Už aj táto GX sa mi zdá drahá až moc :D
09.01.2022 - 21:18:42
00
Tiež dávam kvôli hrdzy na zimu olej, s voskom sa objavila "kashima" po prvom mokrom výjazde ?
10.01.2022 - 00:44:17
01
Kolko rokov vam vydrzi retaz na biku, ze riesite hrdzu na clankoch? :) Absolutne nepodstatne a urcite ziaden dovod kvoli tomu zasierat pohon olejom.
10.01.2022 - 04:32:36
03
Po víkende v snehu/blate/vode vypadá ozaj hrozne, jop väčšinou to bola len povrchová ale aj tak, takže jop radšej ju tým olejom "zaserem" ... ?
10.01.2022 - 07:47:18
00
volodaj napísal:
Aké máte skúsenosti so Squirt-om teraz v zime? Zobral som na skúšku tú malú fľaštičku a môžem povedať, že som spokojný jednak s tým ako maže, druhak s čistotou pohonu. Len po dnešnom výjazde idem domazať reťaz, lebo už začínala pískať a kukám, že je aj celkom dosť hrdze na nej. Minule to bolo OK, lebo som prišiel ako prasa, tak som ho rovno vywapkoval. Dnes až na pár striekancov celkom OK, tak som sa na to vykašľal. Mesto bolo asi nasolené, cez deň sa to topilo tak sa soľ s vodou dostala na reťaz. Riešite to nejak, či prdíte na to?


Ja som prešiel na Squirt e-bike verziu. O dosť lepšia odolnosť voči vode a blatu.
Aj teraz v mrazoch reťaz nie je tak tuhá ako bola s "originálnym" Squirtom.
11.01.2022 - 13:04:15
01
ja jazdim squirt e verziu, no pri cca -7 to je už fakt sviečka a reťaz doslova stuhla, musím skúsiť aj tú zimnú verziu
17.01.2022 - 08:18:09
00
Ahojte, kto mate odskusane Squirt wax vs. finishline DRY cerveny. Nasiel som info niekoho kto priamo porovnal - ze squirt nevydrzi tak dlho ako finishline (a to uz finishline ani v suchu nevydrzal nejak dlho podla mna). A Squirt zanechava vyraznejsi povlak vosku ktory sa postupne zbiera. Ake mate skusenosti. Riesim len jazdenie v suchu.
25.03.2022 - 10:09:00
00
Cerveny DRY som sice nemal, ale Squirt najlepsie mazivo ake som kedy mal. Mazem kazdych cca 80-150km. Na cestaku sa mi az tak neosvedcil, ale aj tak som zatial nic lepsie nenasiel, takze stale pouzivam aj tam :-) Len treba pochopit "pointu" toho mazadla... Nepamatam kedy naposledy som venoval viac casu ako 2-3minuty starostlivosti o retaz, mozno v decembri ked prsiavalo... :?: Jednoducho pretocit retaz v handre a pomaly namazat, cele :-)
25.03.2022 - 10:18:04
00
Tak cerveny Finish line funguje uplne rovnako. Retaz prebehnem prackou mozno 2x za rok ked uz je naozaj spinava. Inac len namazat, par krat pretocit, a zvyknem aj zotriet z vonka (pri squirte pisu ze nie) - za 2 minuty hotovo.
Po 50km uz pocut ze je pohon hlucnejsi ,100km uz je naozaj dobre namazat znova.(v suchu)
25.03.2022 - 10:50:12
00
to stale hovorite asi o MTB lebo keby som mal mazat kazdych 50km na cestaku tak to by som musel nosit tu vec so sebou a mazat aj 2x za vyjazd :D
25.03.2022 - 10:56:41
00
Aj fen ,pekne by si si s elektrikarmi pokecal ,zakial oni natankuju ebajk ,by si si namazal a vysusil🙂
25.03.2022 - 12:10:00
00
marek_K Pred Squirtom som pouzival cerveny Finish. Napriek tomu, ze ho vyrobca uvadza ako suchy, zbiera oproti Squirtu ovela viac spiny. V sucasnosti uz ho mam len na mazanie laniek v bowdenoch. Squirt nanasam opakovane po cca 100km. Pises:

"Retaz prebehnem prackou mozno 2x za rok ked uz je naozaj spinava."

Ked ti vydrzi rok retaz tak to toho asi vela nenajazdis :)
Kazdopadne pri Squirte pocas celej zivotnosti retaze pracku pouzivat netreba, max. prebehnut povrch handrickou.
25.03.2022 - 12:19:56
01
jachmel napísal:
marek_K Pred Squirtom som pouzival cerveny Finish. Napriek tomu, ze ho vyrobca uvadza ako suchy, zbiera oproti Squirtu ovela viac spiny. V sucasnosti uz ho mam len na mazanie laniek v bowdenoch. Squirt nanasam opakovane po cca 100km. Pises:

"Retaz prebehnem prackou mozno 2x za rok ked uz je naozaj spinava."

Ked ti vydrzi rok retaz tak to toho asi vela nenajazdis :)
Kazdopadne pri Squirte pocas celej zivotnosti retaze pracku pouzivat netreba, max. prebehnut povrch handrickou.


Dik toto som presne chcel vediet, ako pises ten finish casom naberie spinu. Nieje to lepkave ale to co po nom zostava zcerna .

Najazd... niekedy je to ta ista retaz niekedy nova, prave som nahodil 1x12s aby som mohol castejsie menit retaz :-) Ale pozeram ze ty mas aktualne najazd na konci marca 1700km. Ja dufam ze sa mi podari prvy krat zajtra konecne vybehnut tento rok a ked budem mat 1700 na konci roka budem to povazovat za uspenu sezonu :-)
25.03.2022 - 12:53:44
00
Ahoj bikeri , trochu odbočím , pískajú mi kladky na prehadzovačke / 105 ka / 7000 / pomerne nové 2r . rozobral som namazal , ale mal som len červenú vazelínu , zložil a pískajú znovu ,, menej ,ale pískajú , otázka : je to vazelínou alebo sú vydrané klzné ložiská ?
30.03.2022 - 16:50:28
00
Aj keby si to bravcovou mastou namazal, piskat nic nebude. Nemas suchu retaz?
30.03.2022 - 21:02:04
00
keyboard_arrow_up