user_id napísal:
Mne sa zda, ze ta cyklotrasa ani v terene nie je znacena a je to tak dobre, lebo to ako je vedena na mape, nie je normalne. 2x ist cez privadzac, z toho raz obchadzas panelovy blok, a este k tomu pri Zoo, ak ides v smere od Kauflandu, tak ty vlastne nevidis, ci ide nejake auto kym nevojdes aspon 1,5 metra na vozovku. Proste bratislavsky autocentrizmus.


Musis zist na cestu skor ako za tym miernym zahnutim za Zoo, vtedy vidis v pohode, ja to tak robim a hned sa radim uplne dolava (samozrejme ked akurat nejde auto) Ale inak hej, na ten velky panelovy blok som aj zabudol, tam byva casto blatova mlaka, proste super cyklocesta pre rodinky s detmi :D

jano1987 - skor len jeden tam je, to pozdlz Zoo by som privadzacom nenazval, to je normalna cesta so semaforom
20.06.2022 - 12:30:03
00
no vidím to tak, že zajtra pôjdem do práce cez lamač, patrónku a podľa času okolo zoo a potom po nábreží alebo pražskou/brnenskou .. celé po hlavných cestách nak lepšie pasujem k fóristom
20.06.2022 - 12:36:06
00
Tak ako pise Rachela. Na ten chodnik sa ani nevies dostat na patronke. Jedine poza
zastavku po tych kamenoch. Potom slalom medzi stlpmi, zatacka, dvojity prechod pri kauflande (treba zosadnut a peso) potom vysadnut,opat slalom medzi stlpmi, zas prechod pre chodcov, nasledne zastavka, potom pochod s bezdakmi a šťankami (v lepsom pripade) nasleduje chodnik s retardermi a kanalmi a opat zastavka kde zavadzia este aj stlp cize sa to obchadza zle, ked tam stoja ludia musis poza po strku. Nasleduje zase svetelna krizovatka a prechod pre chodcov, potom 100m uzkeho chodnika so stlpami a opat prechod pre chodcov. To uz si pri vyjazde na PRIFUK a odtial je to uz znesitelne k Lanfranconi. dakujem za taku cyklotrasu.
20.06.2022 - 13:54:16
00
Cyklotrasa a lá Slovakistan :-)
Hlavne, že je to tak vyznačené na OSM. :-)
20.06.2022 - 14:20:10
01
scarinko napísal:
a co tu vlastne riesime?

Uz tri strany sa tu riesi moj prispevok v ktorom som kritizoval, ze v teme "Ti, co robia hanbu normalnym cyklistom" sa objavil prispevok obhajujuci jazdenie po chodnikoch, co povazujem za zvratene... Nie jazdenie po chodniku, to nech si riesia zandari, ale chvalenie sa tym v tejto konkretnej teme.
20.06.2022 - 18:02:31
01
Zase si si vybral, čo si potreboval.

Nikto tu neobhajuje jazdenie po chodníkoch. V 95% sa im dá rozumne vyhnúť. Nie každý však jazdí tak rýchlo ako vy, nie každý má záujem na konkrétnom úseku o stretnutie s autom iducim 70+ atď.

Nie je hanba jazdiť po chodníku, hanba je byť neohladuplny a sebecky, keď už po ňom nedajbože prechádzam. Rovnako aj na ceste. A že sa nájde kopu takých, čo si niečo snažia vynútiť od iných, ktorí tiež jazdia po rovnakej ceste alebo kráčajú rovnakým chodníkom.

Ako napríklad minulý týždeň, keď som sa na hrádzi otáčal pri bufete Obratka na smer do mesta, pričom som mal nejakú rýchlosť a bezohľadne sa mi pri bufete pred nos vopchalo trio navlečené v handrach za dokopy väčší obnos peňazí ako ma stál môj gravel. A potom sa ešte pekne zavesili za mňa do háku. 👍
20.06.2022 - 21:13:15
01
Si im mal zabrzdit do usmevu 😁

Myslim ze to mozeme uzavriet tak ze ked ty jazdis po chodniku a si s tym v pohode tak by si nemal riesit ze niekto ide po ceste o 20 cisiel viac vlavo ako je nejaka virtualna norma 😉
20.06.2022 - 21:56:40
01
Chcel som už niečo napísať, keďže je to moja "domáca" cesta, ale už to asi nemá zmysel, každý si napísal svoje a bude jazdiť aj tak ako bol zvyknutý doteraz 😁
20.06.2022 - 22:14:59
00
Ty si extra kategoria, teba tie auta brzdia 😁
20.06.2022 - 22:15:36
00
misoR napísal:
Zase si si vybral, čo si potreboval.
Ako napríklad minulý týždeň, keď som sa na hrádzi otáčal pri bufete Obratka na smer do mesta, pričom som mal nejakú rýchlosť a bezohľadne sa mi pri bufete pred nos vopchalo trio navlečené v handrach za dokopy väčší obnos peňazí ako ma stál môj gravel. A potom sa ešte pekne zavesili za mňa do háku. 👍


Ked sa spominaju cyklisti v drahom obleceni, otvorim asi dalsiu kontroverznu temu. Stretli ste niekto v poslednom case tie Isadore social vyjazdy kde sa vyberie vacsia skupinka potocit do Rakuska? Minule ma takto dobehla skupina asi 30 ludi smerom od rakuskej hranice k mostu Lafranconi. Ked som ich videl za mnou, este som sa im pekne stiahol na kraj a spomalil. Nasledne ked ma zacali obiehat, tak sa tlacili uplne na mna a niektori zacali tesne predomnou brzdit ked mali pred sebou alebo v protismere prekazku. Bolo to dost neprijemne.

Ja ako velky asocial mam na taketo jazdenie subjektivny nazor ktory si radsej necham pre seba. Potom som za nimi isiel od Lafranconi po Stary most a bavil som sa na tom, ze cely cas nerobili nic ine iba si davali signaly o prekazkach kedze na tom useky im zavadzal niekto kazdych 10 metrov. Akoze ked niekoho bavi taketo jazdenie, nech sa paci ale aspon na busy usekoch v meste by sa mohli rozdelit na mensie skupinky alebo riesit to inak.
20.06.2022 - 22:35:13
03
user_id neviem, či myslíme to isté. Ja tade občas chodím na Železnú studničku, hlavne s ľuďmi, čo sa boja cesty a nikdy som nemal problém, že by som nevidel. Zase ja ak nevidím dobre do zákruty, nemám problém spomaliť a nahnúť sa čo najviac dopredu kvôli rozhľadu, či aj zastaviť ak to je treba.
20.06.2022 - 23:31:58
00
mizaky Suhlasim. Ked idu povedzme po uzkej casti hradze, aj dost blbo sa taka skupina predbieha, hlavne ked idu vedla seba a kvakaju a oproti idu stale nejaki cyklisti.
21.06.2022 - 07:03:47
00
user_id - idu strasne pomaly vsak? ti isodaraci :D
21.06.2022 - 09:11:02
00
nedodržiavanie vyhlášky - vyjadrenia nespokojných ľudí
druhá polovica článku
21.06.2022 - 09:20:46
00
iron.hide
Myslel som to vseobecne. Raz sa mi taka skupinka priplietla do cesty, ale ci to boli isodoraci, uz si nepamatam.
21.06.2022 - 09:22:34
00
keyboard_arrow_up