corsair OK, ale ved to je presne ten isty setup co ma ta Scania v tom videu hore https://www.mtbiker.sk/forum/post1848728.html#p1848728

Ci myslis, ze to je fakt movie magic ? :o
Tu je porovnaie, len som to tvoje otocil na UK pomery.

Prílohy:

scania.png
scania.png 239.51 KiB thumb_up0thumb_down

15.06.2022 - 19:33:56
00
thumb_up0thumb_down
Tak asi to je movie magic, ale take edukacne videa teda rozhodne nepomahaju. :doh: Jasne ze potom uz nikto nicomu neveri. :?:
15.06.2022 - 19:49:02
00
Skôr dáva špinu na značku, ktorá si dáva záležať na bezpečnosti…

Inak v prípade kamiónov a nákladných áut, tak zásadne za nimi. Kto sa dobrovoľne na križovatke postaví vedľa nich, zaslúži si iba Darwinovu cenu…
15.06.2022 - 23:11:45
02
Človek má len 2 oči a aj tie sa musia pozerať jedným smerom. Je super, že sú tam na dverách 3 samostatné zrkadlá, ale nedá sa pozerať do všetkých naraz. A zároveň sledovať aj čo sa deje vpredu, vľavo vzadu. Je toho veľa.

Hlavne motorkári ale aj cyklisti v mestách majú špecializáciu predbiehať nákladné autá po pravej strane, aj keď vidia, že sa blíži križovatka. Aj ja ako cyklista, v križovatke nepredbieham po pravej strane, ak idú autá výrazne pomaly, snažím sa ísť medzi 2 autami, aby ma ten za mnou mohol vidieť a vedel o mne.
16.06.2022 - 00:11:38
03
Jano1987 človek má len dve oči... Ale keď vidím, v ktoromkoľvek zrkadle akúkoľvek prekážku tak predsa nejdem. Keď sa s autom pohnem, tak je moja zodpovednosť aby sa nikomu nič nestalo. Tie zrkadlá sú tam na to, aby som videl. Ten keď manévrujem akýmkoľvek spôsobom, mám prehľad o tom čo sa okolo auta deje. Ak ten prehľad nemám, musím ho získať. Keď som mal menej skúseností tak aj 25x som vyskočil z kamióna a odbehol okolo napriek tomu, že som si predtým zabezpečil a poučil osobu na zabezpečenie bezpečného manévru. A ešte stále sa občas vyskytne situácia, kedy je to potrebné. Toľko k zodpovednosti vodiča. Ako cyklista mám zodpovednosť za vlastné zdravie vo svojich rukách, tak taktiež sa netreba pchať do každej medzery za každú cenu. Medzi autami samozrejme opatrne... Jazdia aj ľudia, čo celú cestu čumia na mobil
16.06.2022 - 09:44:34
07
corsair ja súhlasím. Treba preto spraviť maximum. Ale proste stále sa môže stať, že v žiadnom z tých 8 zrkadiel, čo tam je proste tú prekážku si nevšimne. Ľudské schopnosti majú svoje limity.

Na niektorých typoch osobných áut čo som jazdil, aj keď som sa som sa predklonil, zaklonil, tak za A-stĺpikom sa mi schoval dokonca v jednom prípade aj kamión. Žiaľ mal som smolu, lebo ako sa on hýbal a ja som sa predkláňal a zakláňal, tak vždy bol za A-stĺpikom. Nič sa nestalo našťastie, ale bol som za debila. A nie raz v podobnej situácii.

Nie som šofér kamiónu, ale často som bol spolujazdec, keď som robil ešte festivaly. Jedna vec je otáčať sa ma parkovisku, či v areály, bežne som ukazoval šoférovi zozadu, či môže, alebo nie a ako točiť, druhá vec je reálna premávka, kde proste šofér nemôže vyskočiť a pozerať, či niekto nejde a nepoužíva mozog a zároveň aby aj šoféroval kamión.
16.06.2022 - 10:35:10
01
Ok, ty to vieš, že sa nemáš motať okolo kamióna, ja to viem, a ešte sa možno nájde pár ľudí, ktorí to vedia... Ale sú davy ľudí, ktorí to nevedia. Šofér má zodpovednosť. Bodka. Raz som nacuval do auta, čo bolo v mŕtvom uhle... Aj tak to bola moja chyba, nezabezpečil som si priestor na manéver...
16.06.2022 - 11:17:07
13
Ale aj tie davy ľudí by to mali vedieť. Chýba osveta žiaľ.
16.06.2022 - 12:50:13
01
Ale tým sa argumentovať nedá... Šofér nákladného auta je kvalifikovaný odborník a vie si to ustrážiť. Má na to papier a tie školenia sú aj kvôli tomuto...
16.06.2022 - 13:19:44
02
Ako aj kvalifikovaný odborník má ustrážiť ľudskú hlúposť ostatných? Veľmi ťažko. Veľa ľudí nemá šajnu o tom, ako zle môže byť viditeľný z kamiónu, že sú tam ozaj veľké slepé uhly. Ty to vieš, ja to viem, ale ostatný to vedieť nemusia. Preto treba osvetu.
Mám pár známych, čo si robili vodičák po 30tke. Zrazu pochopili, že to auto nezastaví na 2m, keď sa tam skoro hodí na prechod, že aj keď je v meste v noci, on má na aute svetlá, lampy tam svietia, že toho chodca tam nemusí byť ozaj vidno. Nehovoriac o tom, ako to vyzerá na okreske, že tam doslova aj sekundu predtým zbadá chodca/cyklistu. Preto sa robia osvetové fotky a videá napríklad s vestami. Mám aj známych z Oravy, či Liptova. Vždy sa mi smiali, že v BA napadne 4cm snehu a katastrofa. U nich 20cm a pohodička. Je rozdiel jazdiť na čerstvom snehu a na okolí nikde nikto a na tej rozjazdenej brečke v Bratislave v dopravnej špičke.
16.06.2022 - 14:49:36
02
Čo motivuje cestného cyklistu na ceste z Patronky do Mlynskej doliny, aby jazdil po stvorprudovke v strede pravého jazdného pruhu za nízkej premávky? Čo ho vôbec motivuje jazdiť po ceste, ktorá sa neskôr pripája na výjazd z diaľnice s MPR 70km/h, keď má k dispozícii široký chodník v dobrom stave?
18.06.2022 - 19:22:58
10
Zbytocnu jazdu v strede jazdneho pruhu neschvalujem, ale na tej ceste tiez radsej jazdim ako po chodniku vedla, ktory ide najprv cez priestor zastavky MHD, potom cez neosvetleny podjazd, nasleduje asfalt s poklopmi/vytlkmi, ..netreba zabudat na parkujuce auta ludi, co idu do Zoo, a nakonec zas cez priestor zastavky...
Po ceste, ak chytis zelenu v Mlynskej, sa na cestaku rychlejsie dostanes k Botanickej, bez zbytocneho krkolomneho kluckovania.
18.06.2022 - 19:33:37
05
misoR napísal:
Čo motivuje cestného cyklistu na ceste z Patronky do Mlynskej doliny, aby jazdil po stvorprudovke v strede pravého jazdného pruhu za nízkej premávky? Čo ho vôbec motivuje jazdiť po ceste, ktorá sa neskôr pripája na výjazd z diaľnice s MPR 70km/h, keď má k dispozícii široký chodník v dobrom stave?

Ty si tade niekedy jazdil na cestnom bicykli alebo jazdis na cestnom bicykli?
Po tom chodniku na cestaku fakt nechodim. Vzdy po ceste.
18.06.2022 - 20:17:58
02
misoR napísal:
keď má k dispozícii široký chodník v dobrom stave?

Posielas cyklistu na chodnik, rozumiem spravne? Pozrel som sa na Stravu a siel som tadial zatial 112 krat, a vzdy to bolo po ceste. Naposledy vsak v 2020 a vtedy to bol chodnik. Nie cesticka pre cyklistov, ale chodnik.
18.06.2022 - 21:24:14
01
Ale ona to nie je cesticka pre cyklistov. Zo strany patronky urcite nie.
18.06.2022 - 21:25:52
01
keyboard_arrow_up