nazdar lidi. mám starší bike ešte s pevnou vidlou. rozmýšlam nad kúpou nového biku s odpruženou. som dosť vysoký človek a všimol som si že všetky dnešné nové biky majú riaditká hneď tesne pri ráme. no a ja by som potreboval tie riaditká o nejaký ten centimeter vyššie. nevieťe či dostať vidli s dlhším stĺpikom, resp. či dostať aj nejaké "vyvýšené predstavce", alebo inak povedané ako dosiahnuť to aby som mal riaditka o čosi vyššie. dikes
21.07.2008 - 23:25:06
00
Každá nová vidla má dosť vysoký krk nato, aby si pod predstavec mohol dať x podložiek a tým budú riaditka vo väčšej výške. U hotových bikov v predajniach je prebytočná dĺžka krku vidlice ufiknutá. Nenatrieskaj tam ale kopec podložiek a nato predstavec s nulovým stupňom (alebo nedajbože negatívny :) ), nájdi vyvážený pomer medzi počtom podložiek a uhlom predstavca, nech to dáko vyzerá :) ...a rajdy lastovičky :)
21.07.2008 - 23:36:17
00
správna geometria by mala viesť k pozitívnemu uhlu predstavca, ale zas riť by mala byť zarovno rajdov alebo nad nimi, pokiaľ nie si zjazdár, freerider alebo endurák
a to nezávisí na tvojej výške
na XC by som ale určite dal rovné rajdy s rohmi
21.07.2008 - 23:57:07
00
takže pri kupovanom biku tu výšku asi moc neporiešim čo?... na to čo jazdim sa asi najviac hodi pomenovanie XC. a riaditka jednoznacne rovne a s rohmi. rohy musia byť....!!!
22.07.2008 - 00:08:45
00
takže pri kupovanom biku tu výšku asi moc neporiešim čo?...

teoreticky by si aj poriesil. myslim ze v predajni ti ochotne poradia, ppripade pri zaujme o bike aj pripravia verziu s vyssim predstavcom..
22.07.2008 - 07:25:23
00
keyboard_arrow_up