ano uz vyse roka to tak funguje . mojej to prenieslo z 520 na 530 a mne pri vymazani 530tky to samo natiahlo pri pripojeni na pc
12.12.2021 - 09:00:47
03
volodaj napísal:
Nemá už Garmin ukladanie nastavení? Teraz po kúpe 830 a prvej synchronizácii mám všetko nastavené ako som mal v 530.

Ale ako mi to pomôže, keď zresetujem svoj Garmin a nemám odkiaľ natiahnuť zálohu :)
12.12.2021 - 21:41:54
00
Tebe nie, len tym, co maju a upgraduju alebo menia zariadenie (ale zda sa,ze aj toto je novinka, ktoru Garmin pred par rokmi este nemal - pokrok nezastavis :))
12.12.2021 - 21:45:54
00
Nemal. Mne to ponuklo az teraz ked som pridaval 530tku a cumel som jak puk. Dva roky dozadu ked som pridaval 1030 nic neponuklo. Usetril som si dost veci. Hlavne vsetky datove polia mam rovnako ako na 1030 aj profily nastavene aj senzory. Ale tiez si myslim ze milos ma chybny garmin.
12.12.2021 - 21:47:40
00
milos21 napísal:
Ale ako mi to pomôže, keď zresetujem svoj Garmin a nemám odkiaľ natiahnuť zálohu :)

Ak si pred resetom skopirujes obsah adresara garmin v Edge do pocitaca, potom mozes resetnut a nakopirujes naspat tak mas takmer vsetko ako predtym. Ono staci toho kopirovat menej ale je to potom komplikovanejsie na poradenie.
13.12.2021 - 10:00:04
00
patchoval uz niekto novy FW 9.10 pre edge 830? funguje vsetko tak ako ma? myslim tym upravovane mapove podklady. dik za info
15.12.2021 - 17:49:59
00
rockfox napísal:
milos21
9.10 je aktualna verzia (vidis to aj v tom linku vyssie), preto ti neponuklo ziadnu aktualizaciu.
problem bude niekde inde, mozes skusit este tieto fora (jedna z rad je pripojenie cez Garmin Express :) )
https://forums.garmin.com/sports-fitness/cycling/f/edge-830/206748/stuck-in-daylight-saving-time-1-hour-ahead
https://forums.garmin.com/sports-fitness/cycling/f/edge-830/245247/garmin-edge-830-stuck-in-daylight-saving-time

Tak som zresetoval a aj po nájdení satelitov mi namiesto +1 hod teraz ukazuje -7 hod :tmi:
Nechal som si aj anglický jazyk menu, lebo mám pocit, že slovenčina (strašný preklad v Garmnine) asi ešte zhoršovala moje hľadanie v menu
volodaj Tak už ostáva len Express, no to bude ešte na dlho

PS: ešte som si spomenul, že som z Garminu odstránil mapy okrem jednej a pridal freemap, tak hádam odstránenie väčšiny mám toto nerobí...
17.12.2021 - 11:56:53
01
zrovna jedna z odpovedi z linku vyssie hovori, ze problem moze byt v poskodenej mape casovych zon, takze to urcite moze byt pricinou.
https://forums.garmin.com/sports-fitness/cycling/f/edge-830/206748/stuck-in-daylight-saving-time-1-hour-ahead/970770#970770

i just talked to customer service. They basically told me that is ok to delete any map file as long as you don't delete gmapbmap and gmaptz files...
17.12.2021 - 12:06:00
00
Tak to skúsim ešte nakopírovať späť…
Myslím, že práve tie som z Garminu odstránil.
17.12.2021 - 12:38:33
00
Nahradu mapy casovych zon som ti odporucil presne 18 stran dozadu. No co, aspon sa nenudis :)
17.12.2021 - 13:13:15
01
Netyka sa to sice GPS, ale len pre info :) Nabijal som hodinky Instinct. Dobite na 100percent. Cez den som zistil, ze mi to nepocita Body Battery ani Stres. Prestane to zaznamenavat. Pozeral som na ofico garmin forum a odporucaju vzdy zresetovat (vypnut/zapnut hodinky po kazdom nabiti) zariadenie. Potom to uz zrazu ide. Ale odvtedy kedy ste "vypli/zapli" hodinky. Tak asi nato treba vzdy mysliet co je dost cudne.
17.12.2021 - 13:47:52
01
BigGuy Zaujimava info. Mam tie Instict Solar a od kupy som nabijal zatial 2x, neresetoval ani raz a Stres aj Body battery mi pocitaju. Zrejme to bude kus od kusu. Ale dobre vediet, keby sa to u mna zmenilo, aspon nemusim hladat v com je problem
17.12.2021 - 13:58:17
01
bubbic napísal:
Nahradu mapy casovych zon som ti odporucil presne 18 stran dozadu. No co, aspon sa nenudis :)

A ja viem čo je mapa časových zón? Doteraz neviem čo to je, len tam skopírujem všetky mapové súbory čo som si zálohoval a vymazal a uvidím čo to spraví… Asi znova problém, že bude blbnúť freemap, no uvidím. Lebo preto som vtedy mazal zbytočné mapy, čo asi nikdy nebudem používať.

A asi nie je taká dôležitá, keď sa problém prejavil dlhé mesiace po vymazaní :)
17.12.2021 - 14:50:01
01
rockfox napísal:

Tak čas Garminu konečne sedí s časom na Orave aj po zmene letného na zimný čas :)
Ale nakopíroval som len gmapbmap a gmaptz súbory čo boli veľkosťou len pár jednotiek MB a kB, ďalšie GB mapy som už nenakopírovavaval, lebo by som si zarobil na ďalší problém ako minule keď nechcela ísť freemap. Na mňa treba ísť priamo a nie metaforami, ale aj tak dik, aj bubbic
volodaj tak nič, asi je to opravené, už len všetko ponastavovať na pôvodné zobrazenie, ale aj tak dik za ochotu...
17.12.2021 - 16:31:19
04
BigGuy napísal:
Netyka sa to sice GPS, ale len pre info :) Nabijal som hodinky Instinct. Dobite na 100percent. Cez den som zistil, ze mi to nepocita Body Battery ani Stres. Prestane to zaznamenavat. Pozeral som na ofico garmin forum a odporucaju vzdy zresetovat (vypnut/zapnut hodinky po kazdom nabiti) zariadenie. Potom to uz zrazu ide. Ale odvtedy kedy ste "vypli/zapli" hodinky. Tak asi nato treba vzdy mysliet co je dost cudne.

Ja som mal jednu dobu na Vivoactive 4 problém, že po nabití hodiniek a odpojení sa rýchlo vybijala baterka (niekoľko percent za hodinu) a stačilo tiež len reštart a už sa vybijali normálne. Ale po niektorom update to prestalo robiť.
Ale v tej dobe mali tie hodinky problém všeobecne s rýchlym vybijaním a bolo tam čosi zle, že pri stiahnutých ciferníkoch sa hodinky nedali do safe modu keď sa nepoužívali a to žralo baterku. Nakoniec to opravili po pár updatetoch.
Tak možno aj toto sa im podarí opraviť ?
17.12.2021 - 17:04:18
01
keyboard_arrow_up