Zase Neuron je o viac ako tisícku lacnejší, ale aj o kilo ľahší, keď som dobre pozeral. A má nižšiu kategóriu ako Spectral, čiže len občasné skoky z malej výšky.
17.02.2022 - 18:03:35
00
Aj geo neurona bude viac na slapanie do kopca ako z kopca a spectral opacne. Takze si myslim ze svojich si najde. Skor neviem preco by som kupoval tento spectral so 125mm a 36 nohami. Ked budem robit zjazdy tak radsej vacsie zdvihy a ked do kopca tak mensie zdvihy a lahsi bajk.
Napr ja preco som siel do lux trail bolo aj to ze tam je miesto na 2 flase, zatial co do neurona das spon 1x 750ml a ratam ze do spectrala das asi iba 500ml. Na druhu stranu ludia co kupuju spectral asi jazdia s batohmi.
17.02.2022 - 18:11:50
00
Ahojte otazka na majitelov Lux traila
Aj vy mate takyto vakel na teleskopke od vyroby ? Nezda sa mi to uplne normalne, je to dost
Diky za odpovede

https://youtube.com/shorts/2YVgN8x1-9k?feature=share
17.02.2022 - 18:12:20
00
oldak napísal:
Ahojte otazka na majitelov Lux traila
Aj vy mate takyto vakel na teleskopke od vyroby ? Nezda sa mi to uplne normalne, je to dost
Diky za odpovede

https://youtube.com/shorts/2YVgN8x1-9k?feature=share

Skoro vsetky teleskopky to maju. Mal som RS reverb a teraz fox a obe to maju. Vadi to asi len v ruke, pri jazde to nepocitujem.
17.02.2022 - 18:14:13
01
martinzz práveže výrobcovia sa snažia vyrobiť bike ktorý pôjde dobre hore aj dole. 650 ml by do tohto rámu mohla vojsť. Neuron sa mi tiež páči, ale nebude taký odolný ako Spectral.
17.02.2022 - 18:16:28
00
To hej, skusaju vyrobit vsetky mozne kombinacie a sami uvidia co im najlepsie pojde. Tento spectral urcite vydrzi drsnejsie zaobchdzanie, ale na ukor vahy. Takze uz bude len na buducom zakaznikovi k comu sa prikloni.
Beriem ako vyhodu, ze si mame z coho vybrat, lebo ja som mal predtym este nerva so 120mm zdvihmi, ale nove neurony mi uz prisli zbytocne velke zdvihy a lux az moc XC a preto je lux trail pre mna to prave orechove :)
17.02.2022 - 18:24:26
00
[quote="@1815570"]Aj geo neurona bude viac na slapanie do kopca ako z kopca a spectral opacne. Takze si myslim ze svojich si najde.


Praveze,Spectral ma lepsiu geo aj na slapanie do kopca,staci si pozriet uhol sedlovej trubky. Na tu modernejsiu geo si len sadnes a hned vies vocogo. Pri Neurone mas benefit len lepsiu cenu,ale geo je pol dekady pozadu...A Canyon zda sa, ze kopiruje konkurenciu ,vidi ,ze tieto nizko zdvihove agresivne geo sa velmi dobre predavaju,tak preco ju neponuknut a vypytat si zas o nieco viac...
17.02.2022 - 18:30:10
02
martinzz napísal:
Aj geo neurona bude viac na slapanie do kopca ako z kopca a spectral opacne. Takze si myslim ze svojich si najde. Skor neviem preco by som kupoval tento spectral so 125mm a 36 nohami. Ked budem robit zjazdy tak radsej vacsie zdvihy a ked do kopca tak mensie zdvihy a lahsi bajk.
Napr ja preco som siel do lux trail bolo aj to ze tam je miesto na 2 flase, zatial co do neurona das spon 1x 750ml a ratam ze do spectrala das asi iba 500ml. Na druhu stranu ludia co kupuju spectral asi jazdia s batohmi.

Ako spomínal aj kajto viacerí výrobcovia robia agrasívnejšie trail biky okolo 125 mm, mne sa páčil takýto napr. Norco Optic ktorý to mal presne rovnako, vzadu 125, vpredu 140 mm a 36ku vidlu a agresívna geometia. Niekto proste väčší zadný zdvih nechce a stačí mu to, no chce modernejšiu geometriu. A ak niekto jazdí agresívne, tak uvíta aj vidlicu s hrubšími nohami ktorá podrží viac. Nedávno niekto písal že aj teraz jazí na 32ke so 140 mm a nemá pocit, že by sa krútila. Tiež som takú jazdil a rovnako som to nepociťoval. No keď som prešiel na Pike, tak tam bolo cítiť, že tá vidla je tuhšia. Teraz mám 36ku a aj keď ju teda nemám dlho tak mám pocit že je tiež o trochu tuhšia ako Pike, ale to poznať ťažko, no určite rozdiel oproti 32ke cítiť :) .
čo sa týka flašky, do Spectrala sa mestí ich 600 ml s bočným košíkom. na celý deň to isto nestačí, no na kratší výjazd tak na 2 hodiny hej. A máš pravduasi väčšina bude na Specrale jazdiť s batohom. Bez jazdím na kratšie výjazdy, kde nepotrebujem toľko vody. A taký bike určite nie je len o zjazdoch, ale dá sa na ňom a aj na tom klasickom Spectrale celkom dobre šlapať. Samozrejme porovnať s tým Luxom sa to nebude dať, Spectral proste nie je bike na naháňanie KOMov :) aspoň nie do kopca. Ale aj na Jeffsym čo bol rovnako ťažký bike, niečo cez 15 kilov s pedálmi som jazdil občas aj celodňovky, ale teda hlavne tak na pol dňa a menej. Tak okolo 50 km sa dá v pohode. Najviac som dal na ňom vlani 90 km a asi 2500 výškových :) Ale samozrejme na to nie je ten bike primarne určený a radosť ísť takú štreku to moc nie je, ale dá sa aj na tom :)
17.02.2022 - 19:37:28
00
K tomu novému spectralu...
https://mtbs.cz/clanek/canyon-spectral-125-skutecne-downcountry/kategorie/tech-news#.Yg_Alk01Vir
18.02.2022 - 17:39:37
03
Tých kategorii je už toľko, no asi by som to ako DC nenazval, ale tak to už je asi jedno, nech si to každý nazve ako chce. Myslím, že je to stále pre väťčinu trail bike :) Ale celkom pekný počin. A toto : A do toho všeho se Canyon nyní rozhodnul, že nabídne další druh "anomálie", a to celoodpružený rám, vybavený nízkým zdvihem, který je v tomto případě jen 125 mm a současně s ním ale i enduro geometrií s opravdu hodně položenou vidlicí a nakolmenou sedlovkou. mi tiež príde ako keby prišiel Canyon s ničim prevratným a ako prvý, čo nie je celkom pravda. pár takých bikov už na trhu je. Ale určite to bude pre viacerých zaujímavý bike a asi sa budeme sa podobnými stretávať čoraz častejšie a pri viacerých značkách. Osobne som dosť zvedavý na ten Neuron, či sa len pomaly dopredá, alebo či ho budú ponúkať aj ďalej. :)
18.02.2022 - 19:52:06
00
Tak Canyon Exceed CF 6 už doma.Objednany 5.1. doma 16.2. Nepoškodeny ,bez škrabanca,úplne v poriadku. Chcem sa poďakovať ľuďom čo si našli čas a napísali svoje názory a postrehy. Imro1,ivast,Sovicka30,ThuloPD,filip36. Ďakujem.....PS. vzhľadom na to ,ako sa tu vedia zhodnotiť bicykle,ho fotiť nebudem. Dosť sa z neho vytešujem,a je mi úplne jasné že po jeho hodnotení by som ho poslal ihneď nazad a čudoval sa ,ako a prečo som ho kupoval 😁. Ešte raz ďakujem páni, na základe vašich názorov som sa rozhodol a podľa mňa veľmi dobre.
19.02.2022 - 05:57:34
016
Múdre rozhodnutie. 😁
19.02.2022 - 10:06:05
00
ahojte, neviem ci som spravne ale je tu ziva diskusia tak skusim

silno zvazujem kupu https://www.canyon.com/cs-sk/horska-kola/cross-country-bikes/exceed/exceed-cf/exceed-cf-6/3127.html?dwvar_3127_pv_rahmenfarbe=SR%2FBK

avsak narazil som este na https://www.sadesport.sk/sk/bicykle/16579-scott-scale-930-2022-white.html

neviem sa rozhodnut ci stoji tych 300e za tie vyssie rady komponentov

alebo je este nieco na tom Canyone (okrem toho ze vyzera brutalne) co by stalo za tych 300e navyse?

rad volim rozumny pomer cena / vykon, ten canyon je torsku cez rozpocet a vzhladovo sa mi pacia oba bajky, mozno este ak niekto vie odporucit, kt. ram bude lepsi (osobne to neviem podla geometrie povedat vcom sa lisia)

diky za vsetky tipy
21.02.2022 - 16:58:32
00
dnes mi Spectral posunuli treti krat, fnuk => 14. - 25. Bře 2022
21.02.2022 - 17:45:51
00
Fred256 canyon je ľahší o kilo a má výbavu slx vrátane bŕzd. Scott má šalter XT, zvyšok Deore a slabé brzdy. Vidlica je myslím rovnaká a kolesá neviem posúdiť.
21.02.2022 - 17:58:06
00
keyboard_arrow_up