Mikee Ale kvalitneho plastu 😉👍
23.02.2022 - 21:01:27
00
Kazdy ma slobodu platit za co uzna za vhodne :-)
23.02.2022 - 21:02:18
00
imajoros
K vydrzi sram NX a SX - mas to spomenute aj tuto v clanku. Akurat je na titulke.
https://www.mtbiker.sk/clanky/125036/test-sada-microshift-advent-x-zvladne-naozaj-tvrde-zaobchadzanie.html

Jednoducho NX je na bike, ktory mas v pivnici a vyberies ho 3x do roka. Tak hej. Ak chces jazdit tak nie. Lebo nevydrzi.
24.02.2022 - 08:42:47
00
will Ja mam doteraz NX 11s na jednom biku a ma za sebou minimalne 15 000 km. Zazila toho fakt vela, aj pady a vsetko prezila. Ziadny servis nemala a stale ide. Takze len tolko k tej "slabej" vydrzi. Co sa ale tyka prevedenia a kvality radenia, tak je to taka hrackarska prehadzovacka oproti SLX, co mam moznost porovnat. Pre nenarocneho bikera ale uplne staci.
24.02.2022 - 09:32:09
00
will Z toho clanku co si sem pridal: "Skúšal som rôzne modelové rady ako SX či NX, no jedine GX mi vydržal celú sezónu, keďže dávam bicyklu celkom zabrať." Opat subjektivny nazor jednotlivca o ktorom nic nevieme prakticky. Myslis, ze ja svojmu biku nedavam zabrat? :) Mne to plastove SXko radi bezchybne uz 2 roky a na biku jazdim minimalne 3 x do tyzdna (Karpatske traily + dochadzanie do prace). Takze aj to tvoje tvrdenie o NX vnimam len ako dalsi 'hejt' voci SRAMu od cloveka co na tom v zivote nejazdil. :)

Uprimne, nedokazem si predstavit ako moze niekomu vydrzat prehadzovacka len 1 sezonu. Bud nevies radit alebo sa k biku spravas jak prasa.
24.02.2022 - 12:04:18
00
imajoros tomu to čo si napísal celkom nerozumiem. Jedine GX ti vydržalo celú sezónu, teda najvyššia zo spomínaných sád ti vydržala najkratšie? Teda keď spomínaš že SX jazdíš 2 roky...či mi tam niečo ušlo, alebo som to zle pochopil, neviem :)
24.02.2022 - 12:45:15
00
Vysvetlim. Klucove na prehadzovacke su capy. Ked su dobre, tak radi presne. Ked sa vyvaklu tak uz zacne byt rozdiel pozicie prehadovacky v zlomkoch milimetra a pri natiahnutej retazi (ktora sa viac ohyba do bokov) ti to bude radit naprd. A postupne viac.
Vela zavisi od toho v com jazdis. Ake podmienky - prach/blato/piesok na tu prehadzovacku posobia. Cize niekomu moze aj Sram SX dobre vydrzat. A niekomu odide velmi rychlo. Podla toho, co pisu ludia, je ta pravdepodobnost, ze SX ti odide rychlo vyrazne vyssia ako pri Deore alebo SLX. Na tie sa ludia tolko nestazuju.

Jazdil som dlhe roky SRAM X9 - este s gripshifrom. To bolo neznicitelne a radilo to vo vsetkom. Potom som mal X0 (jazdenu) a na nej sa uz ten vakel prejavil - uz sa nastavovala zle. Teraz jazdim roky na Shimano XT. Kamarati maju Sram GX (a aj manzelka), takze viem porovnat.

Neznamena, ze tebe nebude aj NX fungovat dobre. Moze. Pre bezne vozenie je aj aj tak 1x12 blbost a 2x10 je ovela rozumnejsie. Vacsi rozsah prevodov, vsetky komponenty vydrzia viac a vymena stoji menej. Za cenu obcasneho prehodenia na presmyku. Zial marketing predava a tak ako sa kupuju SUV auta tak sa na vsetko dava 1x12. Aj tam, kde to nema taky zmysel.
24.02.2022 - 15:08:25
02
imro1 napísal:
imajoros tomu to čo si napísal celkom nerozumiem. Jedine GX ti vydržalo celú sezónu, teda najvyššia zo spomínaných sád ti vydržala najkratšie? Teda keď spomínaš že SX jazdíš 2 roky...či mi tam niečo ušlo, alebo som to zle pochopil, neviem :)


Nie nie...hore will pridal link/clanok. A to som citoval z toho clanku...
24.02.2022 - 15:30:24
01
will napísal:
Vysvetlim. Klucove na prehadzovacke su capy. Ked su dobre, tak radi presne. Ked sa vyvaklu tak uz zacne byt rozdiel pozicie prehadovacky v zlomkoch milimetra a pri natiahnutej retazi (ktora sa viac ohyba do bokov) ti to bude radit naprd. A postupne viac.
Vela zavisi od toho v com jazdis. Ake podmienky - prach/blato/piesok na tu prehadzovacku posobia. Cize niekomu moze aj Sram SX dobre vydrzat. A niekomu odide velmi rychlo. Podla toho, co pisu ludia, je ta pravdepodobnost, ze SX ti odide rychlo vyrazne vyssia ako pri Deore alebo SLX. Na tie sa ludia tolko nestazuju.

Jazdil som dlhe roky SRAM X9 - este s gripshifrom. To bolo neznicitelne a radilo to vo vsetkom. Potom som mal X0 (jazdenu) a na nej sa uz ten vakel prejavil - uz sa nastavovala zle. Teraz jazdim roky na Shimano XT. Kamarati maju Sram GX (a aj manzelka), takze viem porovnat.

Neznamena, ze tebe nebude aj NX fungovat dobre. Moze. Pre bezne vozenie je aj aj tak 1x12 blbost a 2x10 je ovela rozumnejsie. Vacsi rozsah prevodov, vsetky komponenty vydrzia viac a vymena stoji menej. Za cenu obcasneho prehodenia na presmyku. Zial marketing predava a tak ako sa kupuju SUV auta tak sa na vsetko dava 1x12. Aj tam, kde to nema taky zmysel.


1 x 12 nie je o marketingu. Je to jednoducho lepsie (moj nazor). V zivote by som uz nechcel bike s presmykom. 1 x 12 mi poskytuje vsetky potrebne prevody jak na presun do prace po asfalte tak na traily. Nehovoriac o tom, ze sa mi na biku uvolnilo miesto (radenie, bowden) pre teleskopku bez ktorej si uz tiez bike neviem predstavit. ;)
24.02.2022 - 15:34:20
02
will s tými cenami máš pravdu, ešte vlani som jazdil 2x10 a napr kazeta 11-36 som kupoval tak za 35 €, potom 11-42 cca 50 :) Tie 12 kolové vieme koľko stoja. Bol som s tým spokojný, no občas mi palda v rozbitom teréne reťaz a v horších podmienkach keď pešmyk neradil presne, tak som mal na to trochu nervy. Dával som aj vodítko reťaze, to som 2 x odtrhol :) klasický napinák som tam dať nemohol. Takže všetko má aj výhody, aj nevýhody. Teraz na novom biku mám 1x12, pomaly si zvykám, ale má to určite aj dosť výhod ako spomenul aj imajoros. Takže aspoň tak ako to mám ja aj s horným vodítkom je to super a prehadzovačku som ešte nezamykal. Samozrejme tie ceny komponentov, je to podstatne drahšie ako pri 10 kole, vydrž uvidím časom. Ale za seba som zatiaľ spokojný a verím, že aj ostanem. Ja by som si teda ešte pri niektorých bikoch vedel predstaviť systém 2x10/11, ale pri AM/EN bikoch jednoznačne 1 prevodník s napinakom, alebo voditkom reťaze :)
24.02.2022 - 17:40:53
00
Ok. Nechcem tu vyvolavat nejaku flame war. Narazal som na pouzitie na bicykloch co boli v povodnej otazke.

Mne sa z nich viac pozdava to CTMko. Aj ked naozaj tu pevnu os vpredu by to chcelo.
24.02.2022 - 18:03:33
01
na také bežné cesty aj crosak ja, mam základný tranz 3.0 ale ta rada tourney... tak som to zamenil za aceru rd360 predné kľuky za 42,32,22 kazetu force co som nechapal blby respektívne slabý rozsah do 28z zámene za hg50 34z taktiež aj presmyk na 42z reťaz kmc hrúza tak sram 850, neviem ake divne lanka a bowdeny ale mal som to potrhane tak som dal kls tie čierne teflenove a bowdeny dura ace a teraz som už spokojný ?
08.03.2022 - 00:07:28
00
Ja som si minulý rok kupoval CTM Rascal. Podľa prevedenia by si stačil 2.0 ale prečítal som si recenzie a to SX tam ich malo dosť negatívne. Tak som sa v obchode spýtal, že či teda 2.0 alebo 3.0 s Deore. Predavač jazdí výlučne na SRAMe, všade ho odporúča, aj ďalší 2 predavači/servismani tiež jazdia na SRAMe. Keď si pozreli tie biky, všetci mi povedali, že si mám radšej priplatiť necelých 100€ za 3.0 s Deore, že budem spokojný. Tak neviem. Určite na tom rozdiely nejaký extra veľký zisk nemali, možno tak 20€. So SRAMom nemám žiadne skúsenosti.
09.03.2022 - 12:05:40
01
Urcite jazdia na sram sx? Alebo na vyssich sadach od sramu
09.03.2022 - 18:16:36
00
Odhadom sú to biky za 1500+€ čo som videl. Odporučili mi to Deore a nie SX. Ale keďže robia tam aj servis priamo, tak s tým asi majú aj skúsenosti.
09.03.2022 - 20:58:37
00
keyboard_arrow_up