cmykodesign napísal:
@lukas6s8p keď ideš niečo hodnotiť tak by som ti odporúčal si danú vec aspoň poriadne pozrieť. Neurobíš tak zo seba hlupáka... Pre kotvenie sú tam 4 diery (slovom štyri diery ... ) Ktoré pri vhodnom spôsobe kotvenia zabezpečujú nosnosť, ďaleko prevyšujúcu hmotnosť akéhokoľvek bike aj e-bike.
Ak máš tak skvelé nápady, nikto ti nebráni navrhnúť a vyrábať akúkoľvek vec (aj vešiak na bike) a nie len blábolať na internetových fórach.


Práve ten vhodný spôsob kotvenia môže byť dosť problém. Mňa v škole statika len veľmi jemne lízla, ale aj bez nej mi je na prvý pohľad jasné, že tie spodné šróby budú namáhané podstatne menej ako horné (resp. vôbec, keďže spodok držiaka do steny tlačí), takže ostávajú horné 2 diery (slovom dve diery ...)
V homogénnych materiáloch (betóne, plnej tehle a dreve) sa dá ťažko niečo pokaziť a 2x8mm šróby udržia aj tri metráky, ale kotviť univerzálnou hmoždinkou do modernej dierovanej tehly už taká istota nieje. Vrták často ujde niekam mimo (diera je potom zbytočne veľká a nesedí s držiakom) a styčná plocha hmoždiny s tehlou je veľmi malá. Do pórobetónu je to lepšie, ak sa vyvŕta rovná diera, najlepšie bez príklepu, ale stále je riziko, že sa vydrolí pri dynamickom namáhaní (pri vešaní biku). Do železobetónu je to o šťastí, ak sa trafí výstuž, môže sa začať znova vedľa. Ak je to druhá dier, tak obe. Do drevotriesky budú priložené šróby asi úplne nevhodné.

Ak by bolo v držiaku v hornej rade viac dier, alebo ideálne diagonálnych drážok, tak by bolo oveľa jednoduchšie vysporiadať sa s problémami pri vŕtaní dier. Stálo by to chvíľku navyše pri návrhu a nejaký centík za pálenie pri výrobe. Ale to by musel mať dizajnér skúsenosti s kotvením do rôznych materiálov.

Inštalačný návod som si všimol až teraz https://hangr.eu/podpora/manual/, ale ani z neho som sa nedozvedel priemer dier v držiaku. Neprezradíš?

Inak do dierovanej tehly a pórobetónu odporúčam Fischer SX10x80 a drevošróby 8x100mm (namastiť závit!). Do betónu sa zle zatĺkajú, tam S10
04.07.2022 - 06:54:23
02
lukas6s8p napísal:
Práve ten vhodný spôsob kotvenia môže byť dosť problém. Mňa v škole statika len veľmi jemne lízla, ale aj bez nej mi je na prvý pohľad jasné, že tie spodné šróby budú namáhané podstatne menej ako horné (resp. vôbec, keďže spodok držiaka do steny tlačí), takže ostávajú horné 2 diery (slovom dve diery ...)
V homogénnych materiáloch (betóne, plnej tehle a dreve) sa dá ťažko niečo pokaziť a 2x8mm šróby udržia aj tri metráky, ale kotviť univerzálnou hmoždinkou do modernej dierovanej tehly už taká istota nieje. Vrták často ujde niekam mimo (diera je potom zbytočne veľká a nesedí s držiakom) a styčná plocha hmoždiny s tehlou je veľmi malá. Do pórobetónu je to lepšie, ak sa vyvŕta rovná diera, najlepšie bez príklepu, ale stále je riziko, že sa vydrolí pri dynamickom namáhaní (pri vešaní biku). Do železobetónu je to o šťastí, ak sa trafí výstuž, môže sa začať znova vedľa. Ak je to druhá dier, tak obe. Do drevotriesky budú priložené šróby asi úplne nevhodné.

Ak by bolo v držiaku v hornej rade viac dier, alebo ideálne diagonálnych drážok, tak by bolo oveľa jednoduchšie vysporiadať sa s problémami pri vŕtaní dier. Stálo by to chvíľku navyše pri návrhu a nejaký centík za pálenie pri výrobe. Ale to by musel mať dizajnér skúsenosti s kotvením do rôznych materiálov.

Inštalačný návod som si všimol až teraz https://hangr.eu/podpora/manual/, ale ani z neho som sa nedozvedel priemer dier v držiaku. Neprezradíš?

Inak do dierovanej tehly a pórobetónu odporúčam Fischer SX10x80 a drevošróby 8x100mm (namastiť závit!). Do betónu sa zle zatĺkajú, tam S10


Neviem úplne presne o čo ti ide (aj keď to tak trochu tuším od prvého príspevku). v každom prípade ďakujem za siahodlhý výklad statiky kotvenia, aj keď si si z toho vytiahol len časti ktoré ti akurát vyhovujú...
Aby sme sa vrátili k podstate veci: Ide o vešiak na bike ( vec ktorá v zásade málo kedy presahuje 15kg) , hangR v pohode unesie 30kg e-bike.
Návrh /vývoj netrval chvíľku ale mesiace a kotvenie je len jeden z X problémov ktoré sa sa pri vývoji takéhoto produktu musia riešiť. Rozmiestnenie kotviacich bodov je trochu komplexnejší problém ako si predstavuješ a vstupuje to toho viac faktorov. Spôsob ktorý opisuješ, je na prvý pohľad možno fajn ale má zásadný problém - k otvorom sa žiadnym náradím nedostaneš. Ak by si sa tam chcel dostať potrebuješ otvory v tele držiaka, to ale znamená oslabenie v konštrukcie v namáhanom mieste. A zdanlivo "ideálne" riešenie je nepoužiteľné.

V balení je kotviaci materiál ktorý postačuje na väčšinu bežných aplikácii, ak máš doma steny so spomínaných problematických materiálov tak použiješ kotviaci materiál na to určený. Prípadne taký ktorý máš na danej stene vyskúšaný.

ps: Verím že keď si hangR kúpiš tak zvolíš [b]vhodné kotvenie[b] pre typ steny na ktorú to budeš vešať.
04.07.2022 - 08:41:30
00
Príloha:
ff.jpg
ff.jpg 63.91 KiB thumb_up1thumb_down

09.07.2022 - 11:41:36
06
Medu je škoda, podobne poslúži aj obyčajné hovno
09.07.2022 - 13:29:33
07
Našiel som na LinkedIn

Prílohy:

1A9D224E-D594-41F9-A217-E36BB1DF9169.png
1A9D224E-D594-41F9-A217-E36BB1DF9169.png 129.33 KiB thumb_up2thumb_down

20.07.2022 - 00:08:29
013
Miestna znacka z Amsterdamu - velmi oblubena a velmi draha, ale musim uznat, ze tie bicykle maju naozaj pekne vymyslene a urobene az do detailov.

Ak chcete este druhu top NL znacku na mestske bicykle, tak doporucejem pozriet https://urbanarrow.com/ - behaju na tom aj postari, kurieri a samozrejme mamicky s deckami. Perd tyzdnom na to isiel DC Rainmaker tiez nejake hobby zavody - fakt pekne bakfietsy (Slovensky nazov asi neexistuje)
20.07.2022 - 09:37:52
00
to máme v TT v nejakej skúšobnej prevádzke
https://arboriabike.sk/files/pics/cargo-bicykel-web.jpg
20.07.2022 - 09:42:48
00
cargo bike - nakladny bicykel
20.07.2022 - 13:25:30
00
co sa tyka drziaku kazdu snahu by sme mali ocenit, no ja kotviaci material, ktory byva pribaleny vzdy vymienam za svoj, neda sa najst univerzalny. mne sa tu uz asi 1,5roka vala takyto drziak a stale som ho nestrekol farbou :D a je navrhnuty na 5x kombi skrutku M6 zo zadu som chcel davat este maticu o ktoru sa oprie na ciastocne nastavenie roviny pretoze steny byvaju krive a je odsadeny od steny.

Prílohy:

drziak.jpg
drziak.jpg 52.68 KiB thumb_up0thumb_down

drziak1.jpg
drziak1.jpg 19.91 KiB thumb_up0thumb_down

21.07.2022 - 10:02:13
01
Neviem či to predstavili tento rok, ale nad takouto vychytávkou na sedlo dlhšie premýšľam, že by sa hodila, len mne by to pasovalo, keby sa to dalo ovládať z riaditok...ale toto je tiež zaujímavá alternatíva...aj keď cena hrôza.

https://www.aenomalyconstructs.com/
25.07.2022 - 20:00:15
00
300$ :D
25.07.2022 - 21:33:04
00
Ceny premrstene ako u Cane Creek.
25.07.2022 - 21:45:02
00
Cena to asi neurobí nejakou lákavou záležitosťou. Aj keď na moju sedlovku len 284 dolárov :) Skôr sa mi úplne nezdajú tie uhly, hlavne to sklopenie dolu o 10° - to sa mi zdá už až moc. Ja vzhľadom na kompromis vozím sedlo asi 3° sklopené na špičke, niekedy by sa pýtalo ešte viac, ale 10° už je dosť.
25.07.2022 - 22:15:49
00
user_id napísal:
Ceny premrstene ako u Cane Creek.

cane creek mi zrovna nepride, ze by mal premrstene ceny, nemyslel si ceramic speed? :)
25.07.2022 - 23:06:51
02
Chris King .. sa mi to pletie :-D
25.07.2022 - 23:21:54
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up