Mozno problemom pri meraniach aj je, ze na e-biku sa da cheatovat. Trasu, ktoru chodim ja davam do prudkeho kopca, kde mi na klasickom HT uz vyhadzuje predne koleso do vzduchu pomaly idem na 3 stupni z 5 a narobim sa.
Ale minule som si povedal, ze sa mi az tak nechce a dal som si 4, co bolo citelne a kopec som vysiel pocitovo vyrazne menej zadychany ako 2 dni predtym, ked som ho siel na 3.
Chcelo by to naozaj opakovane testy za cca rovnakych podmienok a porovnat s inymi hodnotami dopomoci a pod.
31.03.2022 - 08:51:38
00
Moje pocity z ebajku po cca 2 sezonach su take, ze rozbit sa dokazem este viac, ako bez elektriky, ale s tym rozdielom, ze na druhy den dokazem vstat z postele a mam chut ist zase. Setrim klby a dobre sa rozdycham a rozprudim krv v celom tele.
04.04.2022 - 14:10:03
03
Ja zatial celkovo po 950km na ebiku tiez mozem povedat ze ovela lepsie viem davkovat narocnost ... tj. taku svalovicu ako po ebiku som bezne vobec nezazil, ale clovek ma proste chut ist znova :).
Naozaj sa necudujem ze mnohy pouzivaju ebike prave len na trening.
04.04.2022 - 14:49:57
03
Aký je kto borec sa dokazuje na pretekoch, samozrejme normálnych....čiže sadnúť na bicykel, nie ebike, a potom sa ukáže, aké "náročné" boli tie tréningy a ako sa kto "rozbíjal"...
Ináč je to len také hoňkanie ega v tejto téme...
Ale sú tu aj také vtipné výroky "ze rozbit sa dokazem este viac, ako bez elektriky,........... Setrim klby a dobre sa rozdycham a rozprudim krv v celom tele....."
04.04.2022 - 19:34:42
05
Honkat si mozes aj bez pretekov
kazdemu podla potrieb
zi a nechaj zit
04.04.2022 - 19:50:39
06
Šak vysvetlí, ako pri náročnom "rozbíjaní sa" šetríš kĺby.....bo toto ma zaujalo a nejde mi to do hlavy :?:
04.04.2022 - 19:54:04
01
Normálne, že ak vezmem ako príklad tú Salamandru, tak na klasickom biku by som si dala dva okruhy a cestou hore tlačila do pedálov strmého úseku nasilu, pričom sa mi často ozýva koleno ale na ebiku si dám ten okruh päťkrát pričom na to potrebujem "menej sily" lebo mi pomáha motor a tak nohami len krútim ale tým, že to obídem viackrát tak miniem viac energie, cvičím dlhšie a tak sa zničím kondične.
04.04.2022 - 20:05:54
04
Ja by som k tomu len toľko, že ebike dokáže celkom dobre vyhladiť krivku grafu náročnosti trasy.
04.04.2022 - 21:29:07
00
bladerunner: namiesto pisania blbych prispevkov si nasetri 40 eur a pozicaj si na 1 den celopero a vyzmykaj v kopcoch z neho co najviac km a vyskovych metrov potom mozno budes vediet, o com je rec
a cestou sa nad sebou zamysli
04.04.2022 - 23:32:10
01
Tresneš sprostosť a keď sa spýtam, že ako si to myslel, ta píšeš ďalšie blbosti. Nechcem žmýkať baterkový bicykel, idem, koľko zvládnem za vlastné......
Honiť ego si nepotrebujem...
05.04.2022 - 00:04:09
02
bladerunner napísal:
Honiť ego si nepotrebujem...

Zaujimave, lebo presne to robis.
05.04.2022 - 00:27:21
02
blade:
No pre teba je kazda odpoved sprostost, alebo ta rozosmieva, tak co sa vypytujes, ked rozumies celemu vesmiru. Odpovedi si dostal viac, ako dost.
Ale teba nezaujima odpoved, ty potrebujes zviditelnit, aky si borec, ze slapes za vlastne, lebo nikto z nas elektrikarov to v zivote nerobil.
Ozvi sa az budes mat 60, mozno dovtedy aspon cast svojich otazok pochopis.
05.04.2022 - 08:11:32
05
Ja som tu tému "ako sa dokážem rozbiť" nezaložil, tak nemudruj.
Táto téma je úplná blbosť. Ísť bez podpory nejakého motora je logicky náročnejšie, o tom netreba diskutovať. Ale zase to, ako náročný si spravíš tréning, nezávisí od toho, či ideš s motorom alebo bez motora, peši, na lyžiach,....
Vy sa tu snažíte v tejto téme dokázať, že jazdiť na ebiku je niečo oveľa náročnejšie ako na normálnom bicykli a to nie je pravda.
To ako keby si tvrdil, že výjsť na poschodie po eskalatóre je náročnejšie ako po schodoch.....no nie je, ale teoreticky si môžeš urobiť tréning na eskalatóre, ktorý bude náročnejší ako predchádzajúci po schodoch....
Ak som sa niekoho nejakým vyjadrením dotkol, tak sa ospravedlňujem...nevedel som, že sa do diskusie nemôže napísať aj opačný názor...
05.04.2022 - 09:42:50
03
bladerunner, zbytocne tu rozduchavas vasne. Ked je tato tema blbost, tak preco do nej prispievas? E-biky maju vyhodu v tom, ze ponukaju omnoho viac flexibility. Chces ist na pohodu? Nie je problem. Chces sa znicit? Nie je problem. Chces viac pojazdit za rovnaky cas? Nie je problem.

A ano, viem sa na ebiku znicit viac ako na normalnom biku, ked chcem. Lebo ked na normalnom biku nevladzem, tak zvolnim ovela skor ako na ebiku, kde ked citim, ze motor stale chce ist, tak hlava trochu inak pracuje (ale je to trochu ina zataz, menej silova, viac kardio).

A posledna vec, daj si den v bikeparku na normalnom biku a den na ebiku, odjazdi presne to iste a potom mi povies, co bolo narocnejsie (aj ked podla teba to bude urcite na ebiku lahsie :-) )
05.04.2022 - 10:08:21
00
V bikeparku je to asi jedno, keď ideš hore lanovkou :) teda, to je definícia bikeaprku, či? Nemyslíš v trailcentrách ako napríklad Cyklostopy/Kecy/Rychleby? To potom absolútne súhlasím.
05.04.2022 - 10:23:04
00
keyboard_arrow_up