misoR napísal:
Jednoduché. Stačí sa presťahovať bez zmeny tp :D


Tak zatial to tak riesim kedze az teraz sme skolaudovali dom :)
23.02.2022 - 09:44:01
00
sobotu aj nedelu som siel par km cestny presun, a veru nemozem povedat ze by sa dodrziaval ten odstup 1.5, mozno tak jeden z 20. Sobotu z Jura do Pezinku, dnes z Lamaca do Z.Bystrice, obe cez den, mal som zapnute 2 blikacky (na biku a na batohu).
Fakt si idem kupit ten radar, nech ich to poriadne vyblikuje :)
06.03.2022 - 23:15:13
00
ja mam uz druheho co dodrzal odstup ale nestihal sa vratit - blikalo ale auto co slo oproti :lol:
07.03.2022 - 08:52:10
00
No ja mám zase pocit, že sa to snažia nejak dostať do krvi dnešný vodiči. No minimálne v BA a okolí. Ale narazil som aj na tri hovädá tento týždeň. Jediný spoločný poznávací znak bol, že mali ukrajinské EČV. A takých vozidiel bude iba pribúdať na našich cestách. No žiaľ s traumou s vojnou zničenej krajiny si doniesli aj praktiky z ich ciest. Nehovorím, že naši vodiči sú vzorom účastníkov cestnej premávky, ale za tie roky sme sa predsa len niekde posunuli v tej tolerantnosti na cestách. A ďalšia vec, že našinec je v zahraničí dokonca ešte slušnejší vodič ako doma. Človek by to očakával aj od inostrancov tu.
07.03.2022 - 10:24:53
00
ja v zahranici niesom lepsi ako doma, to som bohuzial odpozoroval. A skusenost s UA mam aj ja, pani na trhu sa predomna vopchala v rade na klobasy takym stylom, ze mi sanka spadla. Ako keby nic do 20cm medzery. Penaze v ruke a najvacsi bocik zo stanku, co naznacuje, ze asi dlho podobne nebolo k maniu v domovine, alebo len ma proste rada maso. A kedze gavaryty nechaču a neponymaju :-D
07.03.2022 - 11:12:26
00
CraObs napísal:
väčšina ľudí si tam nedá TP nie z princípu ale preto lebo tam nemajú nehnutelnosť ale žijú v kadejakých nájmoch ;) t.j. si nemali ten TP kam prehlásiť

Uz asi 2 (1.5?) roky plati moznost, ze si TP zaregistrujes na urade, mestskom tusim, prave kvoli tej novej parkovacej politike. Nepotrebujes riesit trvaly po bytoch, kadejako. Druha vec ale je, ze menit TP je fajnovy opruz a niekedy nie lacny. Napocital som hadam 16 institucii, kde to treba hlasit/riesit, pri takom beznom zivote /teda realne az tak netre, len by sa malo/ A zdravotnu nepocitam, tu riesia automaticky.
Pobavila ma tetuska, ktora mi rozpravala, ako nemozem nic vybavovat, ked nemam OP. Asi zabudla na pas. Tam chvalabohu ziaden TP nie je. Aj ked sa vela veci za poaslednych 5 rokov zmenilo, stale mam pocit, ze som v Rakusko Uhorskej monarchii :D
07.03.2022 - 11:46:00
00
Pre tych co saa cuduju autam z UA ako jazdia, precitajte si toto :D https://www.dailymale.sk/articles/motoristicke-chujovo_4576
07.03.2022 - 11:47:19
02
Ak si môžem rýpnuť, istý člen fóra na môj dotaz, či teda aj cyklisti (podľa zákona sú aj oni šoféri) budú dodržiavať tie odstupy pri predbiehaní, ostatných účastníkov premávky, ktorých sa to týka. Povedal, že to problém nie je, pretože zákon uvádza, že to je spravidla a šofér nemusí striktne dodržať odstup 1,0/1,5m v závislosti ma rýchlosti akou ide.
07.03.2022 - 13:08:35
00
Vymyslas si, vedome klames a trolujes. Ja som skopiroval jeden riadok z linku, ktory si ty pastol vo svojom predoslom prispevku a polozil som ti otazku. Z tohoto si si ty vyvodil to, co teraz vydavas za moje tvrdenie. Nie je to moje tvrdenie, je to tvoj vymysel.

Tu je priamy link na moj post, z ktoreho si si ty vydedukoval svoje trolenie:
https://www.mtbiker.sk/forum/post1816295.html#p1816295
07.03.2022 - 13:16:29
01
Vaša odpoveď, dovolil som si skopírovať:
"je spravidla najmenej 1 m"
Ty si sa na com zasekol?

Podľa Výkladového slovníka slovenského jazyka, "spravidla" - prísl. skoro pravidelne, obyčajne, obvykle, väčšinou.

Teda sú 2 možnosti
A) mal som pravdu a cyklista musí predbiehať cyklistu, chodca, kolobežkára a ešte tých pár vozidiel s minimálne 1,0/1,5m v závislosti od rýchlosti vodiča a teda neviem, čo malo znamenať "Ty si sa na com zasekol?"
B) že ste to myslel, že sa dá predbiehať aj s menším odstupom a teda som sa nechal uviesť do omylu, keďže z kontextu vyplýva, že s tým evidentne nesúhlasíte.
07.03.2022 - 14:46:23
00
Spravidla píšeš bludy.
07.03.2022 - 15:41:11
07
Izzy68 napísal:
ja v zahranici niesom lepsi ako doma, to som bohuzial odpozoroval.

Tak častými jazdami do zahraničia a hlavne oblastí, kde to človek má už zjazdené som aj ja taký geroj ako domáci. No, ale vždy som predsa len viac sústredenejší sa situáciu okolo a sú určité veci, ktoré si určite nedovolím aj keď som znalí miestnej situácie. Nemám chuť v zahraničí riešiť búračku, alebo niečo horšie. Napr. u nás tŕpnem ak niekoho idem pustiť cez prechod a či mi niekto nezaparkuje v kufri. V zahraničí mám práve oči na stopkách a predsa len väčší odstup, lebo viem, že tam sa predsa len na prechodoch viac púšťajú chodci. Osobne si myslím, že takéto cesty do zahraničia by prospeli všetkých slovenským vodičom. Radšej raz zažiť ako stokrát počuť ako je to inde iné. No takých vodičov čo mali príležitosť jazdiť v civilizovanejšej časti Európy je len hŕstka a tak sa musíme spoliehať, že to správanie sa na cestách voči iným účastníkom sa im dostane aspoň nejakou formou osvety.
07.03.2022 - 15:51:58
00
To plati ak jazdis do zapadnej europy. Ja co si robim obcasne vylety do Polska som sa naucil akurat hresit :D
07.03.2022 - 16:45:19
02
Práveže mne sa v pl jazdilo na bajku lepšie (pocitovo bezpečnejšie)ako "doma"
07.03.2022 - 16:49:31
00
Napodobne. V pl lepsie ako na orave 😁
07.03.2022 - 16:59:38
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up