Gratulujem Sparky. Neviem aky mas pomer koliečok - predneho a zadneho. Teda neviem či máš reťaz alebo remeň. Ja mam rovnaké - 22-22 zubové. Cesty jazdim bežne 9-10 speed, nižšie rýchlosti v kopcoch, jednotku som pouzil až v stúpaní, kde je to už aj na chôdzu dosť. Osobne by som z 22 na 26 nešiel, to je už veľký skok. Maximálne chod o dva zuby, cize v predu 22, vzadu 24. Kde kúpiť? Na SVK nikde. Jedine online, nejake nemecké shopy /bike24 napr./, alebo priamo od Pinion/Gates. Samozrejme, budeš si musieť kúpiť aj špeciálne náradie na zhodenie koliečok.
22.04.2022 - 15:36:25
00
v predu 46 a v zadu 22 s tým že náboj je shimano alfine 11 rýchlostný.
väčšinou jazdím cca na 6 alebo 7, síce je ešte zima tak chodím pomenej a slabá kondička ale na tú 11 sa často asi nedostanem.
prepočítal som si pomery s 22 a s 26 a myslím si že to bude OK.
22.04.2022 - 22:01:48
00
S Alfine skusenosti nemam, sorry. Ale ak je to Shimano, tak to by si mal zohnat aj na SVK. Plus osobne, ist na zadnom koliecku o 4 zuby hore, je to iste /cca/ ako ist na pile o 8 zubov dole. Osobna skusenost - 4 zuby menej na pile je jeden prevodovy stupen cca. Kazdopadne, skôr by som vymenil pilu za mensiu, ako pastorok za vacsi. Ad.1 - mensi treci odpor pre mensi pocet zubov. Ad.2 - mensia pila vpredu - vacsia svetla vyska v terene a zuby dalej od pedalov. Ad.3 - pilu zozenies akukolvek, lebo to su bežne kluky. Kedze tam mas asi reťaz - to si nepisal. Zadny pastorok je specialna vec, cize drahsia a len par vyrobcov.
23.04.2022 - 08:36:57
00
Tento bike ma s remenom https://www.cube.eu/sk/2022/bikes/urban-mobility/commuting/editor/cube-editor-greynsilver/
23.04.2022 - 09:45:23
00
Aha....tak to je jasne a trosku tazsie. Jedina volba je carbon gates. Shop najdes. Tam mas ake velkosti sa vyrabaju. Btw, budes musiet kupit aj novy remen, bude ina dlzka. Cize sa priprav na investiciu cca 200€. Skoda ze si sa neskusil dohodnut s predajcom pri predajia skusobnej jazde, o zmene prevodov. Ale to je uz pase...smola...
23.04.2022 - 12:51:10
00
Ahojte :) Neviete prosím nejakého predajcu na Slovensku alebo v CZ, ktorý by predával bicykle značky PRIORITY ?? Konkrétne by som mal zálusk na tento https://www.prioritybicycles.com/products/ace
Alebo môže byť aj úplne iná značka bicykla len keby bol s remeňovým pohonom a cca v podobnej cenovej kategórii :) Vďaka
13.07.2022 - 20:19:44
00
Viem o madaroch, bodabike tusim sa volaju. Len tento tvoj je one speed a fixovany naboj. To je cisty city bike v zaklade, len miesto retaze mas remen. Neviem ci bodabike take robi v rychlosti, pozri.
13.07.2022 - 21:10:19
10
keyboard_arrow_up