Ako všetky z ďalekého východu
30.03.2022 - 19:55:44
00
infinitipp nie všetky rámy sa robia v Ázii. Zaujíma ma, či to sú len čínske kópie značkových rámov doskladane na Slovensku, alebo či sa jedna o “ozajstnú” značku.
30.03.2022 - 20:04:41
00
3, 2, 1 ...
30.03.2022 - 20:13:16
01
Záleží, čo si predstavuješ pod "ozajstnou" značkou. Menšie lokálne značky asi nemajú vlastné továrne a vlastný vývoj, väčšinou berú oem diely od overených výrobcov. Ono dnes nie je problém založiť značku, problém je nájsť výrobcu, ktorý má potrebné know-how a kvalitu. Tipujem, že toto by mohol byť rám od Workswell, ale to je iba môj "skromný" tip.
30.03.2022 - 20:15:55
02
JakobSWE vyberieš si rám z katalógu a dotyčná firma v Číne, príp. Taiwane a pod. ti ho vyrobí v požadovanom dizajne, množstve (a kvalite). Ak by si chcel ,,vlastný´´ rám, tak počítaj výrobu foriem a iné veci okolo toho a investície v rádoch státisíc. Minimálne :)
30.03.2022 - 20:43:08
02
JakobSWE napísal:
infinitipp nie všetky rámy sa robia v Ázii. Zaujíma ma, či to sú len čínske kópie značkových rámov doskladane na Slovensku, alebo či sa jedna o “ozajstnú” značku.


JakobSWE, co znamena "ozajstna" znacka? Alebo ten pojem "cinska kopia znackovych ramov"? :) Lebo ak "ozajstna znacka" znamena nejaku znacku ktora ma svoj vlastny vyvoj, technologiu vyroby, tovarne atd, tak tie mozno zratat na prstoch ruk...alebo teda pohybuju sa niekde na urovni desiatok. Drviva vacsina ostatnych ( a aj dost velkych a znamych ) znaciek si dava vyrabat ramy a komponenty do renomovanych tovarni ktore napr taketo ramy vyrabaju niekolko rokov, maju s tym skusenosti, know-how, testovacie centra, potrebne cerifikaty k vyrobkom atd atd...a tak ako si z tychto tovarni vyberaju aj velke znacky, tak si z nich vyberame aj my.

Napr ja ked pozeram svetak v XC tak mam taku uchylku, ze ako idu jednotlivi jazdci za sebou tak hovorim ktory ram je z akej tovarne :)
30.03.2022 - 21:17:20
08
Len doplním, že s tým malým rozdielom, že známe značky majú svoje formy, teda unikátny rám a nevyberajú si z katalógu výrobcu. Poväčšine majú aj svojich inžinierov dohliadajúcich na výrobu, teda aj vlastný návrh množstva, druhu a smeru ukladania karbónových vlákien. Už pomenej je značiek ktoré si rámy vyvíjajú a testujú napr. aj vo veterných tuneloch.
Teda len samotná výroba je presmerovaná do ázie kvôli podstatne nižším výrobným nákladom.

To ale nič nemení na fakte, že katalógový rám môže byť veľmi kvalitný, ak je výrobcom renomovaná a spoľahlivá továreň.

JakobSWE čínske kópie ktoré spomínaš sú iná záležitosť, to sú tie S-Worksy a Cipollini za 500USD z aliexpressu :)
30.03.2022 - 21:30:57
02
matt To lakovanie je mp design ?
30.03.2022 - 22:04:19
00
Daniel6669, ano, tento cestak bol lakovany tu v mp design
30.03.2022 - 22:05:29
10
to je Michal Petrovic dizajn? :)
30.03.2022 - 22:07:53
01
JakobSWE napísal:
matt fakt pekný lak, to treba uznať :) chcel by som sa spýtať, odkiaľ sú tie rámy? Vďaka!


Nech sa paci :)

https://www.workswellbikes.com/race/wcb-r-236-disc-brake.html

https://www.workswellbikes.com/ROAD/whb-027.html
30.03.2022 - 22:14:07
02
Ďakujem za vysvetlenie, rozumiete tomu samozrejme lepšie nez ja :)

Ja ako bežný konzument vnímam, že na trhu su značky, ktoré maju vlastný design, vlastný vývoj a ich ramy sa dajú bez problémov rozoznať aj podľa obrysov - bez toho, aby bolo vidieť akýkoľvek názov na ráme. To je v krátkosti to, čo som nazval “ozajstné značky”.

Potom sú tu značky, ktoré ako ste mi vysvetlili vyššie, vyberajú hotové produkty a “nalepia si na ne svoje logo”. To bude teda zrejme aj prípad vašej firmy. Tak to ostatne funguje aj v iných oblastiach, nie iba pri bikoch. O kvalite nepochybujem, mne je jasne, že sa dá kúpiť kvalitný rám aj bez toho, aby na ňom svietilo logo známej značky. Len mi to všetko príde ako take “generic” bicykle, ktoré sa ničím nelíšia.

Aké veľké značky používajú ramy “z katalógu”?
30.03.2022 - 22:22:42
00
Matt, chyba mi jedna dolezita vec na tvojej stranke pri suncycle ramoch: geometria. Alebo to iba nevidim?
30.03.2022 - 22:23:29
00
Mrkni na stránky výrobcu, geometria je tam celkom podrobná.
30.03.2022 - 22:42:51
00
peter1 napísal:
Matt, chyba mi jedna dolezita vec na tvojej stranke pri suncycle ramoch: geometria. Alebo to iba nevidim?


Rozklikni si fotky pri ráme. Jedna z nich je aj geometria.
31.03.2022 - 05:43:01
00
keyboard_arrow_up