Ahoj,
z foto sa nezdá, že by bol plášť veľmi stlačený, veď sa nedotykaju povrchu ani len bočné štuple.
Takto nahustený plášť skôr odskakuje ako pláva. Tiež nie som úplne najľahší, nehovoriac keď idem bikepacking, ale plávanie plášťa som ešte nezaznemanal. Píšeš, že jazdíš skôr terén, zrejme by bolo vhodné prejsť na širšie plášte, keďže tie užovky pod tebou nezvládajú držať styk s povrchom a potom je aj tá jazda dosť nervózna.
05.09.2022 - 17:52:16
00
Je tu ešte jedna možná chyba. A to vo váhe ktorou sa Miro váži. Možno má o 40kg viac a ani o tom nevie :)
06.09.2022 - 09:24:22
00
rockfox napísal:
ak ti to plava pri 4+ baroch, tak by som zacal asi vymenou tlakomera :D
pripadne je mozne, ze je tam iny problem lebo pri takom tlaku to musi byt tvrde ako skala - mam podobnu hmotnost a uz 2 bary sa mi zdaju dost...

Vzdy som si myslel, ze pri mojej hmotnosti (tiez nie daleko od 100kg) fukam limity. Aj tlakomer na pumpe pri fukani skakal niekde k 55PSI.
Kupil som teraz konecne tlakomer - aj tato diskusia ma rozhybala. Bral som SKS, lebo ma hned aj vypustanie. https://www.youtube.com/watch?v=QVb4nqx1GMI
Pri merani sok - tlak len do 2bary :) 3bary su uz taka skala, na aku som nikdy nefukal. Takze urcite odporucam ten tlak niecim premerat. (1bar=14.5PSI)
06.09.2022 - 09:55:07
00
a čo si jazdil predtým keď toto je takmer nový bike, či si ty len nezvykas z favorita na MTB
lebo ty vidíš stlačenia plášťa aj tam kde nie sú, hentak nabombeny plášť nemôže žuť ani náhodou a to ti tu tvrdíme ~100 kiloví rad radom
To práve musí v lese na kameňoch/koreňoch lahodne strieľať

každopádne netreba ti plášte pre ťažkého bikera, stačia ti obyčajné plášte pre normálneho človeka ak je na vine plášť
06.09.2022 - 10:19:09
00
V prvom rade by som si zohnal druhý tlakomer a skúsil porovnať tlaky. Kľudne ten na pumpe môže zle ukazovať.

Edit: mne sa teraz stalo, že mi praskal výplet na novom ročnom bicykli, čo mal asi 1500km najazdených. Tak som to odniesol do servisu a podľa slov daného pána, strojový výplet, dokonca zlé dĺžky špicov a človek, čo mi menil špice tomu veľa pozornosti nedal. Som to skúšal teraz s komplet novým výpletom a obrovský rozdiel. Niežeby predtým to zadné koleso plávalo, ale pri rovnakom tlaku je oveľa pevnejšie a istejšie.
06.09.2022 - 10:49:23
00
Teraz mám 97 a pripadám si ako pierko :D jazdil som aj v setupe 152kg XC a traily a plášte som nikdy iné nepotreboval niekde robíš chybu...
08.09.2022 - 18:34:27
00
keyboard_arrow_up