Ešte raz... Pisal som ak niekto vie porovnať sid 100 Select + s inou xc vidlicou. Tak verím ze určite niekto jazdil aj niečo iné, ved je tu kopec maratoncov čo jazdia bomby a vedia si urobiť vlastný názor na komponenty
28.02.2022 - 17:50:34
01
Jazdil som SID Select, Rebu, aj Fox 32 pri váhe 100kg. SID kopal neskutocne a to pri kadejakých nastaveniach, Reba bola veľmi podobná (možno o trochu lepšia), fox 32 oproti obom zehlila oveľa lepšie a aj jednoduchšie ju bolo nastaviť... (ale bola to Factory verzia) neviem ako by sa správala performance
28.02.2022 - 19:44:01
01
Dik za odpoveď, jeden chalan mi hovoril ze proste RS nesadne každému tým ako sa správa, ak je niekto zvyknutý na fox, akurát nechcem zbytočne utrácať peniaze za fox xc vidlicu, ak by to bolo spôsobené zdvihom.
28.02.2022 - 20:00:52
00
Ahojte, netuším kde hľadať info, potreboval by som poradiť: vidlica SR Suntour XCR32 Air LOR, na bicykli RM Torrent 20-29. Všetko funguje, ale servis a údržbu vidlice si neviem sám spraviť ani overiť či skontrolovať. Čo sa chcem opýtať, je, že som si všimol na pravej nohe hore, ten krúžok lockout mechanizmu sa dá otáčať nejako podozrivo ľahko a celkovo má vôľu, ktorá sa mi zdá nie úplne v poriadku. Mechanizmus však funguje, vidlica sa dá zamknúť a pruženie vypnúť. Mne sa len nezdá samotný krúžok, pretože ide príliš ľahko a akoby nebol poriadne upevnený. Treba to riešiť? Alebo sa na to vykašľať? Existuje vôbec nejaký servis na tieto Suntour vidlice?
11.03.2022 - 10:09:25
00
Servis je len vycistenie a namazanie spodnych noh.
Neviem presne ake kolecko tam mas, ale tito XCR byvali nerozoberatelne, takze ho mozes tak maximalne vymenit za nove kolecko, alebo ked prestane fungovat, tak celu patronu
11.03.2022 - 10:25:18
00
Bicykel mám len krátky čas, teraz pred začiatkom sezóny kontrolujem v akom je stave a chcem sa lepšie zorientovať, aby som vedel, čo môžem od bicykla čakať. Doteraz som jazdil len po meste krátke trasy ale teraz už chcem pochodiť Malé Karpaty a viac výletov.
Najskôr chcem pochopiť aké sú možnosti, čo sa týka vidlice: mám teraz SR Suntour XCR32 Air LOR, 1-1/8", QR Type, Lockout, 100mm travel.
Je to tá, ktorú má Rock Machine Torrent 20-29 v katalógu na webe.
Teraz mám otázku: predpokladám že to je nejaká entry level suspension fork, teda žiadny zázrak, ale zase ani nie úplná tragédia.
Aké alternatívy existujú, ak by som chcel lepšiu vidlicu? Možno by mala byť pevnejšia, robustnejšia a taká, ktorú je možné servisovať.
Nemám predstavu, aké sú ceny a či má zmysel hľadať inú lepšiu vidlicu. (ešte by som rád vedel, čo znamená v názve vidlice údaj 29" a ešte údaj 1-1/8")
16.03.2022 - 07:41:40
00
Na prvé tri sezóny turistiky po MK vystačí, moment keď presiahnes jej možnosti je ešte ďaleko ...
16.03.2022 - 07:55:53
00
lukjur napísal:
Ahojte, riešim prerábku vidlice Fox Performance SC 32 asi rok 2016 (bola kupovaná v 2017) z diaľkového ovládania na ovládanie na korunke. Podľa manuálu by to malo byť cez súpravu 820-05-331-KIT, všade (aj tu) je však dostupná iba sada 820-05-330-KIT. Je možné použiť aj ten 330 alebo musí byť iba 331?


Tak som nakoniec zobral 820-05-330-KIT a nie je to dobre. Skrutka v tomto kite je užšia, takže sa nedá poriadne dotiahnuť. Páčkou sa dá otáčať a vidlicu je možné zamknúť a odomknúť, ale nie je to ono, lebo to dobre nedrží. Skrutku z pôvodného diaľkového ovládania nie je možné použiť, lebo je široká a neprejde otvorom v hornom krúžku.
16.03.2022 - 08:18:31
00
OtrasMozgu napísal:
Bicykel mám len krátky čas, teraz pred začiatkom sezóny kontrolujem v akom je stave a chcem sa lepšie zorientovať, aby som vedel, čo môžem od bicykla čakať. Doteraz som jazdil len po meste krátke trasy ale teraz už chcem pochodiť Malé Karpaty a viac výletov.
Najskôr chcem pochopiť aké sú možnosti, čo sa týka vidlice: mám teraz SR Suntour XCR32 Air LOR, 1-1/8", QR Type, Lockout, 100mm travel.
Je to tá, ktorú má Rock Machine Torrent 20-29 v katalógu na webe.
Teraz mám otázku: predpokladám že to je nejaká entry level suspension fork, teda žiadny zázrak, ale zase ani nie úplná tragédia.
Aké alternatívy existujú, ak by som chcel lepšiu vidlicu? Možno by mala byť pevnejšia, robustnejšia a taká, ktorú je možné servisovať.
Nemám predstavu, aké sú ceny a či má zmysel hľadať inú lepšiu vidlicu. (ešte by som rád vedel, čo znamená v názve vidlice údaj 29" a ešte údaj 1-1/8")


Ahoj tak teda po poriadku

Jediný účinný a možný zervis tvojej vidlice je po sezóne stiahnuť spodné nohy vyčistiť a pod guferá dať novú vazelínku
Tá páčka locku sa z tade dá vylúpnúť šroubovákom ale opatrne prípadne ak nemáš rád svoje nechty tak aj tými :D mala by tam byť chitená len tlakom O krúžku teda ak to nezmenili
Prípadne vo väčšine prípadov by sa to malo dať vymeniť aj za ovládanie z riadítok ale to nebude regulácia plynulá ale len pruží nepruží (on off)

A presne tak tá vidla čo tam máš nieje žiadny zázrak ale funguje sám som na XCR-ke toho nakrútil veľa a fungovala spolahlivo síce to bol starý model ale nevidím prečo táto tvoja nemala

Ak chceš čisto len tuchšiu vidlu tak pozeraj kkudne aj XCR ale s pevnou oskou čo je asi najlepší a najcitelnejší spôsob získania tuhosti. len tu treba počítať s výmenou predného kolesa alebo minimálne predného náboja
Ak chceš ľahšiu a výkonnejšiu vidlu tak ďalší level od Suntour je Raidon ale to je v podstatne len XCR s anodizovanými duralovími klzákmi
Osobne by som v tvojom prípade riešil tiež vidlu od Suntour ale ničo Ako Aion alebo Auron čo sú podstatne lepšie vidlice ako Raidon
Prípadne niečo od Manitou alebo lepšie modely od RST alebo ak tak Roockshox Reba alebo Recon.

" = označenie jednotky Palec (inch)
29", 27.5" 26"..... veľkosti kolies čiže pre aké koleso je vidla určená

1.1/8 stĺpik (krk)vidlice (ten úzky) označuje sa aj ako Ahead
Potom je Tapered na spodku je širší a do vrchu sa zúži na 1.1/8 predpokladám že tvoj rám je tiež asi robený na tapered (ak je to ten Torrent) ak je tak korunke vidlice by si mal mat nalisovaný namiesto malej "crown race" veľký tanier
A starý hrubý neštandart 1.5" už sa nepoužíva ale je dobré o ňom vedieť

Trocha slohovka :lol:
16.03.2022 - 09:51:01
00
OtrasMozgu napísal:
Bicykel mám len krátky čas, teraz pred začiatkom sezóny kontrolujem v akom je stave a chcem sa lepšie zorientovať, aby som vedel, čo môžem od bicykla čakať. Doteraz som jazdil len po meste krátke trasy ale teraz už chcem pochodiť Malé Karpaty a viac výletov.
Najskôr chcem pochopiť aké sú možnosti, čo sa týka vidlice: mám teraz SR Suntour XCR32 Air LOR, 1-1/8", QR Type, Lockout, 100mm travel.
Je to tá, ktorú má Rock Machine Torrent 20-29 v katalógu na webe.
Teraz mám otázku: predpokladám že to je nejaká entry level suspension fork, teda žiadny zázrak, ale zase ani nie úplná tragédia.
Aké alternatívy existujú, ak by som chcel lepšiu vidlicu? Možno by mala byť pevnejšia, robustnejšia a taká, ktorú je možné servisovať.
Nemám predstavu, aké sú ceny a či má zmysel hľadať inú lepšiu vidlicu. (ešte by som rád vedel, čo znamená v názve vidlice údaj 29" a ešte údaj 1-1/8")


Je to entry level vzduchová, ale už celkom ok, ak to porovnáme s úplnym základom s ocelovou pružinou kde nič nenastavíš. Dôležité je nastavenie - tlak v komore, ak nemáš, kúp si pumpu na vidlice a pohraj sa s tým, z výroby býva dosť natlakovaná a poriadne nepruží (cca má byť koľko vážiš toľko PSI) a dole je nastavenie rebound/odskok s tým sa tiež pohraj. Je tam vazelína, je fakt dôležité servisovať (stiahnuť nohy, vyčistiť a namazať vazelínou na vidlice) po tých cca 50 hodinách. Keď to urobíš je tam výrazný rozdiel v chode smerom k lepšiemu.
A je to fajn sa naučiť to nastaviť teraz, lebo kúpiš si lepšiu a keď ju nenastavíš poriadne tak sú to vyhodené peniaze.
16.03.2022 - 11:09:49
01
Djexpres napísal:
Ahojte mam by som prosím jednu otázku.

Jazdil som vždy len fox vidlice a vždy som bol maximálne spokojný od starej talas 32/150, potom factory 36/160 a potom performance 34/140mm

Jazdím teraz na XC RockShox SID Select + 32/100mm a je to príšerné... Do kopca nerovnosti ok, ak po rovine, ale rýchle technické zjazdy ta vidlica ako by bola len dopruzovatko... Sag aj odskok mam nastavený dobre, vidlica chodí v celom zdvihu a nebucha na doraz, preto som tokeny neriešil...

Moja otázka znie, je ta vidlica fakt také nemožná len na úkor toho ze je pretekársky ľahká alebo s nou niečo bude? Robí to od novoty - scott spark rc 900pro 2020.

Otázka znie ci by mi pmohlo ak by som ju vymenil za nejakú 100mm fox pripadne ci v tom zdvihu nikdy nebudem mat pro zjazde sebaistotu si to pustiť bez bŕzd... V reále, je to ako kostitras, napriek karbón rajdam to prenáša dosť do ruk.

Pripadne mate niekto skúsenosť s 120 mm zdvihom ci by bolo toto riešenie? (novší model sparka)

Ďakujem za odpovede ak máte niekto skúsenosti s tou konkrétnou vidlicou



Ahoj jezdil jsem ted poslední dobou RS Rebu 100mm, Fox 34 Factory SC 120mm a teď mám Sid 35 Ultimate 120mm.

Reba 100 - je taková levnější vidle zaklad nějak to v rámci možností funguje ale žádná sláva, není moc citlivá nakonec jsem jí jezdil se 3 tokeny. Na mne se trochu kroutila.

34 Factory SC 120 - fajn vidlice moc příjemný chod příjemně citlivá a nemám jí co vytknout krom ceny, plno nastavení což je fajn.

Sid 35 Ultimate 120 - nejlepší co jsem na xc jel - má nejlepší citlivost (lepší jak Fox) a příjemný průběh. Taky mi přijde tužší jak 34. Neumožňuje tolik nastavení ale zas tak nějak není potŕeba extra ladit a cena je výrazně nižší jak Fox. RaceDay je taky ideální pro domácí servis.

Co jsem jel starší Sid cca 2018-2019 ve 100mm tak to bylo vždy citlivější jak Reba ale nebejvalo to jak Fox a ten průběh byl takový spíš jen na hrubé odtlumení. Nejnovější verze Sida je úplně jiné kafe a je citlivější jak Fox.

Z toho cos psal - nevím zda už mas ten novej Sid (mas jinou grafiku na fotce než mám ja) a hlavně mas jinou verzi, ale spis si myslím ze to bude těmi 100mm ty vidlice jsou cistokrevně XC na závod a už na 120mm je poznat jiný průběh a styl odpružení je to víc na styl Trail vidlic - DownCountry. Což asi bude hlavní důvod toho ze ti to nepřijde ok v porovnání se zdvihy kolem 150mm a jinak zaměřenými vidlicemi.

Skus si pohrát s tokeny ale od 100mm necekej styl 150mm vidlic. Je to proste něco jiného - 120mm verze se chova už dost jinak.
19.03.2022 - 00:13:25
01
Starsie sidy boli pritlmene urcene pre zavodenie.preto mala citlivost.prehodenim platkov v tlmeni sa to da poriešiť.nova sid, mam select +35mm/120ka zehli krasne.oproti fox factory 2016
Co som mal predtým.tuhost 35ky je uplne ina dimenzia.
19.03.2022 - 07:31:54
02
Páni, chcem novu vidlu namiesto pruzinovej, mam v podstate iba dvoch kandidatov... https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/vidlice-a-tlmice/odpruzene-vidlice/vidlice-29/sr-suntour-epixon-rlr-29-ahead-100x9mm-100mm-odpruzena-vidlica.html

A https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/vidlice-a-tlmice/odpruzene-vidlice/vidlice-29/sr-suntour-raidon-rl-r-disc-29-odpruzena-vidlica-100-mm.html

Ahead a rychloupinak... Mam suntour xce pruzinu 28 mm...
Bude stacit raidona 32 mm alebo radsej epixon... Mam dojem ze az epixon pojde na 120 mm, rad by som si to potom na to prehodil 😀

Pripadne https://www.axit.cz/d138439_sr-suntour_raidon_lo-r_29_disc/?mena=eur lock z riadidiel mi netreba...

Bolo by to asi z inych eshopov kde su o dost lacnejsie...
Pripadne co ine a preco... 😀

Vdaka za rady...

    20.03.2022 - 20:29:08
    00
    Djexpres napísal:
    Ešte raz... Pisal som ak niekto vie porovnať sid 100 Select + s inou xc vidlicou. Tak verím ze určite niekto jazdil aj niečo iné, ved je tu kopec maratoncov čo jazdia bomby a vedia si urobiť vlastný názor na komponenty


    Nikdy som nejazdil RS SID, ale z technického hľadiska sa v tlmičoch používajú shimy, ktoré sú oveľa tvrdšie, čo znamená, že najprv sa nič nedeje a potom prepustí olej...takže takéto žehlenie malých nerovností sa proste nedeje. Niektorí si aj tlmiče dávajú odborníkom prestavovať...aby tie shimy mali mäkkšie nastavenie. To znamená, že sa aj pri malých nerovnostiach vidlica hýbe. Ale cenu neviem, ani to, kto by to mohol robiť. Ešte by som možno odporučil si urobiť servis. Najlepšie kompletný...ak ste trocha zručný, tak aj doma by sa vám to dalo...ale štandardne XC vidlice sú nastavené tak, aby sa nepohupovali. Takže asi ani servis vám nepomôže. Skôr riešiť niečo iné.
    21.03.2022 - 13:13:02
    00
    To je dost nepresny opis fungovania vidlic a tlmicov..
    Zjednodusene - "shims" maju prevazne vplyv na HS okruh, cize sa otvoria pri vacsich silach.. okrem toho tam vsak mas aj LS okruh, zvycajne rieseny cez free bleed, ktory regulujes posuvanim ihly, pouzitim externeho tocitka a ten je aktivny od sameho zaciatku.. takze pvoedat, ze tlmice (a vidlice) ktore pouzivaju shim-y (co su mimochodom takmer vsetky aspon trocha kvalitnejsie produkty), su necitlive na drobne nerovnosti, je proste nezmysel..
    21.03.2022 - 15:12:20
    00
    keyboard_arrow_up