Nesprávajú sa tak štandardne... Nie je to o motore ako takom, ale o softvérovom nastavení motora... Napríklad pri Crussisoch (bez ohľadu na motor 400/500) nabieha safe mode pri 18% na 900Wh, pri 12% na 720Wh a 8% na 630Wh... Pri Apachoch to bolo 16% vlani bez ohľadu na motor a baterku (Bafang M400/LG), ale dalo sa to softvérovo prestaviť až po 6%, tento rok, odkedy sú ako zn. Levit sa to už nedá... Takže nie je to až tak veľmi o značke motora, ale o tom, ako to majú jednotliví výrobcovia nastavené... Len podotknem, že to sú reálne vlastné skúsenosti z praxe, nie niečo prečítané...
03.06.2022 - 12:34:56
01
A co je podle tebe z praxe pravdy, že u některých levných výrobců se ten Bafang sere mnohem více než u dražších? Prý jiné kabeláže, ty software atd. ?
04.06.2022 - 18:41:03
00
V podstate presne, ako píšeš... Napríklad Dema (a tuším aj CTM) ešte vlani (teraz neviem) používala úplne iné kabeláže, s inými konektormi, ktoré okrem iného znemožňovali napojenie na dg... Potom je tu ďalej spôsob obstarávania - silnejšie firmy majú zmluvy, vlastnú výstupnú kontrolu a zástupcu priamo vo fabrike, tie ostatné nakupujú od obchodných zástupcov, resp. priekupníkov - potom to s tou kvalitou tak aj vyzerá - nie je Bafang ako Bafang, nie je kus ako kus... No a softvéry, to je tiež kapitola sama o sebe...
05.06.2022 - 10:08:25
01
Mozno dakomu pomoze pri vybere

https://www.mtbiker.sk/forum/cyklisticke-obchody/interny-bazar-t27270-4770.html#p1846559
05.06.2022 - 10:10:42
00
Nazgul: díky za info a odpověd. Snad to někomu pomůže aby nešlápl kvůli pár ušetřeným Kč, nebo euro vedle
05.06.2022 - 17:01:03
00
To radšej toto:
https://trekbikes.sk/elektro-bicykle-elektro-horske29-celoodpruzene/6446-27897-ctm-areon-630wh-2022-tmava-zelena-strieborna.html#/7-velkost_ramu-m


Fbiker napísal:
Zdravím,
na základe mojich preferencií som si predbežne vybral dva elektrobajky od CTM a to:

CTM Pulze Xpert
https://www.mtbiker.sk/shop/elektrobicykle/horske-elektrobicykle/pevne-a-hardtail/ctm-pulze-xpert-strieborna-cervena.html?itm_medium=forum#description

CTM Wire
https://www.mtbiker.sk/shop/elektrobicykle/horske-elektrobicykle/pevne-a-hardtail/ctm-wire-matna-sivobiela-siva.html

Viac sa mi páči Pulze Xpert a preto sa chcem opýtať, či ten rozdiel v motore (M420 vs. M500) a niektorých komponentov stojí za tých 200 EUR. Zároveň sa chcem opýtať, či ma niekto reálne skúsenosti s porovnaním oboch motorov. Samozrejme, u oboch by som asi riešil min. výmenu bŕzd.

Na koniec je tu ešte jeden celkom podstatný fakt a to ten, že Wire je už na predajniach, ale Puze Xpert ešte nie (veľkosť 21).

Alebo sa vykašľať na CTM a ísť od inej značky?

    09.06.2022 - 14:44:24
    00
    Zdravicko vsetkym.

    Po dlhsom case sa ozyvam s prosbou o pomoc. Pozeral som e-bajky, hladal co vlastne kupit. Vzdy to ale dopadlo tak ze bud nemali vobec, alebo nemali na predajni aby sa na tom aspon dalo odviezt a zistit ako mi bude pasovat geometria a velkost ramu. Niektore volby ma vyslovene odradili ... napr Cube Stereo Hybrid 160 Race je vo velkosti M cudne kratky (ten jediny mali vtedy na predajni), Cube Stereo Hybrid 160 SL 750 mali zasa len Lko .. to bolo relativne OK, akurat som nasiel nejake info po forach ze niektorym ludom praskol ram. Ten Cube ma 160tkove bajky uvedene ako Category 4, vhodne na obcasne skoky a dropy do 0.5m. Ked pozeram ine znacky napr. Merida eOne-Sixty tak tam maju rovnaku kategoriu, ale vhodne pre skoky a dropy do vysky 1.2m. Takze zrejme na tej kvalite/pevnosti ramu asi nieco bude. Kazdopadne som sa chcel spytat ako vlastne kupujete e-bajky? To ich kupite aj ked nemate moznost otestovat? Lebo ja uz uvazujem ze fakt ked by to uz tuto sezonu nevyslo, tak akonahle vyjdu bajky pre novu sezonu 2023 tak si nieco objednam a ani to nebudem cakat kym sa bude dat nieco otestovat, lebo zasa dopadnem tak ze sa nic nebude dat kupit.

    Alebo este mam moznost docasne kupit CTM Areon Xpert 2022, vo velkosti M hned. Akurat ci by mi niekto nepomohol s tou velkostou ramu.
    Meriam 171-172 nieco take, vnutorna dlzka nohy ~81cm. Myslite ze to Mko by mi mohlo byt dobre? Podla coho sa riadite pri vybere velkosti ramu? Lebo jazdil som aj toho Cube vo velkosti L (20") a tiez sa mi to zdalo OK.

    Dik za pomoc

    L.
    29.06.2022 - 20:30:03
    00
    Ahoj Luc-SVK, ohladom nejakeho elektro neporadim velmi (kolega si nedavno kupoval specialized turbo levo comp a pochvaluje si, aj ked plati sa aj za znacku no...).
    Ale aspon tak vseobecne napisem, ze co som sam zazil a aj pocul, tak hej, bicykle sa uz kupuju bez vyskusania na dialku, rychlo kym su nejake este skladom ?. Inak je vyber vyrazne maly (co si aj sam zistil). No chapem, ze dat vacsiu sumu za bike bez vyskusania moze vyvolat vrasky na cele. Mozno tu napr. na fore najdes niekoho, kto nebyva daleko od teba a ma podobny model bikeu, ktory zvazujes a pozicia ti ho na chvilu...

    Co sa tyka velkosti, mne sa osvedcilo vyberat ram vzdy podla porovnania rozmerov mojho predosleho bicykla, na ktorom viem co a ako mi vyhovovalo, a porovnanim rozmerov geometrie noveho bicykla. To je podla mna celkom dobra metoda a este sa mi nestalo, ze by som mal zlu velkost. A napr. niektore veci sa daju lahko trochu doladit aj napr. inym predstavcom alebo riadidlami.
    A ak ti u nejakej znacky vyhovalo L-ko, tak by som povedal, ze novy podobny bike od tej znacky ber tiez L, pripadne porovnaj rozmery toho, ktory ti vyhovoval s novym.
    Ale medzi vyrobcami a aj jednotlivymi modelmi tie rozmery dost lietaju a neda sa to zovseobecnit, ze by vzdy bolo lepsie M alebo vzdy L. Niektori vyrobcovia maju aj medzivelkosti ako napr. Trek. Takze fakt odporucam porovnat cisla s niecim co poznas.
    29.06.2022 - 21:16:48
    00
    No jo. Najhorsie je, ze mam skusenosti iba s pozicanym bajkom ktoreho geometria uz ani na nete nie je. Velkostne to bolo podla nich M, ale palce maju uvedene ze 19", tj. ako velkost L pri inych bajkoch. Proste cisty bordel. Bike Apache Manitou MX. Nebolo to zle, clovek si zvykne na vsetko. Povedzme ze to bolo ok, mozno jemne vacsie nez by malo. Ale tiez nemam s cim porovnat, Ja som ziadny iny seriozny bajk nejazdil. .. proste ja som asi taky nepodarok ze by pre mna museli vyrobit specialny ram velkosti 18" alebo co .. :-)
    29.06.2022 - 23:07:09
    00
    Nazgul napísal:
    V podstate presne, ako píšeš... Napríklad Dema (a tuším aj CTM) ešte vlani (teraz neviem) používala úplne iné kabeláže, s inými konektormi, ktoré okrem iného znemožňovali napojenie na dg... Potom je tu ďalej spôsob obstarávania - silnejšie firmy majú zmluvy, vlastnú výstupnú kontrolu a zástupcu priamo vo fabrike, tie ostatné nakupujú od obchodných zástupcov, resp. priekupníkov - potom to s tou kvalitou tak aj vyzerá - nie je Bafang ako Bafang, nie je kus ako kus... No a softvéry, to je tiež kapitola sama o sebe...



    Nazgul, co som tu mal nejake CTM ka s M500 tak mali klasicky kabel a klasicky displey (akurat vlastne startup logo) a naladene samozrejme naprd. Totiz, ako chces vymenit konektory na motore a v disp?
    Mozno to boli este stare UART verzie motorov.

    Inak M510 taha ako dziva! To da dole vsetky legalne motory. ;)) Konecne vysiel pouzitelny firmware. Ukazuje mi to 800W!!!

    Takze tento je na predaj konecne s M510. ;))
    Mko, do 178cm.

    Prílohy:

    IMG20220611200453 (1).jpg
    IMG20220611200453 (1).jpg 482.43 KiB thumb_up1thumb_down

    29.06.2022 - 23:56:09
    00
    Len cenu si nespomenul. Pozeral som ze K1 je nejaky novy SK brand. Mas aj web stranku?
    Thx L.
    30.06.2022 - 04:05:55
    00
    Iba take custom bajky. Vyrabane s laskou. ;) Webku nemam, iba na fb daj hladat K1 eBikes
    A cena: 6600
    30.06.2022 - 04:36:20
    00
    Luc-SVK napísal:
    Zdravicko vsetkym.

    Po dlhsom case sa ozyvam s prosbou o pomoc........
    Meriam 171-172 nieco take, vnutorna dlzka nohy ~81cm. Myslite ze to Mko by mi mohlo byt dobre? Podla coho sa riadite pri vybere velkosti ramu? Lebo jazdil som aj toho Cube vo velkosti L (20") a tiez sa mi to zdalo OK.

    Dik za pomoc

    L.


    Cau, ohladom velkosti ramu jednoznacne odporucam vyskusat konkretny ram. Na moj aktualny bajk a moju prtavu postavu (168cm) s nohami az po zem vsetky tabulky na svete odporucali S, ale ked som si ho skusil, buchal som kolenami do riaditiek. M-ko mi sedi aj pocitovo lepsie.
    30.06.2022 - 13:39:52
    00
    Luc-SVK napísal:
    Zdravicko vsetkym.

    Kazdopadne som sa chcel spytat ako vlastne kupujete e-bajky? To ich kupite aj ked nemate moznost otestovat? Lebo ja uz uvazujem ze fakt ked by to uz tuto sezonu nevyslo, tak akonahle vyjdu bajky pre novu sezonu 2023 tak si nieco objednam a ani to nebudem cakat kym sa bude dat nieco otestovat, lebo zasa dopadnem tak ze sa nic nebude dat kupit.



    Ja som kupil Cube Stereo Hybrid 140 HCP Actionteam 750 tak, ze som si bol vyskusat vyskusat SL verziu priamo v inej predajni a potom som si rezervoval Actionteam cez iny eshop, kde ho mali.

    Momentalne je doba velmi komplikovana na kupu ebajku, kedze malo kedy mas moznost vyskusat pozadovany model a velkost na predajni a potom sa rozhodnut. Takze, zial neostava, len si zarezervovat, cim viac potencionalnych ebajkov, a potom cakat kedy sa ti ozvu, ze niektory prisiel. Pri najhorsom, ak ti bajk nesadne, tak vratis v ramci 2 tyzdnovej lehoty na vratenie tovaru (v pripade nakupu cez internet).
    30.06.2022 - 18:06:12
    01
    Luc- řekl bych že skoro u všech dobrych kol by jsi měl mit M. Vel. 20 je na výšku lehce nad 170cm blbost, leda bys byl totálně mimozni postavy. Ale to ti stejně buď nebude sedět délka, nebo výška. Vzal bych M úplně klidne bez zkoušení a max. doladis představec a přinejhorším i offset na sedlovce
    30.06.2022 - 20:59:17
    00
    keyboard_arrow_up