Tie HYUNDAI - e sa vôjdu aj štyri na vozovku
09.11.2021 - 17:11:50
02
Lubik 4 hjundaje a cyklista, nebol taky film ? :-D
09.11.2021 - 17:56:05
00
.

Prílohy:

big_ctyri-z-tanku-a-pes-t6t-86005.png
big_ctyri-z-tanku-a-pes-t6t-86005.png 826.52 KiB thumb_up0thumb_down

09.11.2021 - 18:16:34
02
Izzy68 napísal:
je to tam, BEEMKA...

A aj staršie Audi, a nejaká Octavia či čo. A tutohľa hneď nedávno, mini Hyundai. Netreba padať do pasce stereotypingu. ;)
09.11.2021 - 18:29:21
03
outsiiider napísal:
dnes takto no...ten 1.5 metrovy odstup od cyklistu bude platit aj pre soferov v protismere?


Ak som to spravne pochopil tak 1,5m sa tyka len a vylucne predchadzania cyklistu. Riesi sa to prave v teme cyklolegislativa. A aj to len ak nema svoj cykloprud, v takom pripade minimlany odstup neplati, lebo sa nejadna o predchadzanie ale subeznu jazdu. Tak isto ak je cyklopruh do protismeru jednosmerky, kde proste nie je vozovka dost siroka, ani v tomto pripade nikto odstup neriesi. Smola
10.11.2021 - 10:49:24
01
dnes sa islo po miernej hmle a pod mrakom...1 z 10tich vodičov mal rozsvietene riadne svetla...zvysok len denne predne...hmlovky ci co to su...unia vie schvalit kadejake priblble opatrenia asistentov do bludu....ale aby kazde auto po nastarstovani automaticky svietilo ako ma aj v zadu tak to nie...a potom budu nadavat na policajtov ked ich zinkasuju ze jazdia bez svetiel...ja som si to hned dal softwerovo upravit to rosvietenie pri nastartovani...hej a smerovku dal za cely cas az jeden sofer ked ma predbiehal hh zvysok prispaty...
10.11.2021 - 15:27:34
02
Aj tu smerovku by som otrepal unii o hlavu.
10.11.2021 - 15:34:49
01
IngVisitor nerozumiem ako to myslis...ze ak obchadzam cyklistu alebo prekazku tak nedavam smerovku?
10.11.2021 - 15:38:02
00
Narazam na to frflanie na uniu. To, ze ma niekto moznost kupit si auto, ktore disponuje dennym svietenim, ho nijako nezbavuje zodpovednosti za veci ako su napr. zapnute riadne stretavacie svetla v pripade znizenej viditelnosti. Takze skor ako zacneme nadavat na uniu, policajtov a pod., pozrime sa do zrkadla.
Sam si to vyriesil elegantne, blbovzdorne.
10.11.2021 - 15:52:40
16
moj otec ked mal este 1tkoveho golfa mal na pristrojovke papier "zapnut svetla" hh
10.11.2021 - 15:56:40
01
No to je bezny problem dennych svetiel. Kym musel vodic vedome urobit rozhodnutie cim bude svietit podla situacie, tak bola chybovost mensia. Dnes je to automaticke a malo kto si uvedomi ze prave teraz je situacia, kedy automaticke riesenie nie je vyhovujuce a ma zasiahnut. Speci kategoria je nove auta s "inteligentnym" osvetlenim. Ktore maju sami vypinat segment, kde je oproti iduce auto aby neoslnovali a zvvysok priestoru osvetlovat dalej dialkovymi svetlami. Tato uzasna ficura ale nechyta auto zo starsimi svetlami, bicykle, motorky....
No proste zase nam pokrok urobil medvediu sluzbu. Cez hmlu tu u nas mas vodicou co ti blikaju ze ich oslnujes hmlovkami lebo su hned za tebou. To ze keby boli 100m daleko ta nevidia bez hmlovky im uz nedojde.
10.11.2021 - 15:59:07
00
Ale ved ked su uz za tebou, nie su 100m daleko, a teda tu hmlovku ozaj netreba :)
10.11.2021 - 16:05:06
01
Mas pravdu. Je kratka odpoved. Vycerpavajuca by bola skor. Musel by si vediet o ktorej ceste a akych podmienkach hovorim. V kocke sa riadim principom, Bezpecnost moja posadky a vozidla, Bezpecnost ostatnych ucastnikov premavky, bepzcnost zveri a vsetkoho ostatneho na ceste a v okoli. Az potom nasleduje pohodlie ostatnych ucastnikov. A na tejto konkretnej ceste za hmly v noci mas co robit, aby si zvladol prve 3. Vacsina nedava ani to podla poctu zrazenej zveri a nehod. A ja kludne otvorene priznam, ze nenam kapacitu sa divat do spataku a pozerat ci je uz auto vo zdialenosti, kedy mam hmlovku vynut, alebo ci stratilo kontakt a mam ju zasa zapnut. Staci ze pozeram do spataku pri kazdom brzdeni. Tiez ovladanie hmloviek nie je na autach co jazdim uplne po ruke a musim pozriet dole na volant, aby som nasiel prepinac. Za ten cas prejdem 20m bez pozerania vpred. To je "luxus" co si nemozem dovolit.
10.11.2021 - 16:16:30
00
Kenai, mám auto s automatickými matrixami, funguje to bezchybne
10.11.2021 - 16:24:49
00
Kenai takze priznavas, ze neprisposobujes rýchlost jazdy svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky ?
aby z toho nebol flame, prave v hmle si kontrolujem zadok rovnako, alebo viac ako predok. Rana zo zadu moze byt neprijemnejsia, ako trafenie niecoho pred Tebou. Pokial Ta ten za tebou zbada, spomali a ide do vlaciku, tak vypinas hmlovku, konec filma. Nieco ako s vystraznymi smerovkami, pokial je prekazka na ceste. Tiez nerad jazdim v hmle, toš ale ked musis, tak musis. Na forde som mal zadnu hmlovku na stredovom paneli, ovladala ju zena na moj pokyn, to bol luxus. Niekedy som jej ani hovorit nemusel :-D
10.11.2021 - 17:28:45
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up