scotty sa mi pacia ako maju schovany tlmic ale su drahe
lux trail je dalsi kandidát
aj ten ghost lector fs je paradny ale ma uz dost zavodnu geometriu
02.04.2022 - 20:20:59
00
"aj ten ghost lector fs je paradny ale ma uz dost zavodnu geometriu" nie, nemá,je to v pohode bike aj na celodenné výjazdy-vymenil som len rovné rajdy za mierne zdvihnuté a je z toho rýchlik na dlhé výjazdy,do kopca ide skoro sám,z kopca tiež ok :)
02.04.2022 - 20:52:12
01
berda napísal:
Zdravim mam cube stereo 120 tm hpc rocnik 2020
Mate dake typy na nieco lepsie a tiez karbon a zamykanie vidlice aj tlmica na rajdoch tak do 6000
Dakujem

Ako uz pisali, lepsi v com? Modernejsi? Drahsi? Agresivnejsi? S inou geo? Lahsi? Slapavejsi? Ked nevies odpovedat tak sa neoplati menit, lepsi bicykel z teba lepsieho jazdca neurobi.
Za mna je to Stereo taky nudny bajk, kratky a vysoky. Na take pohodove vozenie sa po trailoch. Ak 130/120 - 120/120 tak bud nieco slapavejsie a lahsie, na dlhe trasy a sportovejsie jazdy s tym ze to na trailoch zvladne to iste co ten Cube - transition spur, last asco, yt izzo... Alebo na druhu stranu nieco agresivnejsie na rovnakych zdvihoch, nieco polozenejsie, nizsie a dlhsie.
02.04.2022 - 22:13:25
00
Fullom od Cube by som sa vyhol... Vypadajú fajn, za tu cenu sú aj slušne ohodene ale niektoré tie ich technické riešenia a kvalita vyroby sú na zaplakanie...
08.04.2022 - 08:02:47
00
FiLus napísal:
Fullom od Cube by som sa vyhol... Vypadajú fajn, za tu cenu sú aj slušne ohodene ale niektoré tie ich technické riešenia a kvalita vyroby sú na zaplakanie...


Narazas na sroby stavby srobovane rovno do ramu bez puzdra akebo osky, co kedysi davno robili. Alebo maju aj nejaky aktualny problem?
08.04.2022 - 09:15:01
00
FiLus napísal:
Fullom od Cube by som sa vyhol... Vypadajú fajn, za tu cenu sú aj slušne ohodene ale niektoré tie ich technické riešenia a kvalita vyroby sú na zaplakanie...

Pises z vlastnych skusenosti alebo z pocutia? Par sezon som jazdil karbonove stereo a ziadny problem s ramom som nezaznamenal.
08.04.2022 - 13:43:24
00
Okrem iného... Ložiská lisované v prednom trojuholniku, radosť vyberať, minimálne aspoň jednu stranu keďže ho musíš vtiahnuť von a nemáš si ako pomôcť s druhej strany aby si ho vedel vyklepať. Pokiaľ trocha zaoxiduje máš o zábavu postarane, ako bonus ak sa pritrafí nejaka nepresnoť pri výrobe otvoru pre ložisko v karbonovom ráme tak riešenie je to ložisko proste zalpeit a ty sa potom tráp s vyberanim. Po tom co som mal nedávno v rukách rok a pol starý Cube AMS 100 tak môžem povedať ze tých nepresností na jednom rame bolo toľko že by sa mali prinajmensom hanbiť nalepiť tam nálepku QC a poslať to k zakaznikovy... Keď už aj dajú ložisko do vahadla tak aby bolo možné ho normálne vylisovat tak na vahadlo spravia taky patvar že by si potreboval protikus na prípravku ktory ho presne kopíruje... Lebo spraviť rovnú plochu je asi príliš mainstream... Myslím ze každý kto mal rozobrate nejaké novšie fullko od nich uzná ze cenovka Cube úplne krásne odzrkadluje kde sa šetrí...
08.04.2022 - 13:53:24
00
peto353 napísal:
Pises z vlastnych skusenosti alebo z pocutia? Par sezon som jazdil karbonove stereo a ziadny problem s ramom som nezaznamenal.

Vlastná skúsenosť... To AMSko mam aj nafotene ako "krásne" to páni spravili... Pred 8 rokmi som kúpil prvý Cube hliníkový Fritzz slúžil mi 3 roky viac menej k spokojnosti... No mam pocit ze čím novší model tým viac pasci čaká človeka pri servise
08.04.2022 - 13:55:51
00
Ahojte, cisto nahodou tu nema niekto skusenost s Cube Stereo ONE77? Hlavne mi ide o kvalitu ramu, ako su na tom loziska, ci nevrzga, nepuka, ako to vyzera so servisovatelnostou a podobne. Dost ho zvazujem, pretoze by som chcel hlinik a pruzinu, ktoru ONE77 podporuje, a hlavne je dostupny v jednom eshope a pomer cena/komponenty je velmi dobry. Ale dostupnost detailnejsich informacii je mizerna...

Edit: Impulzivny nakup vyriesil vahanie :D. Takze uvidim sam ako je na tom ten bike a v najhorsom nebude az taky problem s reklamaciou/vratenim, kedze som ho objednal v kamennej predajni v susednom meste.
23.04.2022 - 09:19:22
00
Ak by nahodou niekto niekedy hladal mierne matuce a v niektorych ohladoch tazko dostupne info ohladom vzduchoveho a pruzinoveho tlmica na Cube Stereo ONE77 (Race aj Pro) 2022, tak tu je:

Vzduchovy tlmic
Rozmery tlmica:
230x62.5 mm deklarovany, ale aj 230x65 mm je z vyroby namontovany rovnako.
Horny cap tlmica:
Flip chip v polohe, kedy je cap nizsie a blizsie k zadnemu kolesu.
Vlozka do oka tlmica 40 mm sirka, 8 mm vnut. priemer.
Dolny cap tlmica:
Pouzity ten blizsie k prednemu kolesu (skrutka je oznacena "Coil", ale neplati to).
Vlozka do oka tlmica 28 mm sirka, 8 mm vnut. priemer.

Pruzinovy tlmic
Rozmery tlmica:
230x65 mm.
Horny cap tlmica:
Flip chip v polohe, kedy je cap vyssie a blizsie k prednemu kolesu.
Vlozka do oka tlmica 40 mm sirka, 8 mm vnut. priemer.
Dolny cap tlmica:
Pouzity ten blizsie k zadnemu kolesu (skrutka je oznacena "Air", ale neplati to).
Vlozka do oka tlmica 20 mm sirka, 8 mm vnut. priemer.
Pruzina:
151 mm, pre zdvih 57.5-65mm (kedze tlmic ma zdvih 65 mm).
350 lb je bez problemov do zhruba 85 kg celkovej vahy jazdca.

Tlmic vacsinou uz z vyroby ma v okach nalisovane strieborne 1/2" klzne puzdra, do ktorych sa vkladaju vlozky tlmica spominane vyssie. Na nasadzovanie vloziek do 1/2" klznych puzdier je ale tiez nutne mat specialny nastroj. Zavitovy od Rockshox funguje vyborne a je ho mozne pouzit aj na vymenu samotnych klznych puzdier v pripade potreby.
01.05.2022 - 20:41:57
00
keyboard_arrow_up