Pobavilo, vies kolko kusov je min objednavka od vyrobcu zo zamoria aktualne na nieco co nie je skladom a treba to vyrobit ? Vies aky je problem globalne distribuovat bicykle ako mala firma. Tusis ake su cla na bicyklove komponnety ? A potom kto kupi bike, kde su pouzite diely, ktore nenajde v lokalnych obchodoch ? Dnes je problem zohnat komponenty, ktore su absolutne masovo pouzivane, nie to maloseriove kusy. Zjavne si nikdy nerobil objednavky v kontajnerovych objemoch. Preprava trva mesiace .... To co tu hovoris je totlane nerealne a preto to nikto nerobi. :facepalm:
16.09.2022 - 20:14:06
01
jeden taký ako ty,tu už bol-všetko videl,všetko vedel,všade bol-volal sa chrobák Truhlík :lol:
Chrobáka Truhlíka z detských kníh o Ferdovi Mravcovi si pamätajú mnohí. Bol to chrobáčik s dlhými tykadlami, ktorý často nahlas vykrikoval, že všade bol, všetko videl a všetko pozná. V momente, kedy prišlo na lámanie chleba a mal z toho niečo predviesť, však takmer vždy vysvitlo že nevie nič, čo by bolo v danej situácii použiteľné. Jedným slovom: táraj.
16.09.2022 - 20:42:33
04
Dano5 napísal:
asi zruším túto tému...

netreba rušiť tému, možno by stačilo zrušiť len jedného dementa... :punch:
16.09.2022 - 20:43:25
01
to je on (trochu vylepšený):
16.09.2022 - 20:54:40
04
August 2021 - https://www.mtbiker.sk/forum/post1764074.html
Jun 2022 - https://www.mtbiker.sk/forum/komponenty/prechod-z-3-x-10-na-1-x-10-t32825-8760.html
Ta ista diskusia dookola od jedneho uzivatela, nechapem ze toto je v sulade s pravidlami fora.

“The definition of insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.”
16.09.2022 - 20:56:38
00
dotm napísal:
to je on (trochu vylepšený):

ten čo všetko pozná, a všade bol... a tam kde nebol od toho má kľúče...
16.09.2022 - 20:59:06
00
Dano5: ist proti prudu ako lokalny vyrobca nemas sancu. Objednavky su kontainerove, inak sa z tebou ani nebudu bavit. Moznost volby je fajn, v tomto pripade uz to ale nejde . Avsak, na to, co sa robia dnes bajky (zdrzim sa konkretneho komentara o sposobe dnesneho jazdenia) by presmyk bol silne kontraproduktivny. 3pila je zlo v terene (presmyk na 3pilu nenavidim odjakziva, je to hnus).

Inak presmykac. Existuje velmi pekna vychytavka (Vyro), ktora riesi vselico a prakticky ho nahradza, ale zial, neujalo sa to. Lokalny vyrobca :D a prislo to (asi) neskoro. Problemy , ktore musel riesit , popisoval vyrobca na fore. Neviem ako to dopadlo. Tie kluky som chcel vyskusat.

Btw (aj niektori ostatni), ked chybaju argumenty, nadavat druhym nie je velmi pekne. Neurobte z tohto vlakna dalsie politicke hnojisko. Ak sa vam to nepaci, tak to predsa citat nemusite. Ani odpovedat vas nikto nenuti :D

Tato tema o 1x je uz davno passe (v zmysle ci ano,nie), ale pokial budete sa drzat vecnych argumentov, popisete pre a proti, zdrzite sa nadavok a argumentov ad hominem, tak to nebude take zle :) Presmyk ale nie je jedina vec, kde je problem v dnesnej dobe. Nie kazdy napr. chce 29er. A s tym je problem tiez. Ale to je ina tema. Alebo, ze sa neda namontovat bashguard, alebo voditko (casty problem co bol).

Kenai: moc teoretizujes :) Ako obvykle :lol: A netrafil si vlakno, co je horsie. Toto je o prechode na 1x, nie pokec o tom, ci 1x alebo 2x, alebo 3x. Na to je ine vlakno, sa mi mari, ze existuje.
16.09.2022 - 22:20:41
14
Ja som prechádzal z 3x10. A strašne mi to liezlo na nervy. Ako vyšlo 1x11 SLX, tak som šiel do toho. Vtedy to jazdilo ešte málo ľudí v okolí a pýtali sa ma ako sa mi s tým jazdí. Ja som si to hneď zamiloval. Vyhovuje mi tá jednoduchosť. Aj pred dvomi rokmi som kupoval bajk, síce o niečo starší model s ešte 1x11, ale jazdim to stále. Aj som rozmýšľal 1x12, ale mne tá 32/11-46 stále vyhovuje. Prevodník je samozrejme ovál. To je ďalšia vec, na ktorú som si veľmi rýchlo zvykol...
16.09.2022 - 23:41:45
00
Ale ved vacsine ludi to vyhovuje. Skoky neriesia, rychlo nejazdia a nemusia rozmyslat pri tom. Nieco ako iphone 😁
16.09.2022 - 23:49:11
02
Njn uz len aby tu niekto napisal, ze naj je 1x1. Potom moze zabudnut na radenie uplne a retaz nezhodi ani parom volov. A uplne naj je kolobezka, tam ani sliapat do pedalov netreba.

lto mas pravdu je to pase a prehrany boj. Ale vlakno je Prechod na 1x.... co verim ze zahrna rozhodovanie. Ba dokonca tomu rozumiem tak, ze nikto ma nejaky 2x 3x a uvazuje o tom ze prejde na 1x a pre sem pride. Pre toho uzivatela to pisem.
Vlakno sa nevola najlesie verzie 1x. Ale tu na mtbiker je to uz tak, vsetko je nejaka odnoz vlakna co mi priniesla postarka. Kazdy sa len che pochvalit co ma najlepsie a nedaj boze mu povedat, ze z toho nepadas na zadok a ze podla teba to az tak uzasne nie je. O to horsie ak mas aj nejaky argument na podporenie tvojho nazoru. To si rovno triedny nepriatel. Je to smutne a smiesne zaroven.
17.09.2022 - 00:39:33
00
Hazard napísal:
Ja som prechádzal z 3x10. A strašne mi to liezlo na nervy. Ako vyšlo 1x11 SLX, tak som šiel do toho. Vtedy to jazdilo ešte málo ľudí v okolí a pýtali sa ma ako sa mi s tým jazdí. Ja som si to hneď zamiloval. Vyhovuje mi tá jednoduchosť. Aj pred dvomi rokmi som kupoval bajk, síce o niečo starší model s ešte 1x11, ale jazdim to stále. Aj som rozmýšľal 1x12, ale mne tá 32/11-46 stále vyhovuje. Prevodník je samozrejme ovál. To je ďalšia vec, na ktorú som si veľmi rýchlo zvykol...

Super,že po tomto balaste niekto napísal k veci-áno,táto téma je o prechode na 1 x niečo,a nie o tom,ako je to nesprávne,ako sú ovce všetci,ktorý boli na tento prechod donútený atď. ;)
Aj ja mám 1 x 11 na zimáku fatbiku Felt DD 30-takto vyzeral pôvodne:
https://www.bikeradar.com/reviews/bikes/mountain-bikes/felt-double-double-30-fat-bike-long-term-review/
Ja neznášam prešmyk až tak,že som aj na ňom prerobil pôvodný pohon 2 x 10 , aktuálne tam mám NW prevodník 26 z. a kazetu Sunrace 11-46,Sunrace preto,lebo kazeta Shimano 11 sp. má hlúpo odstupňované posledné 2 lahké prevody.
Na zimák je tento rozsah prevodov ako-tak dostatočný,radenie a prehadzovač som dal SLX,nebolo to až tak finančne náročné.
Prvý plnohodnotný pohon 1 x 12 som namontoval na Yeti SB5,bol to komplet Sram Eagle-kazeta 10-50,prevodník 30 z. (vtedy ešte Shiman nemalo systém 1 x 12) Tu už bol rozsah prakticky ok na všetko.
Potom Shimano uviedlo na trh 1 x 12 ,kazeta 10-51 ,ten som nemal,ale verím,že aj ten jeden zub niečo pomôže.
Aktuálne mám na Lectore FS radenie a prehadzovač SLX,kazeta Garbaruk 10-52,je tam aj fajn rozsah,aj odstupňovanie sa mi páči viac ako pri kazete Shimano 10-51,nedám na to dopustiť,ani vo sne by som sa nevrátil k prešmyku,a nepoznám nikoho,kto by sa po prechode z 3 x alebo 2 x niečo na 1 x 12 vrátil späť,no-možno aj taký sa nájde,ale v našej partii nikto ;)
Táto téma je hlavne o reálnych skúsenostiach,takže ak niekto prechod zvažuje,ja radím smelo do toho-a kazetu buď Shiman 10-51 alebo Garbaruk 10-52.
Sram 10 - 52 sa mi nepáči,to nezvládli,že na pôvodnej kazete 10-50 len vymenili posledný pastorok za 52-skok 42-50 bol ešte relatívne ok (mne nevadil) ale skok 42-52 to je už príliš.
17.09.2022 - 08:00:29
01
Ja som chcel prekopať na 1x12 XT tiež s kazetou Gatbaruk (výhoda by bola, že nemusím meniť orech). Ale nechcem teraz dávať veľa peňazí. Takže idem iba vyskúšať Sunrance kazetu, kde nie je taký skok na posledných pastorkoch. K tomu ešte XT radenie. Ale až na novú sezónu. Ešte do konca roka pojazdím toto.
Aj na graveli som rozmýšľal ísť z 2x9 Sory so subcompactom, ktorá inak je celkom dobrá na to, že to je lowend. Ale zase niekedy mi vyhovuje ťažší prevod po ceste. A menší prevodnik pomôže v strmých MTB stúpaniach. Neviem či by som našiel 1x ideál na rýchlejšie presuny a zároveň strmé stúpania, lebo ja na tom jazdím niekedy ak aj MTB terén...
17.09.2022 - 09:07:34
00
namiesto XT daj SLX-váha podobná,cena ovela lepšia,a hlavne radenie je bezporuchové-na XT sa často zlomí pružinka,už som to písal
17.09.2022 - 09:18:54
00
SLX mám, ale chcel som vyskúšať XT radenie. Už je kúpené, keď nevydrží nevadí.
17.09.2022 - 09:49:18
00
Hazard napísal:
Ja som chcel prekopať na 1x12 XT tiež s kazetou Gatbaruk (výhoda by bola, že nemusím meniť orech). Ale nechcem teraz dávať veľa peňazí. Takže idem iba vyskúšať Sunrance kazetu, kde nie je taký skok na posledných pastorkoch. K tomu ešte XT radenie. Ale až na novú sezónu. Ešte do konca roka pojazdím toto.
Aj na graveli som rozmýšľal ísť z 2x9 Sory so subcompactom, ktorá inak je celkom dobrá na to, že to je lowend. Ale zase niekedy mi vyhovuje ťažší prevod po ceste. A menší prevodnik pomôže v strmých MTB stúpaniach. Neviem či by som našiel 1x ideál na rýchlejšie presuny a zároveň strmé stúpania, lebo ja na tom jazdím niekedy ak aj MTB terén...

Ja mam na gravely/cestaku 11-46/42 a do strmych stupani je to pre mna tak akurat na hrane :). Vaha 90kg. No a 11/42 ma rozhodne svoje limity, ked na to chce clovek trosku slapnut (na rovine do tych 40-45km je to este ok) Ale ak nepretekas tak podla mna dostacujuce.... Ale na druhej strane co sa tyka stupani tak jazdim iba asfalt... Do nejakeho kamenisteho lesneho stojacika by som asi musel tlacit :D
17.09.2022 - 10:31:32
00
keyboard_arrow_up