Dik skúsim dofukat a dám vedieť
15.05.2022 - 21:44:08
00
Dal si všade presne gumičky? Nezameníl si ich medzi sebou?
17.05.2022 - 00:59:14
00
Ghost ťažká otázka malý by byť všade aké malý ísť ale to neviem presne mohlo sa stať že som dal nikedne inú keď to sfukuje uvidím zatiaľ drží za pár dní ak sfukne budem vedieť kde je problém . Mňa ešte napadol ventil .
17.05.2022 - 08:10:23
00
mariotn napísal:
Do spodnej komory a nie nohy.

Len tak pre srandu mne takto prefukovala Ata patróna v 55-ke najprv som si myslel že to je nejaký taliansky výmysel ako mali staré MZ vidlice smes si d kamošmi robili srandu že DebonAir ² :lol:
Tesnenie medzi piestnicou a patronou bolo ako kameň tvrde to ani namazané guferá od Endura sa tak ľahko nekĺžu ako sa ten bazmek nešťastný :D

Len pred časom sa mi zcucla zvýšil sa tlak v negatívnej komore a neviem prísť na to čo to spôsobilo lebo tesnenie čo oddeľuje komory je tak isto nové.
Komory sa nefúkajú samostatne ale je tam jamka na prefuk aby sa tlaky vyrovnávali ale asi sa zcucla až tak že uź neprešla za bod G.
skúšal som ju aj "odtrhnúť" ale nič nevedel som s tým pohnúť. ako keby v tom zcucnutom stave bola na max ale nebola
Patronu som vytiahol a všetko vyzeralo (aj bolo) v pohode až na ten zvýšený tlak v negatívke
Otvoril som prečistil, premazal
Dávam tam sram military trochu na tesnenia a do komory jednej aj druhej 15 ml oleja namiesto tokenov :lol:

Tak ma zaujíma problém len zo zaujímavosti a pre ten pocit.
17.05.2022 - 08:43:59
00
mutobn napísal:
Ghost ťažká otázka malý by byť všade aké malý ísť ale to neviem presne mohlo sa stať že som dal nikedne inú keď to sfukuje uvidím zatiaľ drží za pár dní ak sfukne budem vedieť kde je problém . Mňa ešte napadol ventil .


Ventil zistiš rýchlo z hora to zalej vodou ale skor gumička pod telom ventila ktora je utiahnutá 10tka kľuč mal som niečo podobné naposledý:)
17.05.2022 - 09:13:22
00
No počkám či sfukne alebo nie ak hej pozriem sa nato. Diki za radu je to možné že som pomenil aj gumičky :-)
17.05.2022 - 09:58:00
00
Zdravim kam davate na sk servisovat fox vydlice ? A aka je cena ? Co som nasiel to fox centrum je tam servis od 90 do 150 co sa mi zda moc ked davam servisovat aj tlmic je to poto cca od 200 do 300 € co je dost. lebo planujem kupit novy canyon a je osadeny na fox aj vydla aj tlmic a ten servis sa mi zda dost drahy a vraj rock shox je ovela lacnejsi servis aj diely aj to servisuju hocikde. Dik
18.05.2022 - 08:11:19
00
Kto chce opicu, musi mat aj na banany 😁.
18.05.2022 - 08:28:18
06
zero554 alebo druha moznost : 2 oleje -50e , jeden fox servis kit - 42e, jeden youtube navod a par klucov
18.05.2022 - 09:09:25
00
Tá cena servisu nie je ani tak nejako veľká na to čo všetko tam treba robiť, koľko na to je potrebného servisného vybavenia, že v tom je aj cena servisného kitu atď....problém je len to ako extrémne často to treba robiť. Mne už len tento rok bolo potrebné robiť komplet servis vidly podľa FOX manuálu 2 krát. Na RS tlmiči ešte tuším viac krát... Robím to doma a ani na to nemám čas, ale poslať niekde vidlu, alebo tlmič na týždeň je ešte horšia alternatíva.

Takže na to dlabem a nedodržujem ten interval. Faktom je ale aj to, že vidla aj tlmič, keď sa ten interval nedodržuje idú hrozne....takže doporučujem ten YouTube návod a pravidelne meniť olej a čistiť. Ten servisný kit až tak často potrebné meniť nie je.
18.05.2022 - 10:56:59
00
Pozdravujem. Idem si pre radu. Kde by sa dala dať vyservisovať DT SWISS vidla? zatiaľ všetky linky zlyhali čo poznám. Ďakujem za radu :-)
18.05.2022 - 13:07:54
00
zero554 napísal:
Zdravim kam davate na sk servisovat fox vydlice ? A aka je cena ? Co som nasiel to fox centrum je tam servis od 90 do 150 co sa mi zda moc ked davam servisovat aj tlmic je to poto cca od 200 do 300 € co je dost. lebo planujem kupit novy canyon a je osadeny na fox aj vydla aj tlmic a ten servis sa mi zda dost drahy a vraj rock shox je ovela lacnejsi servis aj diely aj to servisuju hocikde. Dik

Tybike v starej lubovni - servis tlmaku fox factory 110€, vidlica fox factory maly servis 35€
18.05.2022 - 13:13:12
00
ciroSR napísal:
Pozdravujem. Idem si pre radu. Kde by sa dala dať vyservisovať DT SWISS vidla? zatiaľ všetky linky zlyhali čo poznám. Ďakujem za radu :-)


Co tam potrebujes servisovat? Ked som otvaral moju (co som chvilu mal), tak bolo vsetko naozaj jednoduche - ak si na internete zozenies diely, tak by to nemal byt az taky problem niekoho zohnat.
18.05.2022 - 13:23:06
00
matko001 napísal:
Co tam potrebujes servisovat? Ked som otvaral moju (co som chvilu mal), tak bolo vsetko naozaj jednoduche - ak si na internete zozenies diely, tak by to nemal byt az taky problem niekoho zohnat.


pozrieť v akom je stave, to je základ. generálka pred používaním by som to nazval :-)
18.05.2022 - 13:46:21
00
Ahojte. skúsim sa tu spýtať, nech nezakladám nové vlákno kôli maličkosti. Čo sa týka karbónových sedloviek a mazania.
Mažete ich niečim? Pýtam sa, lebo som si všimol na niektorých že je napísané že sa nemajú ničím mazať. Tak reku aké sú skúsenosti.
Možno otázka prečo by sa nemali mazať. Dík
19.05.2022 - 21:00:36
00
keyboard_arrow_up