Ja som este nemal v ruke auto, co by nemalo zvlast gombik na predne a zvlast zadne hmlovky :D .. ale hej, VW auto som este nesoferoval :lol:

edit: a treti FOP gombik, ktory som nechal zapnuty :tmi: :tmi:
11.11.2021 - 21:40:58
01
Nezalezi to len na znacke. Napr. Opel Zafira B ma dva samostatne cudliky, ale Vivaro B ma bud len predne alebo aj predne aj zadne naraz. Co tiez nechapem, preco to tak navrhly.
11.11.2021 - 21:46:59
00
Mondeo má tiež dva čudlíky na hmlovky. Niečo sa mi ale marí, že voľakedy to bolo povinné na jeden vypínač. Ak malo auto predné hmlovky, zapínali sa prvé.
11.11.2021 - 23:31:33
00
GeorgeWH napísal:
Nezalezi to len na znacke. Napr. Opel Zafira B ma dva samostatne cudliky, ale Vivaro B ma bud len predne alebo aj predne aj zadne naraz. Co tiez nechapem, preco to tak navrhly.

Lebo Vivaro je renault trafic, akurát namiesto kosostvorca je tam nalepeny blesk
12.11.2021 - 08:09:29
00
:) prave idem prezuvat sluzobnu toyotu corollu 2019 a hmlovky tiez na jeden "cudlik" :tmi:
Príloha:
IMG_20211112_091019.jpg
IMG_20211112_091019.jpg 1.28 MiB thumb_up0thumb_down

12.11.2021 - 09:12:40
00
Tak potom to znamená iba jedno a to pridať sa k hmlovkarom ktorý stým svietia aj keď je krásny slnečný deň a bezvetrie
12.11.2021 - 09:16:14
00
Ja ich mam na Civicu ako ty na Corolle, avsak mam moznost aj opacneho smeru otocenia- pod nulou mam zvlast zadnu. Fajn kompromis, supli to na packu, mozem vyklikat akukolvek kombinaciu, akurat ked chcem k zapnutej zadnej hmlovke pridat aj predne, musim spravit "trojklik", pricom zadnu na okamih vypnem.
12.11.2021 - 10:04:29
00
walec napísal:
Hmlovky sa hlavne nezapinaju ako stretavacie svetla na furt, ako sa mnohi vodici mylne domnievaju, ale je potrebne sledovat situaciu okolo seba a zapinat/vypinat ich podla potreby.


Na zaklade coho to tvrdis ? Ze ti je nepohodlne stretavat auto so zapnutimi hmlovkami za hmly ? Moze byt, mne napriklad vadia brzdove svetla a aj obrisove zadne na novych autach ktore svieta tak silno, ze v noci oslnuju. Smerovky na niektorych autach tiez. Cize prosim majitelov zastriekat ciernym sprejom aby ma neoslnovali. Tak isto prosim majitelov svetiel na bicykloch aby si ich nechali nastavit v STK a pri stretavani so nou vypli lebo ma tiez oslnuju. Kolobezky ani nehovorim.
12.11.2021 - 13:05:37
00
nickovw08 napísal:
Aby som to uviedol na správnu mieru vo vw je presne henten ovládač že musíš vytiahnuť ten ovládač na dvakrát a tým som chcel povedať to, keď si posledný v kolóne tak bez toho aby si auto pred tebou nevypaloval esta aj hmlovkami tak musíš vypnúť aj zadnú hmlovku a to je problém


To iste aj porsche. Jedine japonci maju zvacsa zvlast gombiky. Tiez to nie je stavane na zapinanie a vypinanie 100x za cestu.

Ale hlavny problem z mojho pohladu je umiestenie ovladaca. Okrem porsche 986 to mali vsetky auta za volantom na lavu ruku. Cize musim pustit lavu ruku z volantu. To je cele zle, lebo ta ruka nesmie ist dole nikdy. Vela ludi vie riadit auto jednou rukou, ale nie pravou, prava je na ryclostnu paku. Tiez sa na ten ovladac musim pozriet, inak budem po tome za volantom smatrat dobrych par sekund. Neakceptovatelene za situacie kedy sa pred tebou moze zjavit neosvetleny objekt (zver, chodec, padnuty strom) doslova par metrov pred autom a aj ked zareagujes okamzite, je uz zvacsa pomerne neskoro na zastavenie. Pre auto za mnou, ktre sa na mna tlaci to plati este viac. Ci sa to niekomu paci, alebo nie ja dodrziavam vyhlasku. Vypinam dielkove ale na hmlovky si budete musiet zviknut.Je to lepsie ako niekoho nieco zrazit. Ak vas oslnuju, ste moc blizko. Tiez odkazujem kazdemu frajerovi co sa za mna dovali a blika, ze mu vadi moja hmovka, ze prave porusil sam vyhlasu a ak ma naozaj nahneva, bude zaslany na PZ spolu so zaznamom zo zadnej kamery. Bezpecny odstup za hmly v noci je minimalne 50m na suchej vozovke, na mokej k 70m v ryzhlosti 90km/h. Koho prosim moze oslnovatzadna hmlovka na 50-70m. A blizsie nema co hladat lebo ja si nemam v plane nechat roztrepat kufor.

Samozrejme vsetko co som doteraz napisal sa tyka jazdy mimo obce kde je povolenych 90 a viac. Nie posuvania sa v obci na semaforoch.


Naposledy upravil Kenai dňa 12.11.2021 - 13:29:52, celkovo upravené 1 krát.

12.11.2021 - 13:24:09
00
..nenosis klobuk ked jazdis autom?
12.11.2021 - 13:29:26
04
Kenai napísal:
Na zaklade coho to tvrdis ? Ze ti je nepohodlne stretavat auto so zapnutimi hmlovkami za hmly ? Moze byt, mne napriklad vadia brzdove svetla a aj obrisove zadne na novych autach ktore svieta tak silno, ze v noci oslnuju. Smerovky na niektorych autach tiez. Cize prosim majitelov zastriekat ciernym sprejom aby ma neoslnovali. Tak isto prosim majitelov svetiel na bicykloch aby si ich nechali nastavit v STK a pri stretavani so nou vypli lebo ma tiez oslnuju. Kolobezky ani nehovorim.


nešibe ti Kenai ???
kde on pise ze mu vada hmmlovky za hmly ??? nevies citat ? pise o tom ze mu vadi ked ich niekto pouziva STALE bez ohladu na podmienky ...

btw preco porusujes zakon ?
§32 ods. 3
(3) Predné svetlomety do hmly a zadné svietidlá do hmly vodič smie použiť len za hmly, sneženia alebo za dažďa.
12.11.2021 - 13:29:51
00
darebak napísal:
..nenosis klobuk ked jazdis autom?

Nie, ale jeden cas somzhanal taketo assets.catawiki.nl
;-) Celkom to pasovalo k ladenemu motoru slickom, samosvoru, pritlacnym spojlerom, ladenemu podvozku a vyfuku. Potom som dospel a prestal jazdit s tunermi. Hold ale Civic ostal v povoenej konfiguracii a mam ho do dnes.

Je strasne humorne ako ludia potrebuju skatulkovat a su uplne mimo ked im niekto napsuje do krabicky. Za posledne dni som bol. Fasistom, slnieckarom, anivakcerom, terorisotm, ekoterorisotm. A ty som na robis Amiš ?
12.11.2021 - 13:39:27
00
walec napísal:
Mňa v noci tiež nikto neoslepuje. Jazdím so slnečnými okuliarmi 😋

Aj to je cesta, len to ukazuje na to kam sme to s tymi svetlami dotiahli, Namiesto toho aby sme svietili menej intenzivne a kam treba, dame si cierne okuliare. Ale TIRaci to tak robia uz roky.
12.11.2021 - 14:01:06
00
Kenai napísal:
Nie, ale jeden cas som zhanal taketo
;-)

To je uzavrety system - ten koniec hadice sa strka do zadku?
A ako Amiš si dobry sofer? :)
12.11.2021 - 14:16:56
00
Tak podla preferencie, podla toho co komu pomaha k lepsiemu vykonu. Niekomu kyslik pod tlakom niekomu iny plyn.... Kazdoadne maska je tam na image, ale prilba je pomerne pohodlna a je to cool na fotkach z policajneho radaru so stitom dole. V tedy este platilo, ze musia identifikovat vodica (nebola objektivna zodpovednost). Aj pre pripad nehody to pomaha, nerozbijes si hlavu o casti auta.
12.11.2021 - 15:18:34
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up