Skus vycistit rychloupinqk na zadnom kolese
18.04.2022 - 18:48:38
00
Mám tam os skrutku nie rychloupinak
18.04.2022 - 19:20:47
00
Aj ja mam os, ale pomoze ju vycistit, aj stycne plochy a potriet vazelinou.
19.04.2022 - 07:34:03
00
Os to nebude len som zúfalý z toho neviem prist na to čo to spôsobuje vsetko premazane vyčistené bajk po vecsom servise
19.04.2022 - 08:29:00
00
Skus vyčistiť dosadaciu plôch pätky prehadzovacky
19.04.2022 - 09:00:59
00
zdravim vsetkych. potrebujem poradit:
kupil som si jazdeny ram a prehodil nan veci z povodneho bicykla. Vzdy pred jazdou vycistim retaz a prevodniky a dam olej nech to maze a je ciste. jazdim do 40km zvacsa polne cesty. Ked vsak idem po ceste tak sa z retazoveho pohonu ozýva "vŕzganie". Kedze retaz uz mala co to za sebou tak som si myslel ze to je nou. ide o retaz sram ktoru som si kupil 2 kusy. Vzdy som ale pouzival retaz shimano lx pretoze aj cele radenie a retazovy pohon mam shimano lx. Kedze sa uz retaz nevyraba tak som sa nechal presvedcit predajcom a kupil sram na vyskusanie 2 kusy. Vymenil som teda reraz za novu (druhu) a znovu to iste. Naprv nic a po cca 15 km sa ozve to zname vŕzganie. Povedal som si ze povodne mazanie z retaze sa opotrebovalo a treba dat trochu oleja. urobil som to teda a po kratkej chvili znovu. Neviem to odstranit. Nikdy som takyto problem nemal. Moze to byt proste retazou sram? tiez je tam rychlospojka ktoré som nepouzival doteraz-vzdy som nitoval. Vŕzganie sa ozve len na ceste ked taham do kopca. Ked prestanem pedalovat tak to prestane-cize lozisko zadneho kolesa to nie je. Nic ine ma nenapada a nechce sa mi kupovat dalsiu retaz. Napadlo ma este ci ten ram nemoze byt poskodeny a pri zatazi "vŕzga" .Poskodenie ale nevidiet a ked nan vyviniem silu tak tiez "drzi po kope".
Neviem co s tym dajte nejake rady. Citim sa blbo ked idem okolo ludi na vŕzgajucom bicykli-toto sa mi este nestalo a to jazdim od 4rokov
19.04.2022 - 11:02:27
00
pedále, kluky, oska, prevodník, zadný upinák, ucht prehadzovačky, samotna prehadzovačka, toto su všetko možnosti vrzgania pri záťaži.. samozrejme aj všetky spoje jednotlivých dielov pohonu, dalej samotne koleso , orech pod kazetou,samotná kazeta, výplet kolesa....
odporučam kaťdý z dielov odmontovať a montažnu plochu spoja očistiť namazať zložiť... postuuješ vylučovacou metodou.
19.04.2022 - 17:41:16
01
bielyjazdec riesi sa to tu kazdorocne niekolkokrat ...
skus pohladat v starsich prispevkoch
20.04.2022 - 02:21:14
00
bielyjazdec Mal som obdobný problém, ktorý začal práve po výmene reťaze. Skús postupovať presne ako píše zihadlo. Postupoval som tiež tak, čo som vedel, to som si urobil sám doma, momentálne je bicykel v servise a mení sa kazeta, ak to neprestane, premazať stred. Potom už asi ostáva len prevodník, no po kúpe novej kazety snáď nezistím, že na chybe bol on :D
20.04.2022 - 08:25:48
00
chlapi dakujem za nazory. necitate ale pozorne. ram je novy a veci prehodene zo stareho. t.j. vsetko je ciste. ja ako prve mam chut zrusit tu rychlospojku a retaz zanitovat. Vsetky diely su ciste. Podla mna to ide z retaze a v pravidelnych intervaloch.
okrem ineho nie som zaciatocnik aby som pisal na fora ze mi vrzga bicykel. Mam skusit zanitovat tu retaz ,pripadne kupit shimano? Alebo to je blbost?
20.04.2022 - 08:31:45
00
viem ako vrzgaju ine suciastky takze ten okruh mozem zuzit 100perc na prevodnik,retaz, kazeta,prehadzovacka(pripadne ram ale to nechcem pripustit). kedze su ciste vzdy ked idem jazdit tak ma okrem vymeny retaze nic ine nanapada ako tomu pomoct
*este ma napadol ten zadny upinak. s tym nemam skusenosti-je stary
20.04.2022 - 08:34:03
00
Ja osobne mám tiež pohon Shimano a používam reťaze Sram s rýchlospojkou (PC1170 a PC1130), nebol s nimi zatiaľ žiadny problém, všetko radilo pekne, tichý chod, dobrá výdrž. Tak asi ten zadný upinák, prípadne skúsiť novú Shimano reťaz.
20.04.2022 - 08:55:41
01
tiez by som povedal ze retazou by to nemalo byt.
co sa tyka upinaku tak to ma vobec nenapadlo. je pravda ze ho mam dotiahnuty "jemne" aby som ho v pripade defektu mohol pohodlne otvoril rukou. je to tak spravne?
20.04.2022 - 09:31:14
00
Outofnothing napísal:
bielyjazdec Mal som obdobný problém, ktorý začal práve po výmene reťaze. Skús postupovať presne ako píše zihadlo. Postupoval som tiež tak, čo som vedel, to som si urobil sám doma, momentálne je bicykel v servise a mení sa kazeta, ak to neprestane, premazať stred. Potom už asi ostáva len prevodník, no po kúpe novej kazety snáď nezistím, že na chybe bol on :D


Cital som tvoj prispevok vyssie a mame rovnaky problem.ako si to nakoniec vyriesil?skusil si aj vymenit retaz sram za shimano?
20.04.2022 - 23:09:26
00
Daj si poradit, pedale, stred, kluky... Atd, ako vyssie.

To ze je to ciste ci nove neznamena, ze to nemoze vrzgat.

Este je finta s obliatim vodou, samozrejme postupne a s mierou.
20.04.2022 - 23:30:13
01
keyboard_arrow_up