zostavaju M-ka doma. obliekol som si vsetky starsie zimne gate co mam doma a jednoznacne sedia najlepsie z nich. verim ze sa este material casom trosku prisposobi a bude to dobre.
napr. tutto nano som bral L-ka lebo ako nove som ich ledva natiahol. teraz by som kludne prijal M-ko
nenavidim nakupovanie :-)
04.11.2021 - 21:36:24
00
Niekto tu kedysi spominal nejaku firmu/stranku kde opravuju elasticke marialy.
Este dufam, ze sa to bude dat opravit tak ze mi to na danom mieste nebude drat kozu v rozkroku.

Prílohy:

3FDD40F2-C2B4-4ECB-821A-0CBC903B2801.jpeg
3FDD40F2-C2B4-4ECB-821A-0CBC903B2801.jpeg 1.61 MiB thumb_up0thumb_down

05.11.2021 - 00:13:06
00
zasijem.sk
05.11.2021 - 04:42:23
01
ihla čierna niť a gazdinka to ma za 5 min :)
05.11.2021 - 07:49:31
00
to by sa trhalo okolo sitia keby to zasijes doma obycajnou nitou - aspon ja mam taku skusenost.

niesu nahodou aj take specialne zaplaty co sa niecim nalepia? kedysi davno som tak videl opravovanu jednu dierku no nikdy som sa k tomu nedopatral.
05.11.2021 - 09:09:18
00
Lepiace by som nedaval. Zopar oprani a je to dole. Ked je to na vnutornej strane stehien tak radsej zaplata zvonku a ploche svy, aby to nerezalo.
05.11.2021 - 09:37:18
00
Caute, viete niekto odporucit vestu z windstopper materialu? Potreboval by som nieco proti vetru ako vrchnu vrstvu na termopradlo a dres. Povodne som chcel Perfetto Vest avsak mi 100% nesadol strih v bokoch a potreboval by som nieco o kusok volnejsie, popripade nemate niekto skusenost, ci material trochu povoli?

Osobne by som chcel nieco z GoreTex koli vlastnostiam, ale ma niekto nieco osvedcene, tak kludne zmenim nazor.

    05.11.2021 - 21:07:20
    00
    naozaj, na zasijem.sk to spravia a nie je to ani drahe.
    07.11.2021 - 21:20:13
    00
    absolvoval som už pár výjazdov (karpaty aj rovinka) v zimných nohaviciach Assos MILLE GTO Winter Bib Tights C2 tak pridam pre pestrosť obsahu fóra zopár postrehov:
    - pri výške 195 cm a cca 94 kg mi sadla veľkosť XL
    - drahé jak prasa, ale chcel som skúsiť po dvoch zimách niečo iné ako castelli, ktoré som v konecnom dôsledku pri poslednom použití aj "načal" :)
    - parádne široké traky, držia nohavice a vložku na jednotku, vôbec o ních počas jazdy netuším - neporovnateľný komfort s doteraz používanými Castelli NanoFlex Pro, na ktorých som mal traky po hodine jazdy pokrčené a bolestivo zarezané v pleciach (mozno by to riesilo väčšie cislo, ale pri takych mi uz vsetko plantalo)
    - ta strieborna lýtková časť (volajú ju Geopren) je pružná jak frcguma (a aj rovnako nepremokavá), natiahol by som to snáď aj nad kolená tj nohavice budú urcite aj pre vyšších borcov ako ja :) avšak pod touto vrstvou
    sa mi lýtka trošku viac potia
    - inak celkový teplotný komfort skvelý - dnes ráno o cca 7mej rýchle asfaltové zjazdy v karpatoch - FAJ-NO-VO :) (castelli nanoflex pro sa mi na stehnach však zdali jemne teplejšie, aj latka tam je hrubsia... pri mínusových teplotách to bude asi plus)
    - ochranné vložky na bokoch sú asi dobrá vec, ale gramari by ich asi do nohavíc nedávali, ale pri jazde o nich neviem
    - samotna vložka už snad pre mna ani lepšia nemôže byť, pride mi trošku hrubšia a tvarovanejšia ako pri castelli, a hlavne je lepšie umiestnená... pri castelláčoch sa mi zdala moc vysoko umiestnená
    - kríže by mohli byť trošku zateplené.... alebo mám krátku bundu?
    - zlaté 3d logo na lavom stehne ma pri letmom pohlade pár krát vystrašilo - v rychlosti sa javilo ako diera v kaťatách :)
    10.11.2021 - 15:12:36
    00
    Vdaka za recenziu.
    Presuňte to niekto sem https://www.mtbiker.sk/forum/post1710266.html#p1710266 , myslim že tu sa to stratí.
    10.11.2021 - 16:54:06
    00
    vie niekto porovnat Sportful Fiandre Pro (Polartec Neoshell; za ~130e) a Castelli Perfetto Ros LS (Goretex Infinium; za ~190eur) co sa tyka predusnosti?

    Viem sa vcelku spotit a je jedno ci len mierna zataz. Mam od Sportfulu Fiandre Light Wind NoRain (Gore Windstopper vpredu a vzadu priedusny NoRain) ale kupil som malu velkost a okolo 7C som uz citil, ze mi taha na chrbat cez ten NoRain.

    Funguje zips na oboch bundach ze sa iem jednou rukou rozopnut(stupanie) a zapnut(zjazd)? Ide mi o chod zipsu, dost ma to rozculuje ze musim zastat a pouzit obe ruky na zapnutie zipsu(ked je zips v polke bundy) pri inych bundach co mam.
    diky
    11.11.2021 - 15:20:08
    00
    Ak by ste si mali vybrať medzi Castelli Alpha Ros2 a Castelli Raddopia 3, čo by ste si vybrali a prečo? Aký je medzi nimi rozdiel? Oplatí sa priplatiť rozdiel medzi Alpha Ros2 a Raddopia? Ak som to správne pochopil, Raddopia je pre pomalé jazdenie bez naháňania sa a RoS pre športovejšie rýchlejšie jazdy v zime. Obe dýchajú, znesú vlhko a teplotný rozsah je zhruba rovnaký.
    11.11.2021 - 17:00:27
    00
    breznan1 napísal:
    vie niekto porovnat Sportful Fiandre Pro (Polartec Neoshell; za ~130e) a Castelli Perfetto Ros LS (Goretex Infinium; za ~190eur) co sa tyka predusnosti?

    Viem sa vcelku spotit a je jedno ci len mierna zataz. Mam od Sportfulu Fiandre Light Wind NoRain (Gore Windstopper vpredu a vzadu priedusny NoRain) ale kupil som malu velkost a okolo 7C som uz citil, ze mi taha na chrbat cez ten NoRain.

    Funguje zips na oboch bundach ze sa iem jednou rukou rozopnut(stupanie) a zapnut(zjazd)? Ide mi o chod zipsu, dost ma to rozculuje ze musim zastat a pouzit obe ruky na zapnutie zipsu(ked je zips v polke bundy) pri inych bundach co mam.
    diky


    Ja ma tiez Sportful Fiandre Light Wind NoRain a tiez ako ty hladam aj nieco teplejsie. Uz som mal na sebe skoro vsetky bundy co sa predavaju, tak mam prehlad :D
    Myslim ale ze ani Fiandre Pro (inak kde si ju nasiel za 130?) ani Perfetto nie je vhodna volba. Neviem aka si postava, ale obe su extremne tesne strihane bundy. Pod Fiandre Light No Wind dam v pohode aj hrubsiu spodnu vrstvu, ale vo Fiandre Pro aj Perfetto som vypasovany ako jaternica (mam svalnatejsiu postavu). Aj ked ti to sadne, su to bundy robene aby si mal dobru aerodynamiku a moc sa pod ne neoblecies. A bez teplejsej spodnej vrstvy tam bude velmi podobny teplotny rozsah ako Fiandre Light. V nej som na MTB jazdil v pohode aj pod nulou, ale na cestaku alebo v rychlych zjazdoch uz treba nieco teplejsie (tiez mam pocit ze uz prefukuje cez ten chrbat).
    Rozdiel medzi Polartec Neoshell a Infinum je vo vodeodolnosti. Infinum ti napije vodu aj v lahkom dazdi, Neoshell ti robi gulicky ktore sa sklzaju, kym tu vodu nevmasirujes do latky tak sa nenapije. Je to aj drahsi material ako Infinum.
    Lepsia volba by IMHO bolo od castelli Beta Ros alebo GO, leboju ma volnejsi strih ako Perfetto a vies sa pod to lepsie obliect.
    U Sportfulu je to horsie lebo posledne 2 roky su tie ich bundy extremne tesno strihane. Ale radsej ako Pro by som bral Intensity. To je to iste ale je trosicku menej tesna mas tam tu vesticku co prida izolacie cez hrudnik. Minusom su tie hrozne sietkove vrecka. Potom mas este od Sportfulu Total Comfort alebo Super. Obe uz maju ale aj izolacnu vrstvu, bud od polartecu alebo od gore. Na druhu stranu sa v nich bude dat jazdit IMHO aj do -8.
    Zaujimave modely ma inak Santini - z rady Vega. Gore Wear su skoro vsetky dost zateplene aj v recenziach pisali ze nie su najlepsie odvetrane.
    11.11.2021 - 17:53:51
    00
    lubo_j https://www.merlincycles.com/sportful-fiandre-pro-cycling-jacket-202668.html
    11.11.2021 - 18:00:15
    00
    Na ten Merlin pozor! Pri objednavke neplatis DPH. Takze ked to pride sem, pekne ti to zdania.
    11.11.2021 - 18:04:55
    01

    MTBIKER odporúča

    keyboard_arrow_up