosebikes.com/gore-wear-m-thermo-long-socks-2663716
alebo v miestnom obchode za dvojnasobok
https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/ponozky/podkolienky/gore-m-thermo-long-socks-ponozky-cierno-sede.html
31.10.2021 - 16:56:04
01
alebo turisticke merino ponozky z Decathlonu za par susnov ...
31.10.2021 - 17:12:04
04
Moje najteplejsie ponozky su vlnene Brynje
31.10.2021 - 17:22:29
02
Je nejaký veľkostný rozdiel medzi Castelli Perfetto RoS a Castelli Raddopia, Castelli Alpha Ros2? Mám XL Perfetto RoS, sú Raddopia a Alpha Ros voľnejšie a teda je lepšie zvoliť nie veľkosť XL ako pri Perfetto ale L? Aké máte skúsenosti? Díky
01.11.2021 - 20:00:10
00
Ahoj, ja mám Raddopia 2 kamarát má Perfetto RoS obaja máme XL, perfetto je tesnejšie, no zas až tak veľký rozdiel to nie je, asi by som bral XL resp veľkosť ako máš teraz.
01.11.2021 - 20:09:41
01
keyboard_arrow_up