Čavte všetci, chcem sa opýtať ci tu má niekto skúsenosť s whoop náramkom ? Aká je cena registrácie a zakúpenia tohto náramku a či sa to oplatí ? Neviem sa na internete dostať k žiadnym recenziam tak ma napadlo založiť tuto tému tu medzi bajkermi. Ďakujem každému kto mi poradí. 😉
24.01.2022 - 13:16:25
00
Caves, pouzivam Whoop rok a pol a prave som si zakupil predplatne na dalsich 18 mesiacov, pretoze to ma pre mna zmysel (a je to zaroven najvyhodnejsia cena 18eur/mesiac). Za samotny naramok neplatis nic, platis len ten pausal. Myslim, ze na zaciatok je nutne aspon 6 mesiacov predplatit, potom mozes prejst na mesacne platby, kde potom platis 30eur/mesiac.
Co sa tyka samotneho naramku, tak je velmi jednoduchy a nenapadny, kedze vsetko ovladas cez appku. Samotny naramok ma len diodky na zobrazenie stavu baterie, ked po nom poklepes. Pre mna urcite lepsie riesenie ako nosit nejake hodinky.
Je to super vec na meranie kvality spanku, ako je telo zregenerovane a teda mozes si podla toho nastavit trening. Taktiez Ta odchylka od meranych parametrov upozorni vopred, ze telo s niecim bojuje, a teda prisposobis sa tomu (ak Ti na tom samozrejme zalezi).
Meria aj dennu zataz, ale pri aktivitach kde sa ruka moc hybe (beh) ten tep ukazuje nespravne a potom aj tu zataz nespravne urci. Pri biku je to omnoho presnejsie. Ale ja si meriam tep hrudnym pasom, takze toto nie je pre mna podstatne (pocas aktivity si vies pozriet tep len cez appku na mobile). Taktiez to skore regeneracie nie je pocitane zo zataze z predchadzajuceho dna, je to vyhodnocovane len na zaklade nameranych udajov.
Udaje sa meraju len v noci pocas spanku (HRV, pokojovy tep, frekvencia dychania) a vyhodnotenie je vzdy rano po zobudeni.
Paci sa mi system nabijania, kedy naramok vlastne ani nedavas dole z ruky, ale mas externu baterku, ktoru nabijas klasicky a tou potom dobijas naramok priamo na ruke.
Bateria vydrzi cca 4 dni.
Co musim pochvalit je ich support, kedykolvek som nieco potreboval, velmi rychlo reagovali a poradili/vyriesili. Naposledy mi ta externa baterka dobijala naramok len na cca 50%, tak mi poslali hned novu bez akychkolvek otazok a doplatkov (ved clovek plati mesacne:)).
Konkurencia je prsten Oura, ktory je v podstate o tom istom, akurat ze tam platis za zariadenie okolo 300eur a potom 5eur/mesiac, a je to teda prsten, co mne by vadilo nosit cely den. Dalsim konkurentom je Garmin a jeho body battery, ale to zas ma vyznam len ked nosis tie hodinky non-stop. Ja garminy nosim len na sport, na ostatne prilezitosit mam troje klasicke hodinky, a v noci by mi hodinky na ruke vadili.
Tak to je tak v skratke :)
29.01.2022 - 03:35:12
02
Wau ďakujem za super informácie, ano ide mi prave o to že chcem vedieť v akom stave je moje telo co sa týka regenerácie keďže teraz pred dvoma týždňami som si dal jazdu na cestaku von, nešetril som sa a o dva dni som mal príznaky kovidu co pcr test aj potvrdil. Myslím ze moje telo už urcite davalo znamenia ze sa niečo blíži a ta jazda tomu nepomohla a ten náramok by ma možno upozornil ze sa nieco deje. Ďakujem ešte raz ?
29.01.2022 - 09:04:51
00
Dnes uz ludia fakt nevedia co od dobroty... Platit 20-30 eur mesacne, aby mi nejaky naramok povedal, ci dobre spim? :D
29.01.2022 - 09:13:17
029
isiel aom istu doby na mysasy, vslmi dobra vec akurat ta ranna rutina bola otrava
30.01.2022 - 21:48:47
01
aj toto by mohla byt moznost pre niekoho
https://ouraring.com
30.01.2022 - 22:09:23
00
Kks neuveriteľné čo všetko sa dá predať. Ten náramok nebude o moc ľahší ako vpr. Garmin Venu 2, ktoré ponúkajú omnoho viac funkcií a pokiaľ ich človek plánuje používať dlhšie ako 6 mesiacov, sú násobne lacnejšie.
Toto mi pripomína pager v dobe mobilov.
30.01.2022 - 22:23:23
01
o moc nie, skoro 3x :)
30.01.2022 - 22:43:33
00
OK 3x. Ale Venu sú tak ľahké plasťáky že ich na ruke necítiť a váha nehrá žiadnu rolu.
Ale ja nemám nič proti náramku. Niekomu môže vyhovovať. Ale tá cena je proste šialená a priadne prestrelená.
30.01.2022 - 22:59:16
00
Ked sa o to clovek nezaujima, tak potom nevidi tu pridanu hodnotu, preco si ludia za to platia, ale to je v poriadku. Nie je vsetko pre vsetkych :)
Ale nie je to len o tom ze to nieco namera alebo mi to povie ako som sa vyspal ten dany den.
Whoop Ti poskytuje analyzu tych dat, tyzdenny a mesacny report, trendy v treningu, ci sa Tvoje telo adaptuje spravnym smerom, stagnuje, alebo to ide negativnym smerom, a taktiez co vsetko vplyva na adaptaciu na trening a regeneraciu. Sam si clovek vyberie, co vsetko chce zaznamenavat (je tam odhadom okolo 100 veci, ktore si mozes zaznamenavat do dennicka), a z toho potom vidis co a ako vplyva. A na zaklade tohto mozes upravit svoje navyky a zlepsit kvalitu regeneracie a spanku.
Samozrejme vsetko dokazes aj bez naramku, niekomu mozno staci len hrudny pas, ktory meria HRV, a sam si na to vytvori applikaciu, kde si to bude sledovat. Alebo si kupi Garmin hodinky za par stovak (ktore za par rokov vymenis), ktore Ti ponuknu nieco podobne (nemam nastudovany ten Garmin Body battery do detailov, tak neviem to uplne porovnat).
Za seba poviem dovod, preco som do toho isiel: Chcel som sa v prvom rade vyhnut pretrenovaniu. Kedze si neplatim trenera, trening si robim sam, chcel som mat nejaku moznost sa okontrolovat. Ano, skuseni borci povedia, ze uz poznaju svoje telo a vedia kedy treba ubrat. Ja po 10 rokoch pravidelneho treningu som si to myslel tiez. Ale potom som objavil tuto hracku, ktora mi moze pomoct sa rozhodnut ci som v ten dany den len lenivy a musim to prekonat (ako to byva vo vela pripadoch, ked sa na trening treba vykopat z postele) alebo moje telo fyziologicky este nie je 100% pripravene a lepsie bude zaradit oddych alebo lahky trening. A kedze som toho mal v tom obdobi vela (nielen trening, ale aj ine stresy z prace a pod.) tak o to viac ma to zaujalo. Odhalit nastupujucu chorobu o den-dva skor, ako clovek zacne nieco citit, to uz je len taky bonus.
Ako som pisal, v tej cene je aj nadstandardny support a nove zariadenie vzdy, ked vyjde na trh (ked si predlzis predplatne aspon o 6 mesiacov).
Btw. mne hodinky nevyhovuju (nosim mechaniky cez den, v noci ziadne) tak preto som nesiel do Garminu. Taktiez mi ten prsten OURA nevyhovoval na kazdodenne nosenie.
31.01.2022 - 18:19:56
03
dcrainmaker to testoval, ako zvycajne, dost podrobne.
...the entirety of Whoop as a platform revolves around that heart rate sensor. Thus, if that heart rate sensor is inaccurate – absolutely nothing else in Whoop’s app matters.
31.01.2022 - 18:43:36
00
Kr1v1 napísal:
Ked sa o to clovek nezaujima, tak potom nevidi tu pridanu hodnotu, preco si ludia za to platia, ale to je v poriadku. Nie je vsetko pre vsetkych :)
Ale nie je to len o tom ze to nieco namera alebo mi to povie ako som sa vyspal ten dany den.
Whoop Ti poskytuje analyzu tych dat, tyzdenny a mesacny report, trendy v treningu, ci sa Tvoje telo adaptuje spravnym smerom, stagnuje, alebo to ide negativnym smerom, a taktiez co vsetko vplyva na adaptaciu na trening a regeneraciu. Sam si clovek vyberie, co vsetko chce zaznamenavat (je tam odhadom okolo 100 veci, ktore si mozes zaznamenavat do dennicka), a z toho potom vidis co a ako vplyva. A na zaklade tohto mozes upravit svoje navyky a zlepsit kvalitu regeneracie a spanku.
Samozrejme vsetko dokazes aj bez naramku, niekomu mozno staci len hrudny pas, ktory meria HRV, a sam si na to vytvori applikaciu, kde si to bude sledovat. Alebo si kupi Garmin hodinky za par stovak (ktore za par rokov vymenis), ktore Ti ponuknu nieco podobne (nemam nastudovany ten Garmin Body battery do detailov, tak neviem to uplne porovnat).


no mohol si vyskusat lubovolny fitness naramok za 30-40 eur, alebo Garmin za stovku a zistil by si ze nepotrebujes ziadne predplatne, lebo vsetky tieto spominane funkcie maju vsetky fitness naramky.
31.01.2022 - 20:19:11
00
;) ale iba jeden si zaplatil byť na ociach v teame profipelotonu ;)

tiez nemam nic proti nim - zjavne si nasli svojich zakaznikov aj s tym mesacnym predplatnym
31.01.2022 - 20:31:02
00
foobar Pozrel som teraz nejake rozne fitness naramky, ale u ziadneho som nevidel, ze by vyhodnocoval HRV (namatkovo som pozrel Xiamoi MiBand 6, Fitbit Charge 5, Samsung galaxy fit 5). A to je ten hlavny parameter, ktory ma zaujima, a ktory hovori o tom, ako je Tvoje telo zregenerovane/pripravene na zataz. Samozrejme dalsie parametre len doplnaju celkovy obraz, ale HRV hra tu hlavnu ulohu.
Nemam naramok na meranie aktivit (na to mam Garmin hodinky a cyklopocitac). Ani to, co DCRainmaker spomina ako minus, mi nevadi, lebo denna zataz, nech ten naramok ukaze cokolvek (na zaklade HR z celeho dna) nema vplyv na dalsi den na recovery skore.
01.02.2022 - 13:16:26
00
Aktuálne skúšam vyššie spomínanú appku mysasy, vyzerá to schopne je tam 14 dnová plná verzia zdarma, mám svoj hrudný pás wahoo takže je to úplne zadara uvidím o aké funkcie prídem keď skončí tá lehota. Neskôr ak by som chcel tak je to 60 €/rok. Dôležité je že mysasy vyhodnocuje aj HRV takže toto je aj pre mňa smerodatné, taktiež mi ide práve o to aby som predišiel pretrénovaniu keďže som občas premotivovaný a dupem na to v posilke alebo na biku viac ako treba.
01.02.2022 - 13:38:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Športové hodinky)
keyboard_arrow_up