Zdravím,
mám problém s vidlicou. Po zaťažení mi náhle prestalo reagovať uzamknutie(turn key). Uzamknutie sa dalo otočiť o dosť viac ako je vymedzené. Po snahe o opravu systému mi vidlica neprepúšťa asi dosť oleja a v polke chodu stvrdne, takže som v rovnakom stave ako na začiatku, akurát mi otočná páčka uzamknutia behá ako má. Momentálne som to uzavrel tak, že jazdím bez lock systému - vybral som ventil, ktorým olej preteká do systému (+ zvýšil zdvih o 20 mm a reaguje o moc lepšie), ale predsa len by som to chcel mať v stave ako predtým.
Budem vďačný za všetky nápady a skúsenosti.
02.08.2012 - 20:05:35
00
zdravim, mam presne rovnaky problem. odrazu mi prestala vidlica RECON SL 2009 Solo Air chodit do zdvihu, ide tak max do polovice a da sa stlacit len pomaly, na rychle stlacenie nereaguje, resp. je tvrda, skoro ako keby bola locknuta. vsimol som si, ze ked dam bike hore nohami na chvilu, tak opacne ide vidla ako ma, bez problemov. ked hodim bike naspat na kolesa, par krat ide do zdvihu perfektne, ale nasledne zase stvrdne. menil som: olej v TURNKEY, v spodnych nohach, tesnenia v obidvoch nohach - teda aj na strane damper, aj na strane air. vsetko riadne namazane, objemy oleja podla navodu. nepomohlo. ma niekto skusenosti cim sa to mohlo stat, prip. riesenie?
dakujem!
24.08.2021 - 13:41:55
00
nikto sa s tym nestretol? asi sa to neoplati opravovat a treba kupit novu vidlu
24.08.2021 - 19:10:21
00
mas problem s olejom preteká ti dolu , počas rozborky si urobil niečo zle, znova cele rozobrať a zložiť správne.
24.08.2021 - 20:10:20
00
dakujem za odpoved, radu! vyskusam to znovu rozobrat.
najprv som rozoberal a pretesnoval stranu tlmica, vtedy vytiekol olej zo spodnej nohy viac a doslo mi, ze to bude zhora. pretesnil, zlozil a nepomohlo. tak som rozobral znovu a tentokrat nevytiekol navyse olej, len ten, co je v spodnych nohach, a pretesnil som air stranu. zlozil a znova to iste. napadlo ma, ci nemoze byt problem daky seknuty turnkey - damper. mi pripada, akoby nepretlacilo cez neho olej... neviem, ci moze byt chyba aj v damperi. no nic, rozoberiem a znova zlozim.
24.08.2021 - 20:14:58
00
ano može byť že je horná časť stale privretá ,nepreteká olej hore ,tak pri náraze vytlačí cez tesnenie olej dolu do nohy.... hladaj problem v hornej časti ,kde je lock
24.08.2021 - 20:17:44
00
dobre, zajtra rozoberiem turnkey a pozriem ci tam neni daco poskodene. ty osobne mas nejaku skusenost s poskodeniami vidlic?
24.08.2021 - 20:50:45
00
rozobral som to a vypada, ze tlmic je problemovy. rozobral som ho, ale momentalne maturujem nad tym, ako ho zlozit, aby fungoval spravne lock out. neviete poradit, kde presne najst v akom presne otoceni jednotlivych dielov poskladat turnkey a zalozit, aby to fungovalo? vdaka
31.08.2021 - 19:22:09
00
Vypada, ze inak zlozit sa to neda. len nejde mi do hlavy, preco ta pruzina vo vnutri tlmica vracia otvorenu polohu automaticky do lock. teda vydhodzia poloha je lock, kde nepreteka olej a ked chcem vidlu locknut, otvori sa.
02.09.2021 - 15:23:03
00
caute.tak vidla mi chodi.kde je chyba neviem.kazdopadne je asi problem v tlmici.vyhutal som,ze musim lockout mierne zavriet,resp.packu na lockout trochu zatlacit/akoby uzamknut vidlu ale len o cca 3mm a aretovat.vtedy ide vidla ako normalne.lockout funguje normalne.este otazocku,aky upgrade oleja do tlmica a spodnych noh mi doporucite?je nieco lepsie ako original rockshox?diky vopred!
10.09.2021 - 10:59:28
00
Caute znova :D Tentoraz mi pocas jazdy s uzavretym lockout-om sa vidla prepadla a zaclo mi tam daco suchat po prepruzeni. Ked som rozobral, zistil som, ze skrutka zospodu turnkey bola uvolnena a "plavala" v oleji. Zasroboval som ju na svoje miesto, ale vidla nejde do zdvihu, akoby bola stale locknuta. Rozoberal som ten tlmic, poskladal uz 2x a stale nejde do zdvihu. Uz ma to nebavi sa s nou stale zaoberat... Nemate napad, co s tym? Najradsej by som ten turnkey vymenil za Motion Control, len neviem, aky by tam pasoval. Poradte co s tym tlmicom, prosim. Dakujem.
05.06.2022 - 07:21:47
00
Pisem ze som problem vyriesil - vymenou tlmiacej jednotky Turnkey za Motion Control. Dakujem vsetkym za rady a pomoc!
25.06.2022 - 11:34:10
00
keyboard_arrow_up