ak nejde o subeznu jazdu tak nic, ale tam sa subezne jazdi okrem noci snad furt (alebo len ja tadial jazdim zasadne v takych casoch?)
28.07.2022 - 15:26:01
02
@Jano@ ty si ani neuvedomuješ že si tu za šaša, teba skrátka nepresvedčí nikto. Len ty máš pravdu a nikto iný lebo vieš všetko najlepšie všade si bol. Opakujem Truhlík.
A týmto som s tebou skončil. :finger:
28.07.2022 - 15:48:20
01
Zoidberg napísal:
ak nejde o subeznu jazdu tak nic, ale tam sa subezne jazdi okrem noci snad furt (alebo len ja tadial jazdim zasadne v takych casoch?)


to ze v pravom pruhu jazdia auta este neznamena ze ide o subeznu jazdu - tie predsa predbieham a tym padom opat nemusim nikomu uhybat
28.07.2022 - 16:01:31
00
Jano1987 napísal:
vikino1 Jaroh a ostatný tvrdia, že prasatá na autách jazdia len na Slovensku a v zahraničí idú všetci podľa pravidiel, hotový anjeli a svätý ľudia. Nikoho ani nepadne niečo porušiť.


Nič také netvrdím, ani som to nikde nenapísal a ani si to nemyslím.
28.07.2022 - 16:15:24
01
foobar napísal:
ja sa zase zabavam na tych, co cakaju ze na Moste SNP (z Petrzalky do mesta) sa im mam uhnut do praveho pruhu lebo oni idu rychlejsie... ja idem z mosta vzdy rovno, takze idem cely cas v lavom pruhu. A ked sa tam na mna zacne nejaky blb tlacit, dam nohu dole z plynu a zacnem dodrziavat maximalnu povolenu rychlost :D


Zákon 8/2009, §10.5: "Ak by vozidlá idúce v obci súčasne vo všetkých jazdných pruhoch bránili v jazde rýchlejšie idúcemu vozidlu, vodič, ktorý jazdí v ľavom jazdnom pruhu, je povinný ho čo najskôr uvoľniť; to neplatí, ak vodič používa ľavý jazdný pruh na obchádzanie, odbočovanie, otáčanie alebo predchádzanie."
28.07.2022 - 16:18:01
02
Ved prave. Bud predbieham auta iduce v pravom pruhu a teda mozem jazdit v lavom, alebo je pravy pruh volny a mozem jazdit tak ci tak v lavom pruhu pretoze nikoho neblokujem. Mas to tam jasne napisane - jedina situacia kedy mam povinnost uhnut sa je vtedy, ked ide o subeznu jazdu a neobchádzam, neodbočujem, neotáčam sa ani nepredchádzam.
28.07.2022 - 16:35:00
04
Jaroh sám si tvrdil, že v zahraničný šoféri sú lepší a slováci sú na tom o dosť horšie. Minimálne dodržiavaní 30tky. Dnešný príspevok tu o 7:41 tvrdíš zase to isté, slováci sú na tom zle, zahraničie dobre. Takže už to zrazu neplatí?
28.07.2022 - 22:37:15
01
foobar napísal:
Ved prave. Bud predbieham auta iduce v pravom pruhu a teda mozem jazdit v lavom, alebo je pravy pruh volny a mozem jazdit tak ci tak v lavom pruhu pretoze nikoho neblokujem. Mas to tam jasne napisane - jedina situacia kedy mam povinnost uhnut sa je vtedy, ked ide o subeznu jazdu a neobchádzam, neodbočujem, neotáčam sa ani nepredchádzam.

Subezna jazda je to vtedy, ked idu auta v suvislom rade tak, ze rychlost daneho auta zavisi od aut pred nim. Ked zaratas odstupy, ktore by mali dodrzovat, takyto suvisly rad je tam vacsinu dna a teda uz v lavom pruhu nepredbiehas, ale ide o subeznu jazdu. A zaroven, za predpokladu, ze vpravo dodrzuju onen bezpecny odstup (aby sa pred kazdeho mohlo este zaradit predchadzajuce vozidlo), nemas ani vyhovorku, ze sa nemas kam do praveho pruhu strcit.
28.07.2022 - 22:46:46
02
poohyba predpisy tak ako sa mu paci a este sa potom aj vytesuje z ich porusovania
tiez tam jazdim vacsinou vlavo pre svoju plynulost(dva napajace a na konci radenie do laveho) ale zase nikoho netrescem svojou samolubostou a normalne sa uhnem aj ked ide niekto rychlostou mimo tej predpisanej

viac ma hnevaju stredopluziari na D1 medzi BA-TT, na to keby si radsej posvietili, lebo truhlika/kravu obiehat cez 2 pruhy lebo on sa citi komfortne 90tou v strede je taka maskrta no
29.07.2022 - 02:31:02
02
:facepalm:

tak ked tam je kolona a cely lavy pruh spomaluje aj mna, logicky nema ziadny zmysel uhybat sa - ved dotycny co ide rychlejsie za mnou by ma z definicie "nepredbiehal" ani keby som sa preradil doprava :D
29.07.2022 - 08:36:04
00
Suvisly rad este neznamena kolonu, ze su na seba auta nalepene "ako v zapche"- ak sa teda bavime o tom pravom pruhu a tom, ci je "volny na zaradenie" a ci ide o subeznu jazdu.
A ano, nepredbiehal by ta, ale isiel by rychlejsie, co podla tebou citovaneho pravidla staci.
"Ak by vozidlá idúce v obci súčasne vo všetkých jazdných pruhoch bránili v jazde rýchlejšie idúcemu vozidlu, vodič, ktorý jazdí v ľavom jazdnom pruhu, je povinný ho čo najskôr uvoľniť;"
29.07.2022 - 09:10:32
00
Jano1987 napísal:
Jaroh sám si tvrdil, že v zahraničný šoféri sú lepší a slováci sú na tom o dosť horšie. Minimálne dodržiavaní 30tky. Dnešný príspevok tu o 7:41 tvrdíš zase to isté, slováci sú na tom zle, zahraničie dobre. Takže už to zrazu neplatí?


Platí.
Ak nerozumieš čítanému textu, tak nekomentuj na internetoch.
29.07.2022 - 09:57:03
01
foobar napísal:
ja sa zase zabavam na tych, co cakaju ze na Moste SNP (z Petrzalky do mesta) sa im mam uhnut do praveho pruhu lebo oni idu rychlejsie... ja idem z mosta vzdy rovno, takze idem cely cas v lavom pruhu. A ked sa tam na mna zacne nejaky blb tlacit, dam nohu dole z plynu a zacnem dodrziavat maximalnu povolenu rychlost :D

To je taký slovenský nešvár sa silou mocou držať ľavého pruhu, lebo na jeho konci sa pravý zbieha do priebežného ľavého, namiesto toho aby sa využila kapacita 2 pruhov a na konci efektívne zipovalo. Potom takýchto obieham vpravo (a niekedy sa hnevajú, keď na konci vyžadujem zipovanie...). Pre mňa bol raz nonsens v Žiline keď v hustej premávke (už neviem čo bolo príčinou) riadili zipovanie policajti a hádzali sa pred autá aby "vodiči" neboli ***** a zipovali :tmi:
29.07.2022 - 09:57:22
06
Súbežná jazda nie je určite stav, ktorý je na moste väčšinu dňa. Napríklad momentálne to tam vyzerá takto a nie je žiadny problém predbehnúť v pravom pruhu.
Príloha:
E437F4DC-7C91-433E-93B6-C38933B44D95.jpeg
E437F4DC-7C91-433E-93B6-C38933B44D95.jpeg 117.62 KiB thumb_up0thumb_down

29.07.2022 - 09:59:24
01
milos21 napísal:
To je taký slovenský nešvár sa silou mocou držať ľavého pruhu, lebo na jeho konci sa pravý zbieha do priebežného ľavého, namiesto toho aby sa využila kapacita 2 pruhov a na konci efektívne zipovalo. Potom takýchto obieham vpravo (a niekedy sa hnevajú, keď na konci vyžadujem zipovanie...). Pre mňa bol raz nonsens v Žiline keď v hustej premávke (už neviem čo bolo príčinou) riadili zipovanie policajti a hádzali sa pred autá aby "vodiči" neboli ***** a zipovali :tmi:

Zipsovanie je pre vodičov veľmi neriešiteľný oriešok. Ešte v BA a nechcem podceňovať aj iné väčšie mestá po Slovensku, sa s tým už vodiči vžili. Ale stáva sa ešte, keď sa snažím na konci pripájacieho pruhu preradiť do ľavého, tak niektorí sa just natlačia na toho pred sebou, len aby mi zabránili sa zaradiť medzi nich. Potom, keď vidím na značke GA, MA alebo aj exotiku SV alebo ML mi dochádza, že v ich rodnom okrese je niečo také neprípustné ako zipsovanie.
29.07.2022 - 10:15:37
10

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up