artsvk napísal:
FYI: dam recenziu na ortopedickeho chirurga Petriščáka z ArtroPro Martin (nakolko som sa vas na neho pytal a aj z casti na zaklade vasich kladnych stanovisk som sa nechal operovat prave nim) a mam cerstvo po operacii (uvidime samozrejme z dlhodobeho hladiska... 3 mesiace som tak ci tak uz bez bajku...).

Maju to tam super zorganizovane, anesteziologovia a personal fajn, zariadenie prijemne ciste... takze zatial 4.9 z 5


Tak čo po tej dobe vravíš? Začína ma dosť trápiť koleno. Bolievalo len po turistike, posledné mesiace v ňom brutálne praská a bolí už aj po každom výjazde na biku :(. Klasické nemocnice pri súčasnom vyťažení ani nemá význam skúšať, tak zbieram info a uvažujem koho navštívim.
16.11.2021 - 11:48:00
00
volodaj ja som prave tak doplatil na koleno. Dlhsiu dobu hlavne pri turistike bolelo a sem tam pichalo, riesil som to mastickami, myslel som, ze len starnem:D
Čo cert nechcel, pred tyzdnom som si so synom vybehol zahadzat na koše (basket) a pri jednej obycajnej strele z trojky zrazu pich ako by mi do vnutornej strany kolena niekto bodol ihlu, tak tyzden pajdam ako Joffrey de Peyrac a hladal riešenia.....nakoniec som sa rozhodol v BA sport clinic, zaregistroval som sa v piatok, vcera rano mi prisiel email, ci mozem prist o 13:00, tak som siel.....rychle vysetrenie s podozrenim na poskodeny meniskus, hned mi spravili mr kolena, este musim externe rtg si dat spravit a v pondelok mam dalsiu konzultaciu v akom stave to mam....kazdopadne na nejaky cas som dosportoval, bajky mozem zazimovat a na syna sa len pozerat:D
16.11.2021 - 12:52:16
00
volodaj napísal:
Začína ma dosť trápiť koleno. Bolievalo len po turistike, posledné mesiace v ňom brutálne praská a bolí už aj po každom výjazde na biku :(.

animal flex si skusal?
16.11.2021 - 12:54:33
01
bombtrack ja to mám dlhodobejšie, mal som pred asi 18 rokmi haváriu na motorke. Porobilo sa, 100 percentné to už nebolo nikdy ale fungoval som v pohode. Dalo sa rekreačne zahrať futbal, aj keď s tým som časom skončil, turistika ľahšia tiež a bicykel absolútne bez problémov. Ale posledný pol rok začalo štrajkovať aj pri bicykli. Pri zohnutí aj vystretí v ňom úplne preskakuje a aj keď to síce nebolí tak po dlhšej jazde ma bolia väzy nad kolenom a aj zo zadnej strany nohy. Tak to chcem tiež radšej nechať pozrieť, nech viem na čom som. A ak treba a je to možné, tak nech to v rámci možností počas zimy poreparujú trochu nech som na ďalšiu sezónu fit. Aj keď budem musieť asi tento rok vynechať lyže.

Per, áno akurát nedávno som jeden dobral. Ako píšem vyššie, tak u mňa je to trochu iný prípad, lebo už tam bolo nejaké poškodenie. Nečakám nejaké extra zázraky, ale rád by som bikoval ďalej bez bolesti po každom výjazde.
16.11.2021 - 12:59:20
00
presne takto to u mna tiez zacinalo davnejsie, pri zohybani, praskanie v kolene a pri zatazi (šlapanie do kopca) aj na bajku ma boleli šlachy tiez zo zadnej strany kolena, tak len daj bacha aby v tom neprdlo a ak sa to da skontrolovat skor, tak treba urobit
16.11.2021 - 13:04:06
10
Mna zacalo asi pred mesiacom, na jednom dlhsom vyjazde, pichat v kolene z vnutornej strany, mal som co robit to doslapat domov. Dal som si tyzden pauzu a pri dalsom vyjazde to bolo to iste. Paradoxne, picha to len pri sliapani. Tak som si dal dlhsiu pauzu (bol som 2x vlekovat v Kalnici) a posledne 2 vyjazdy uz koleno nebolelo. Pre istotu idem vo stvrtok do sportsclinic (nechapem, preco som musel cakat mesiac, vraj nemali skorsi termin), tak uvidim, ale mam podozrenie na meniskus.
16.11.2021 - 13:04:57
00
volodajCitam ze ta bolia vazy, mna tiez bolievali, zacal som cvicit nejake cviky na kolena a je to ok. Zaujimave je, ze ma to zvyklo boliet na zaciatku vyjazdu, hlavne ak boli velke kopce a siel som rychlo.. Ako som si dal pauzu 5-10min, uz to vobec nebolelo, ani ked som mal viacdenny vyjazd.
16.11.2021 - 13:09:38
01
bombtrack otec to mal podobné aj s tými zadnými väzmi a tiež to bol meniskus. Otvorili, vyčistili, zahladili a funguje normálne ďalej.
Per tak 20 už nemáme, tak u teba to môže byť tým, že treba asi začal pomalšie. U mňa ešte v lete neboli problém ani dva trojdňové výjazdy čo som tento rok absolvoval. Teraz to cítim aj po oveľa kratších výjazdoch. Nie je to nejaké strašné, že by sa to nedalo vydržať, ale nepáči sa mi ako mi to tam celé preskakuje a chrúme ako prevodovka na V3S. Preto to chcem nechať pre istotu pozrieť. Ak tam nie je niečo dobré, tak nech sa to zachytí kým to bude ešte horšie.
clxno1 minulý víkend gravel a bolelo. Víkend predtým Košútka a bez problémov. Tiež mi to robí len pri šľapaní. Asi skrz to preskakovanie.
16.11.2021 - 13:16:21
01
clxno1 napísal:
Mna zacalo asi pred mesiacom, na jednom dlhsom vyjazde, pichat v kolene z vnutornej strany, mal som co robit to doslapat domov. Dal som si tyzden pauzu a pri dalsom vyjazde to bolo to iste. Paradoxne, picha to len pri sliapani. Tak som si dal dlhsiu pauzu (bol som 2x vlekovat v Kalnici) a posledne 2 vyjazdy uz koleno nebolelo. Pre istotu idem vo stvrtok do sportsclinic (nechapem, preco som musel cakat mesiac, vraj nemali skorsi termin), tak uvidim, ale mam podozrenie na meniskus.


bud rad ze len mesiac, svojho casu som tam cakal 3 mesiace :)
16.11.2021 - 13:42:59
01
juju_pepe napísal:
volodajCitam ze ta bolia vazy, mna tiez bolievali, zacal som cvicit nejake cviky na kolena a je to ok. Zaujimave je, ze ma to zvyklo boliet na zaciatku vyjazdu, hlavne ak boli velke kopce a siel som rychlo.. Ako som si dal pauzu 5-10min, uz to vobec nebolelo, ani ked som mal viacdenny vyjazd.


Máš niekde nejake video ako cvicit? Tiez mam problem s vazmi ale zatial to najviac citim pri turistike. A ako hovoris niekedy na zaciatku vyjazdu a potom nic.
16.11.2021 - 14:13:44
00
na spevnenie pomaha nosenie biku do strmin :D
16.11.2021 - 14:30:47
02
double napísal:
Máš niekde nejake video ako cvicit? Tiez mam problem s vazmi ale zatial to najviac citim pri turistike. A ako hovoris niekedy na zaciatku vyjazdu a potom nic.


tam to radsej sem pre poriadok

Toto je fajn playlist, ale nerobil som to casto
https://www.youtube.com/playlist?list=PLxr4s3LED5bS6qmYxv1HmFA6eYPgyjDYg

Tento jednoduchy kruzivy cvik robievam najcastejsie pred vyjazdom
thumb_up0thumb_down

Dalsie linky na cvicenia kolien
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down
16.11.2021 - 15:01:20
10
Napr predkopavanie na stoličke bez odporu, zdvíhanie za zo zeme z tzv "bulharského " drepu, lezanie na chrbte s podkopnutymi nohami a jemne dvíhanie na pätách ( bacha dosť náročné zo zaciatku)
16.11.2021 - 15:07:43
00
plus este doplnim, ze som pravidelne zival kolagen a miesal si ho s vit. C.. eraz uz len obcas
proste klasika
16.11.2021 - 15:27:05
00
double : nosenie = cvicenie. A ako bonus potom mozes zjazdit :D
16.11.2021 - 17:55:11
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Návleky / Na kolená)
keyboard_arrow_up