Ten profesionál sa volá " manželka"
14.08.2022 - 09:33:00
013
Ako technik ktorý nenávidí starostlivosť o peniaze okrem tej ornej pôdy napadá napr. fotovoltaika a vodík keďže studená fúzia sa asi v mojom živote už asi nestihne rozbehnúť.

Čo sa týka lokality alebo meny by som sa s ohľadom na zmenu klímy a čo najmenšej závislosti od Bovalenkova radšej klonil ku Kanade a Nórsku.
Neviem však nájsť také akcie v mojej banke SLSP. cez Georga.

Momentálne sa mi nedarí cez moje SLSP konto zobraziť ani AMSLSP balík od Erste bank.
14.08.2022 - 09:38:18
00
Tak studená fúzia sa zrejme nerozbehne za ničieho života.
15.08.2022 - 09:58:52
02
Akcie momentálne po letnom stúpaní začali padať. Cca 5% za pár dní. Je to ďalej potvrdenie medvedieho trhu?

To do nothing? ... alebo predať?
31.08.2022 - 00:04:06
00
laco napísal:
Ja nechcem radu, ja som založil tému...

Nechcem byt zly, ale radil som pred investovanim studium. Najprv je treba pochopit penazny trh - money market, to su urokove sadzby, statne dlhopisy a pod. Potom je nutne pochopit devizovy trh - forex. Az nasledne by som sa venoval akciam ci komoditam... Tak po x rokoch studia.

Minuly piatok ti Powell dal v Jackson Hole odpoved...
31.08.2022 - 00:24:26
00
Na investovanie (hlavne ked tu uz vidim pojmy ako forex, akcie a komodity) nestacia bohuzial len vedomosti, ale treba na to mat aj povahu. Nie kazdy zvlada tie nevyhnutne zmeny a neber to v zlom Laco, ked vidim, ako sa vypytujes, ci predat/nepredat, neviem, ci je dobry napad trapit sa takto nasledujucich 10 rokov. Vyzera, ze nas caka dlhsie turbolentne obdobie. Nic v zlom, nechcem Ti do toho kecat, len ma zaujima, ci si aj na toto pomyslel.

Ja investujem na pravidelnej baze do indexovych fondov, ale presne aby som sa vyhol tomuto stresovemu kontrolovaniu trh kazdy den, investujem len cast penazi, ktore ma netrapia. Plus tiez mam nieco na sposob 3 piliera, kde mi zamestnavatel ku mojim 5% dodava dalsich 12%.
31.08.2022 - 07:10:47
05
Predava sa ked su na vrchole. Ked padaju, mas prikupovat. A najma mas mat strategiu, ked si si uz na zaciatku vytycil, co budes kedy robit. A potom sa jej drzis. Aby sa ti nestalo prave to, ze trh sa zatrasie a ty pod emociami chces vyskakovat. To mas mat vymyslene este nez zacnes.

PS: ja nerobim nic, respektive prikupujem ako vzdy
31.08.2022 - 09:29:27
02
suhlas, ja by som ale s prikupovanim este pockal...

"Jestli se bavíme o tom, že nám hrozí radikálně vyšší volatilita, kterou přiživí drastické tempo redukce bilance Fedu, tak na zásadní rizika upozornila patrně nejzajímavější výzkumná studie prezentovaná na nedávném symposiu o měnové politice v Jackson Hole. Ta upozornila na to, že pokud se situace v bankovnímu systému rychle překlopí z režimu, kdy banky disponují velkými přebytky rezerv do situace, kdy bude likvidita ze systému rychle odsáta, tak to může vyvolat tržní imbalance a především prudký a nekontrolovaný nárůst (bezrizikových) sazeb na peněžním trhu."
31.08.2022 - 12:44:31
01
laco napísal:
Akcie momentálne po letnom stúpaní začali padať. Cca 5% za pár dní. Je to ďalej potvrdenie medvedieho trhu?
To do nothing? ... alebo predať?


Dovolim si este dat odpoved na tvoju otazku v tomto clanku. Zaroven odporucam sledovat nazory tohto Pana s velkym P, citam jeho prispevky uz zopar rokov...
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/5123907/vynosy-dluhopisu-dlouhodobe-u-3-a-chovani-akcioveho-trhu.html
31.08.2022 - 23:34:40
10
jeden moj kolega nakupil zlato.
vo februari planuje prikupit dalsie

Prílohy:

argor.jpg
argor.jpg 45.73 KiB thumb_up0thumb_down

23.09.2022 - 11:49:54
00
- Ako sa máš?
- Ako Bitcoin
-???
- Som na dne...
23.09.2022 - 23:37:51
01
Kým som “mladý”, bez ženy a detí tak čo najviac dávam do fondov (podielových - neriešiť že sú aj lepše možnosti, nechcem). Nešpekulujem, nestresujem, môj investičný horizont je možno 40 rokov tam nemá cenu stresovať pri poklesoch trhu. A hlavne investovanie nie je o zarábaní ako je uvedené v nadpise. Zarába sa rukami a hlavou, pričom výsledky takejto práce tvoria hodnoty (umelecké, materiálne, vedecké…) a posúvajú ľudstvo dopredu. Investovanie mám iba na negovanie inflácie, pričom prilepšenie nad infláciu poteší, ale nie je to cieľom, tak žiaden stres :) Špekulatívne investovanie za účelom hromadenia fiktívneho majetku neposúva ľudstvo nikam…
24.09.2022 - 12:47:03
07
iron.hide napísal:
jeden moj kolega nakupil zlato.
vo februari planuje prikupit dalsie

osobne si nemyslim, ze investovat do zlata je to najlepsie. myslel som si to, kym som sa tomu nezacal trochu venovat. indexy ako S&P500, nasdaq a pod ti dlhodobo vynesu ovela viac nez zlato.
cena zlata:

Prílohy:

Snímka.JPG
Snímka.JPG 64.4 KiB thumb_up0thumb_down

24.09.2022 - 16:28:28
02
Milos spomen si na to svoje "nechcem" ked o tych 40 rokov budes vyberat zisk a tretinu z neho odvedies statu na dani a zdravotnom odvode. Iba preto, ze nechces...
24.09.2022 - 20:21:03
02
problem fondov je ze je tazke najst nejake co su dlhodobe a z dlhodobeho hladiska so slusnym/pozitivnym vykonom - coz je z velkej casti sposobene poplatkami fondov.
Takze vlastne clovek bud casto strati, alebo sa o tom musi zaujimat viac, ako ked sa "nechce" zaujimat ze kam je vhodne investovat - a investoval by do niektoreho z lacnych index trackerov.

napr. ked som pozeral na "zelene" investicne fondy (veterne parky v severnom mori), tak vdaka poplatkom sa ich rocny vynos dostal z urovne porovnatelnej/rozumnej voci napr. S&P500 na nieco co pomaly ani nezarobi.
24.09.2022 - 20:55:12
01
keyboard_arrow_up