lto napísal:
Akurat, ze neporovnatelne kolesa :) jedny tazke lacaky, druhe tusim 800e kolesa. Brzdy SRAM Level, GX kazeta, vs. XT


Aky je rozdiel medzi kolesami, co su na Ghost Lector Universal a Mavic Crossmax SL? Jazdis Mavic kolesa? Mavic Crossmax SL 2021 stoja okolo 400 eur, nie 800 eur. Ja mam doma set Mavic Crossmax Elite 29, su fajn, ale nevidel som medzi nimi a tymito nejaky mega rozdiel, ze by ma zo stolicky zhodilo.

Brzdy su SRAM Level TL, nie SRAM Level, medzi Level a Level TL je este Level T, medzi tymito radami je dost zasadny rozdiel a ked ich porovnam s XT brzdami, tak vobec nie su zle.

Co je zle na GX kazete? Cenovo je to podobne ako XT.

Ale po pravde mi tvoj prispevok pride cisto provokacny, jazdil si vobec niekedy nejaku sadu SRAM? Ci len co si si precital niekde, tak je to shit?
02.11.2021 - 13:33:05
00
Tamten Focus je fakt dobry. Cena, nehovorim ze uzasna, ale je primerana. Za 2.5k nieco nove porovnatelne nekupis. Chod si to pozriet a ak neni prasknuty ram alebo nejako vadna vidla, a sedi ti velkost a geometria, tak by som ho bral. Ram dobry, kolesa dobre, vidla dobra, a cele na XT. Jazdene jednu sezonu.
02.11.2021 - 13:36:21
02
anook, cenu som Mavic nepozrel , rodi som pozeral, videl som za 110e, ale nemusia to by ony, ale to je jedno. Na strankach rodi vidim len 3 typy kolies boost pre 29er, vsetky vazia okolo 2.2kg. Mavic kolesa maju 1690g. Ak tam su podobe lahke nejake spesl rodi kolesa tak potom ok, ale dohladat ktore to su, to veru neviem. No, a pokial polkila rozdiel tebe nevadi, tak ok. A co sa tyka toho, ci jazdim Mavic kolesa, neviem ako to suvisi s tymto. Je to podstatne ?
Brzdy XT starsie (sucasne SLX) su vyborne, nove maju dake problemy. SRAM Level posudit neviem, nemam ich, ale asi tak dobre ako sucasne SRAM Code asi nie su a tie nie su ziaden zazrak. SRAM sadu aku konkretne ? Ak vseobecne SRAM, tak som ich jazdil viac, nez si ty videl na bajkoch :)

will: keby nebol sucasna kriza, tak by cena mohla byt nizsia :D
02.11.2021 - 14:38:10
00
borci a co poviete na toto nove v podobnej cenovke sice model 2019 ???

https://www.sadesport.sk/sk/celoodpruzene-mtb-bicykle-29/11915-rock-machine-blizzard-xcm-90-29-25th-anniversary-2019.html
02.11.2021 - 14:41:34
00
Ja nan nepoviem nic. Ale vysvetli prosim vsetkym tym ludom co sa Ti tu naivne snazia poradit, preco ich oberas o cas a o co Ti vlastne ide.

Uz si jeden Rock Machine pred piatimi mesiacmi stihol kupit a vzapäti aj predat.

A uz si stihol na fore zalozit X tem o kupe noveho bajku - cestak, gravel, HT, FS a v dalsich X temach si stihol riesit spravnu velkost... A ked Ta na to upozornia, tak si zmenis nick a myslis si, ze budes spamovat toto forum dalej?

Takze este raz - o co Ti ide?
02.11.2021 - 16:53:49
25
ano kupil som L a zistil som ze je na mna moc velky ....preto siel preč a hladam skor M ramy ....vobec ma nezaujima co si myslis ak mas problem nekomentuj
02.11.2021 - 17:13:44
00
lto napísal:
anook, cenu som Mavic nepozrel , rodi som pozeral, videl som za 110e, ale nemusia to by ony, ale to je jedno. Na strankach rodi vidim len 3 typy kolies boost pre 29er, vsetky vazia okolo 2.2kg. Mavic kolesa maju 1690g. Ak tam su podobe lahke nejake spesl rodi kolesa tak potom ok, ale dohladat ktore to su, to veru neviem. No, a pokial polkila rozdiel tebe nevadi, tak ok. A co sa tyka toho, ci jazdim Mavic kolesa, neviem ako to suvisi s tymto. Je to podstatne ?
Brzdy XT starsie (sucasne SLX) su vyborne, nove maju dake problemy. SRAM Level posudit neviem, nemam ich, ale asi tak dobre ako sucasne SRAM Code asi nie su a tie nie su ziaden zazrak. SRAM sadu aku konkretne ? Ak vseobecne SRAM, tak som ich jazdil viac, nez si ty videl na bajkoch :)

will: keby nebol sucasna kriza, tak by cena mohla byt nizsia :D


Ito Vies, problem je v tom, ze sa vysmievas Ghost Lector vo vybave Universal, ale pritom kolesa nedokazes porovnat, pretoze Mavic nejazdis, Rodi nepoznas a nevies ktore su na Lectore, SRAM Level TL brzdy si nejazdil a na XC bike by si dal 4-piestikove SRAM Code (naco prosim ta davat enduro / zjazdove brzdy na XC bike?!). Mam aj najnovsie 4 piestikove XT brzdy, jazdil som rozne varianty SRAM brzdy (aj 4-piestikove, aj 2-piestikove), cize sorry chlape, ale nevies o com hovoris, len si si potreboval kopnut.
02.11.2021 - 18:02:51
01
keyboard_arrow_up