user_id napísal:
Hlavny problem kosikov je, ze su len z jednej strany. SPDcka, flaty byvaju vacsinou z oboch. Nad kosikmi v dnesnej dobe by som uz vobec neuvazoval. :-)

Pri Crankbrothers "šľahačoch" máš upinací systém dokonca zo štyroch strán 😜
15.08.2022 - 12:27:47
01
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/pedale/naslapne-mtb/shimano-pedale-treking-t8000-spd-cierne-jednostrannezar-sm-sh56.html
Alebo tieto a máš aj aj
15.08.2022 - 13:35:31
10
Hack3r napísal:
na SPD Shimano som nespadol nikdy. neviem co sa toho ludia tak boja, ved ked dam pruzinu na minumum tak to pri nepatrnom pohybe vypne, cize nehrozi ze spadnes. potom ked si na to hlava zvykne dal prusinu na tazsie az sa to nevypne v zjazde nahodou samovolne na lahkom nastaveni


co som videl na sebe kedysi, aj vo svojom okoli opakovane, tak bol ten podvedomu pocit potreby vytrhnutia, teda potiahnutia nohy hore alebo dozadu, ktory logicky nezafungoval ;-)

ked som si to cielene hovoril, ze musim vytocit nohu, tak sa to zautomatizovalo a aj v krizovke uz nikdy problem nebol
15.08.2022 - 14:34:49
00
lear1 napísal:
ak to je otázka na mňa, tak netuším :D

zaviezol som to priamo do kellysu v BA, majú sa mi ešte dnes ozvať. Keď som ale hovoril čím to môže byť ( že som googlil :) ), tak, ževraj sa s tým ešte nestretol pri sootoch, iba pri kellys elektro bikoch. tak som zvedavý...nechcem podceňovať ale skôr si myslím, že na nič nepríde, resp. nič nevymenia

Ako to dopadlo? Mam Soot 70 a je tam ten isty expander ako maju vsetci tu... V podstate len sluzi na to, aby nevypadli tie vencekove loziska von, inak nema ten krpec skoro ziadny zmysel. Navyse od vyroby mal moj predstavec presah cca 2mm nad karbonom a ak sa nemylim, tak by nemal byt ziadny presah, riesi sa to podlozkou nad predstavcom.
15.08.2022 - 14:50:08
00
sorry ale riešil som to cez prácu a bajk som bol vyzdvihnúť v celkom časovom strese (a naviac som úplný laik), tak nepoviem ti presne do detailu čo bol problém. ale hovoril o zlom dotiahnutí ježka. vozil som sa iba po parkovisku a už to nepukalo, ale uvidím na dlhšej trase. takisto som sa pýtal, či sa nemusím báť prasknutej vidlice (ako tu ľudia písali) a povedal mi že vôbec nie...
15.08.2022 - 15:11:58
00
ja mam rad pedale z jednej strany spd a z druhej flat. to my celkom vyhovuje ked som zazdil cisto SPD napr v zime na snehu som sa vyrubal ked som vychadzal s cesty na chodnik lebo mi uslo presne koleso a nebola sanca to zachytit vypnutim tretry to iste moze platit aj v pripade nejakeho tazsieho terenu. naopak ked ides po dobrej ceste tak naplno vyuzivas potencial SPD
15.08.2022 - 16:20:34
11
Tak ta potom dobre nachytali, že sa nemusíš báť kľudne jazdí až kým to ne praskne. Ide o to, ze ty keď dotiahnes predstavec na požadovaných 6NM tak ten karbon krk nemá šancu. Nemá mu co robiť oporu zvnútra preto to praská pre nič iné.
15.08.2022 - 19:55:36
04
Tak prosim daj link čo mám kupiť. Nechám si samozrejme poradiť a dám to niekam do servisu vymeniť
15.08.2022 - 21:47:28
00
Kukaj tu: https://www.mtbiker.sk/forum/post1814673.html#p1814673
Je to tento expander: https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/hlavove-zlozenia/jezkovia-a-krytky/kcnc-expander-1-18.html

Tiez som si to objednal. Ked si predstavim, ze mam na nom uz cez 400km a v nedelu 2 hodiny po strkovych cestach, tak sa mi jezia chlpy. Nastastie je vsetko OK, aj sa mi nezdalo, ze ten horny srob ide stale nejak lahko, tak som ho ani silno nepritahoval... Ved oni musia vediet, ze to je zle, to uz je aka polozka tam dat nieco poriadne ako ten KCNC... Nechapem.
16.08.2022 - 08:48:31
13
Vobec by som to nebral tak tragicky, mam na soote 10k dost agresivneho jazdenia vratane mtb maratonu atd., vidla prezila bez ujmy pady, rozmlatene 2 predne kolesa s origo jezkom, myslim ze obycajne jazdenie po gravely prezije v pohode… jezka som vymenil na zaklade fora par mesiacov do zadu
16.08.2022 - 10:51:12
02
Čaute, prišiel som si sem po radu. Mám Soot 50 2019 z druhej ruky, parádny bicykel a rád na ňom jazdím. Pokukujem ale po nových bicykloch a tak ma zaujíma váš názor, či sa oplatí vylepšiť (pohon na 1x11 GRX, brzdy, kolesá, karbónová sedlovka, karbónové riadidlá) alebo radšej pošetriť a kúpiť nový bike - konkrétne sa mi páči Canyon Grizl CF SL. Pri tom, čo všetko tu píšete, že expander nie je vhodný, hlavové zloženie je zastaralé ... či sa vôbec oplatí vylepšovať hlinikáč. Aby ma to nestálo 900 euro v konečnom dôsledku a stále to nebude ok.
16.08.2022 - 13:23:17
01
tak otazkou je chces novy bicykel alebo nie :) pretoze pises ze ten kellys je dobry a rad na nom jazdis ale zvazujes vymenit takmer vsetko okrem ramu. co ti na stavajucom modely nevyhovuje ?
16.08.2022 - 13:57:11
02
rybicka aktuálne mi na bicykli vadí 2x11 - ja s tým radiť neviem alebo je to proste zle, bolo to už aj v servise, neviem donastavovať prehadzovačku, prešmyk ... vadí mi to, drčí mi to tam. Sú tam originál kolesá, ktoré nie sú tubeless ready a rád by som tubeless pre komfort (rovnaký dôvod aj pre karbónové riadidlá/sedlovku). S týmto sootom som bol na bikefitting, mám ti ako dlhý predstaveam ešte nejaké nedokonalostc a široké riadidlá inak tam je všetko ok a nastavené.
Tiež jeden z dôvodov je, že by som chcel skúsiť karbónový rám, či je to skutočne taký rozdieľ a aké je to jazdiť v teréne s tým :D
16.08.2022 - 14:04:12
00
rybicka napísal:
tak otazkou je chces novy bicykel alebo nie :) pretoze pises ze ten kellys je dobry a rad na nom jazdis ale zvazujes vymenit takmer vsetko okrem ramu. co ti na stavajucom modely nevyhovuje ?

no ja riesim podobny problem, ale u mna je problemom, ze mam najnizsiu radu soot 30 (2018) a tie brzdy co tam mam su slabe, zvlast to pocitujem v terene... takze premyslam o niecom z "druhej ruky" bud soot 50 alebo aj 70 by som mozno bral...
16.08.2022 - 14:04:38
00
iqual napísal:
no ja riesim podobny problem, ale u mna je problemom, ze mam najnizsiu radu soot 30 (2018) a tie brzdy co tam mam su slabe, zvlast to pocitujem v terene... takze premyslam o niecom z "druhej ruky" bud soot 50 alebo aj 70 by som mozno bral...

Ja ti svoj rád strelím ak chceš :D
16.08.2022 - 14:08:18
00
keyboard_arrow_up