No,hocjake lowend disky budu asi 100x lepsie pri rebuilde NASka, ako hentie sindle. Ja inak nechapem, co ich k tomu vedie, ta cena oproti klasike nie je nejak vyznamne nizsia, som videl snad aj vyssiu, kebyze sa to da vypnut/zapnut vo fw, tak ok, viem si to nastavit podla potreby, ale taketo experimenty to je des. A tusim toto nebol jediny pripad. No, ostatne taketo podvody sa mnozia a su aj inde, len ich tak nevidno (SSDcka napr.). Tuna to neslo zistit tusim ani z fw, len skrz specialne testy (a potom spravanie sa v raide).
25.05.2022 - 10:57:23
00
No neviem,ale ked som si kupoval wd red, tak rok-dva pred prevalenim tejto kauzy, tak sa to zistit dalo,aj ked nie zrovna jednoducho. "Stacilo" si kupit "spravne" oznacenie - lisili sa v 1-2 pismenach
25.05.2022 - 11:04:06
01
1plotting a hned by si vedel ci mas smr,cmr :D
25.05.2022 - 11:26:41
00
lto napísal:
No,hocjake lowend disky budu asi 100x lepsie pri rebuilde NASka, ako hentie sindle

ako hentie švindle?
25.05.2022 - 12:24:46
00
Mat NASko na nieco seriozne, ze nesmiem stratit data, tak by som do inych diskov ako server grade nesiel.

Naopak, ak ti na datach az tak nezalezi, tak by som (a to som aj spravil) kupil nejake SSD. Ved su za babku v dnesnej dobe a NASko s tym, mozes mat kdekolvek, ziaden hluk.
25.05.2022 - 13:53:59
00
zas za taku babku tie SSD nie su ked chces tych dat mat viac
aktualne mam RAID 5 5x3TB WD RED, na SSD by to bolo asi trochu drahe
obzvlast v case ked som to staval tak ani 2TB SSD neboli dostupne a ked nejake bolo tak stalo ako auto :)
25.05.2022 - 14:02:22
00
stanos4 napísal:
No neviem,ale ked som si kupoval wd red, tak rok-dva pred prevalenim tejto kauzy, tak sa to zistit dalo,aj ked nie zrovna jednoducho. "Stacilo" si kupit "spravne" oznacenie - lisili sa v 1-2 pismenach

Nedalo. Pismena a oznacenie neznamenalo nic, kupil si CMR a dostal si SMR a nevedel si to zistit a ani WD to nebolo schopne identifikovat /alebo nechceli/. Az si to zistil tak, ze sa ti rozpadlo diskove pole. Vsak si to dohladaj v diskusiach na internetoch.


Naposledy upravil lto dňa 25.05.2022 - 17:46:25, celkovo upravené 1 krát.

25.05.2022 - 17:42:43
00
110mat110 napísal:
Mat NASko na nieco seriozne, ze nesmiem stratit data, tak by som do inych diskov ako server grade nesiel.

Ale ved tieto WD Red boli oznacene ako Server grade a dostal si SMR. To mam kolkokrat pisat to iste ? Okrem toho, je uplne fuk, ci mas server grade alebo nie, disk ti odide lahko, je mu jedno co je. "Nesmiem stratit data" sa rozhodne neriesi NASkom :) /ale uplne inak/
25.05.2022 - 17:44:44
00
lto to bola prave odpoved, ze hocijake lacne disky by boli lepsie ako "tie sindle". No, ale ludia nekupovali sindle, kupovali server grade disky, ktore mali vydrzat. Za vysoku cenu, dostanes lacne disky. Rozpravame o tom istom :)
25.05.2022 - 18:29:53
00
lto napísal:
Nedalo. Pismena a oznacenie neznamenalo nic, kupil si CMR a dostal si SMR a nevedel si to zistit a ani WD to nebolo schopne identifikovat /alebo nechceli/. Az si to zistil tak, ze sa ti rozpadlo diskove pole. Vsak si to dohladaj v diskusiach na internetoch.


predpokladam ze teda mas nejaku ukazku ze medzi tymito 2-ma vecami nieje rozlisitelne ci ide o smr vs cmr :)
wd40efrx vs wd40efax

napr velkost cache

edit: ps. kupoval som v auguste 2019 a uz vtedy som k tomu nasiel info vdaka ktorym som kupil wd40efrx a nemam problem so zapisom vela dat.
25.05.2022 - 19:02:17
00
Chcel som dat dokopy starsi externy disk s bad sectormi. Vyzera, ze sa to neda postupne, ale az po uplnom dokonceni. Malo by sa ma na konci opytat, ci bad sectory oddelit do osobitnej particie, ktora sa nebude pouzivat.
Neviem ale ci sa dockam, uz to bezi mesiac. :D
Uz som to dvakrat pred tym zrusil, ked som omylom vypol pocitac. Nechal som to bezat v robote.
Zdrzuje sa to na bad sectoroch, neviem kolko ich tam este je.
Pouzivam soft AOMEI, ktory spusta chkdsk, ale ma GUIko a vie pracovat s particiami :)

Prílohy:

bs.jpg
bs.jpg 71.65 KiB thumb_up0thumb_down

10.06.2022 - 05:51:53
00
Disk na vyhodenie. Zbytocne sa s tym babres.
10.06.2022 - 08:30:33
09
Pokial viem, bad sektory sa nedaju dat do samostatnej particie, ked su rozhadzane po disku (particia ide od-do, ci nie? )
Da sa akurat po teste tieto sektory oznacit aby sa nepouzivali
Ale je to uz riziko takyto disk pouzivat, nikde nevies kedy, kde pripadne z akeho dovodu pribudnu dalsie, a urcite na tom najdolezitejsim subore :-)
Nehladiac na to, ze testovaci program sa snazi niekolkokrat citat dany sektor nez ho oznaci za chybny . . . a ked sa mu to nahodou na treti pokus podari, necha ho tak , ale pouzivanim ho ty uz nemusis precitat vobec . . . Pri dnesnej cene diskov by som to neriskoval.
10.06.2022 - 09:21:24
05
Aj to by stacilo aby sa oznacili. Je to externy HDD Samsung, ktory som dostal davnejsie ako darcek, preto som ho chcel este rozchodit. :) A je to exot, puzdro sa neda lahko rozobrat a samotny HDD ma tiez nejake nestandardne pripojenie. Vela od neho uz necakam, ani nepocitam ze bude extra spolahlivy, ale na nejake menej dolezite veci by este mohol posluzit. ;)
10.06.2022 - 10:55:02
00
Pravdepodobne to bude riesenie All-in-one ala WD, kde je disk ma svoju dosku spolu s USB portom . . . Lepsie riesenie je samostatny case a samostatny standardny hdd . . .
Ja by som to pouzival len ako prenosny hdd, ale aj to by ma stvalo ak by som mal kvoli necitatelnosti dat sa s avratit a kopirovat a zase ist niekam . . .
10.06.2022 - 11:05:09
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up